Skocz do zawartości

Trick z włosami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad uzyskaniem podobnego efektu,

 

z tym że chciałbym się ograniczyć do dwóch głośników. Teraz tak jakiej mocy muszą być owe pukadełka żeby uzyskać taki efekt :rotfl: Rozumiem, że najlepiej jakieś 15 żeby większe ciśnienie produkowały. Jakieś sugestie, porady lub ogólne naświetlenie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wydawaniem kasy to wiadomo, byle jak najmniej. Proszę tylko o podanie jakiś suchych wartości już ja sobie coś dobiorę pod swoje możliwości finansowe... plan raczej długofalowy bo wiem, że tanie to nie bedzie, a ja nie sypiam na zielonych.

jak u ciebie stoi ca w aucie ?

 

A tu za bardzo nie wiem o co chodzi :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoi to pytanie nie z tej beki....

 

po 1. FAJNA DUPA :rotfl::D:orany:

po 2. FAJNA DUPA :orany::orany::orany:

po 3. to zobacz na jakim strojeniu chłopaczek jechał (obstaniam na ok 28-30hz) czyli na początek instalka (- na takim strojeniu to prąd idzie jak z rosji gaz :D RURAMI!!...bez przebierania w półsrodkach) i nie mówie tu o zaaplikowaniu 2 szt aku od jelcza tylko konkrety minimu 2 szt optimki yellow plu solidne minimu 2 altki bądź jeden koło 200A minimum.

po 4 konkret sub (do wyboru do koloru) ceny .... zalezy gdzie i od kogo kupuje mysle ze 2x 15" juz wystarczą

po 5. piec tu tez caaała masa mysle ze koło 3 kW starczy...

jak chcesz robic "hair-trick" przy samym porcie, to nawet najnizszy JBL i marna 12" jakiegoś pejinga tak pokaze :P

a jak tak jak na 2 filnie z ta FAJNĄ DUPA :orany::orany::orany: to czt. pierwsze 5 ptk:)

myśle ze w 6-7 kzł powinno sie zamknac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym pierwszym filmiku to jest przy samym BR to nie duzy problem

tak jak na drugim to mialem podobnie na btl18 w 160l@35hz+vrx 1.500 na tylniej kanapie,ale to zalezy od auta jeszcze

 

ale prawde mówiąc to przy storojeniu 30hz trzeba ok 3 razy wiecej prądu co przy ok 50-60 hz... takie sa uroki "zejścia"

No nie do konca bo zalezy od glosnika(a to juz nie sprawa strojenia),budy,tego czego sluchamy(a to juz nie sprawa strojenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca bo zalezy od glosnika(a to juz nie sprawa strojenia),

tzn?? moze od rozmiaru ale napisałem ze 2 x 15"...

budy,tego czego sluchamy(a to juz nie sprawa strojenia).

budy?? biorąc na logike to kto słuchając blumchen, albo jakiego rave zestroi skrzynie na 30hz?? (tzn jaki to ma sens)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige ma racje bo przy porcie zatelepotac wlosami to nie klopot :D

przy helonie jak mialem u mojej kobiety tez wlosy falowaly tyle ze w probku mam duzo mniejsza kabine hehe :orany:

a panienka taka sobie :orany: sa ladniejsze i nie widac na filmiku tego co najwazniejsze :orany: :orany: ( shake your ass babe :rotfl: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero_partner, chodzi o charakterystyke impedancji,tylko od niej zalezy moc wydzielona na glosniku w efekcie prad pobrany przez wzmcniacz z zasilania no i wiadomo od tego co podamy na wejscie ale to teraz pomijamy.

Przeanalizuj sobie charakterystyki impedancji kilku obudow zaleznie od strojenia i glosnika a zrozumiesz o co mi chodzi.

 

budy?? biorąc na logike to kto słuchając blumchen, albo jakiego rave zestroi skrzynie na 30hz?? (tzn jaki to ma sens)

Tak jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilibyśmy mojego strokera do ciebie, skrzynka myślę, że by się zmieściła :/

 

Gwarantuję ci, że by się nie zmieściła, chyba że z tyłu na kanapę :D

 

 

Czyli co Panowie podsumowując... 2x15 po około 800W RMS i zestrojone na jakieś 30hz zasilone dość solidnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x sonic 15 i 2 x sla 1500 i sadze ze byloby dosc ciekawie

I do tego jakieś 10" w closecie, żeby dało się w ogóle tego słuchać na codzień.

 

Rozumiem, że ma to robić zamieszanie, ale moim zdaniem lepiej wydać chociażby 2 razy więcej na wzmacniacze i kupić coś co nie tylko będzie buczało, a SLA kontrolą nad głośnikiem nie grzeszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie przeciez sluchac na 2x15

Owszem, podejrzewam, że nawet na sonicu, ale nie w połączeniu z SLA1500.

 

Wolę iść w takim kierunku jak Mastah22, czyli Helon + mocne A/B, delikatności od takiego połączenia nie można wymagać, ale myślę, że w przy szybszym bicie nie będzie tak przeciągać. Tyle, że to już nie ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w połączeniu z SLA1500.
jezeli ma kase to droga wolna i smialo AB mozna zakupowac :D

piszac o delikatnosci w takim temacie lekko sie mijaja cele :/

helon nawet 15 nie zamula zbytnio w szybszym bicie :D porownojac go do sonica to jest bardzo bardzo szybki sub :D

temat o pompowaniu powietrza a juz zachciewa sie jakosci hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...