Skocz do zawartości

Głośnik 0,8x0,8 ohm a Wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem nowego głośnika który ma troche dziwną impendancję.0,8x0,8 ohm. Wzmacniacz mam stabilny w 1/2 i 4 ohm.Jak go zepnę w 0,4 lub 1,6 ohm to nic sie nie stanie z głośnikiem lub wzmacniaczem? Proszę o pomoc i bez zbędnych komentarzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego co napiszę dosłownie, bo cyfry przeze mnie podane nie opierają się na braniu pod uwagę zasad rządzących pracą wzmacniaczy car audio.

To tylko czysta matematyka i kalkulator :)

Można przeczytać, że przyrost mocy tego wzmaka dla napięcia zasilania 12.6V i zmianie impedancji z 2ohm na 1 ohm wynosi (dane katalogowe) 1300W.

Czyli 130W dla 0.1 ohma zmiany obciążenia;

Idąc tym "tropem" dalej, można się pokusić o stwierdzenie, że dla impedancji zmniejszonej do 1.6 ohm będzie przyrost mocy o 520W.

Czysto kalkulatorowo!

Tylko pamiętaj, że w bagażniku będziesz miał ciągle uruchomioną spawarkę :)

Jak będziesz odpalał ten zestaw, to wcześniej zapewnij mu odpowiednie zasilanie i odpowiednio kontrolowany rozruch całości, bo...

 

Edit.

Masz konkretnie ten Pride MT15, co w linku poniżej?:

https://2loud4you.net/index.php?id_product=40&id_product_attribute=0&rewrite=subwoofer-pride-mt-15-1750w&controller=product

... bo jeżeli tak, to podałeś jego rezystancję (DC) 0.8 x 0.8 ohm... ale jego impedancja (AC) widziana przez wzmak wynosi 1.0 x1.0 ohm... więc musisz go spiąć w 2 ohm - moje dywagacje są niepotrzebne!

:cisza:

Podstawy się kłaniają... a chcesz wozić spawarkę w bagażniku :szok:

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...