Skocz do zawartości

Scena w T5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Słowem wstępu jestem tu nowy i dopiero zaczynam swoją poważną przygodę z Car Audio. Etap pralki w bagażniku mam już za sobą.

Rok 2018 zapamiętam na długo ponieważ zakupiłem samochód moich marzeń jakim jest VW T5 FL. Ze względu na wartość emocjonalną postanowiłem że będzie to moją studnia bez dna. Nie chce na nim oszczędzać.

Aktualnie t5 posiada tylko głośniki seryjne w drzwiach z przodu oczywiście jest to dla mnie za mało.

Wygłuszyłem całą przestrzeń pasażerską matą butylową 2,5mm (16m2) A na nią przyszła pianka akustyczną 10mm. Efekt? niesamowity pomimo tego że trochę w maty nie wierzyłem. Ze względu na pogodę i brak ciepłego garażu przód zostawiłem sobie na wiosnę.

Chciałbym teraz przejść do pytań które mnie nurtują.

1. Jak stworzyć "scenę" w busie? Myślałem nad zestawem ETON UG T5 3.1(zestaw odseparowany) do tego wzmacniacz ETON STAGE4 DSP i sub ETON RES11 pod siedzenie pasażera. Oprócz filmików na YT z łysym z ASR24 muszę się przyznać bez bicia że pierwszy raz słyszę o tej firmie.

2. Jeśli nie ETON to co? Nie ukrywam że jest to drogi zestaw a nigdy go nie słyszałem na żywo poza tym będzie ciężko dostępny w PL.

3. Jakie radio? Aktualnie nie mam nic czyli fabryczne RCD 310. I tutaj się rodzi kolejne pytanie 2din czy 1din? Bo z tego co widzę na rynku to większość dotyków są po prostu słabe.

4. Już chyba ostatnie pytanie w moich wypocinach. Jak już wcześniej wspomniałem jest to bus i dosyć często mam 7 pasażerów na gape któży też chętnie posłuchają sobie dobrych brzmień tylko jak stworzyć scenę też dla nich.

Z góry wielkie dzięki za przeczytanie mojego elaboratu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu masz do przeczytania faq Nazara a później musisz zweryfikować swoją wiedzę na temat stereofonii i związanej z nią tzw. sceny muzycznej. dla pasażerów kup kilka par słuchawek i jakieś empecze - będzie zdecydowanie prościej, lepiej i taniej. Dlaczego tak? No o tym właśnie musisz doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...