Skocz do zawartości

Żółty Garbaty i muzyka dla taty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

W sprzedaży jest mnóstwo konektorków i najlepiej jak wzmak pod pachę weźmiesz na wycieczkę do okolicznych hurtowni elektrycznych. Te dedykowane dla CA są zwykle kilkukrotnie droższe i bardziej świecące.

Możesz równie dobrze sam uklepać z kawałka rurki miedzianej. Miedziane z resztą zawsze mi jakoś najbardziej podchodziły.

Masz fotkę na zachętę :)

post-4056-0-16113800-1544394543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Proszę o komentarz na temat podłączenia przewodów RCA, czy wpialem je w odpowiednie wyjście w odbiorniku i wejscie w wzmaku oraz ustawienie przełączników. Pytanie również mam co do Alpine CDA-9855R, ponieważ po kilku sekundach gaśnie wyświetlacz, po wciśnięciu czegokolwiek zapala się i znów gaśnie po kilku sekundach, czy to wada urządzenia czy cos w ustawieniach? Nie widzę również funkcji regulacji basu w ustawieniach jest tylko subwoofer, balance i przód/tył.?

post-24049-0-89560400-1556115442_thumb.jpg

post-24049-0-05354800-1556116683_thumb.jpg

post-24049-0-15668200-1556116708_thumb.jpg

post-24049-0-64337100-1556116721_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze gaśnie Ci wyświetlacz to jest to funkcja

„Black Out”

Włącza i wyłącza się po przez przytrzymanie jakiegoś przycisku pare sekund, nie pamietam którego

Musisz poszukać w instrukcji

 

Ps poszukałem

ff526d33879d74503eae616096d9520b.jpg

 

Przycisk Func przytrzymaj przez 2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody rca są dobrze ale ja bym zrobił to trochę inaczej

 

Od razu bym położył przewód rca pod suba, nawet go nie podłączając ( nie będziesz musiał w przyszłości ściągać plastyków ponownie)

 

Od strony radia jest dobrze (jeśli to jest front)

A przy wzmacniaczu dał bym front na „A” a „B” zostawił bym na suba

 

I musisz tylko jeszcze przełączyć na „in A” „in B”

Bo tak teraz te dwa wejścia są połączone w wzmacniaczu i nie będzie osobnego sterowania front sub

 

Każda jedna rzecz która pracuje musi się grzać. Dopóki nie parzy czy nie włącza się zabezpieczenie termiczne nie ma się czym martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałes mnie tym RCA pod suba i zamówiłem, przyznam że nie miałem go w planach od samego początku aczkolwiek dziś podłączyłem zestaw że tak nazwę to "na sucho" i brakuje tu niskich tonów. Gra ładnie i czysto ale bas jest ledwo słyszalny dlatego pytałem też o te ustawienia w odtwarzaczu bo przekopałem menu i nie znalazłem, więc uznalem że nie ma. Dlatego decyduje się na suba w bagażniku. Na co zwrócić uwagę posiadając to co mam aby dobrać fajna skrzynkę powiedzmy do 500zl?

Jakich parametrów w subie szukać aby spasować to z parametrami wzmacniacza?

post-24049-0-14540100-1556133406_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor jest opisany na stronie 18 instrukcji Alpine 9855:

https://www.alpine-europe.com/fileadmin/user_upload/manuals/history_products/CDA-9855R/OM_CDA-9855R_EN.pdf

Przy okazji sprawdź jak masz ustawiony switch x-over - czy (2-WAY) F/R Sub-W, czy 3-WAY. Od jego położenia zależy co otrzymujesz na poszczególnych RCA.

Przy pracy zestawu odseparowanego na przodzie z zastosowaniem zwrotnicy ustawiasz switch na 2-WAY.

Ustawienia masz opisane na str. 20 i 21 (2-WAY).

No i widzę, że nie będziesz musiał niemal ustawiać Gain/Levels - poziom wyjścia RCA Alpine i czułość wejścia Audison'a ma po 4V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukajac subwoofera, mam sugerowac sie mocą 180W jesli instrukcja wzmaka mowi MAX DYNAMIC POWER (3ch x 4 Ohms) Sub 60+60+180W?


Może masz woofery w przeciwfazie lub zły montaż wooferow w drzwiach?

W przeciwfazie znaczy że źle podpięte przewody +/-? Woofery zabudowane są na dystansie z płyty MDF przykręconej 4 śrubami do drzwi, a sam głośnik 4 wkrętami do dystansu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostępność dls w310 i 312 jest znikoma a "wydajność" mojego audisona 130W rms jest niska, to czy nie lepiej będzie zaopatrzyć się w subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem o wyższych parametrach? Jest w tym jakaś logika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniejszy braciszek  W308B?

Wisi na olx:

https://www.olx.pl/oferta/glosnik-basowy-subwoofer-20-cm-8-dls-w308b-jak-nowy-CID5-IDrXXSw.html

Wisi już spory czas, ostatni odświeżony w maju.

Link do jego parametrów - jest i sugerowana budka b-r, ale raczej za wysoko strojona:

http://www.dls.se/econtent/files/609/man_performance_subs_eng_07.pdf

 

Cytat wpisu @mastach o tej 8':

--------

Mialem 8 w 14l br @40hz, maluszek chodzil jak burza i potrafił wzburzyć i lusterko deczko jesli bedziesz od niego tego wymagał.
Woli grac subtelniej i spokojniej i to robi dobrze, jak zagra do kabiny powinno byc jak najbardziej ok.

--------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostępność dls w310 i 312 jest znikoma a "wydajność" mojego audisona 130W rms jest niska, to czy nie lepiej będzie zaopatrzyć się w subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem o wyższych parametrach? Jest w tym jakaś logika?

a moze w tej mocy md08 w BR? te glosniki jak na te moc naprawde fajnie uzupelnia przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś gotowego, koledzy powyżej bardzo pomocnie wyszukali głośnika aczkolwiek nie mam pojęcia o doborze skrzynki. Czy to 15 czy 25 litrów, zamknięta czy br. Najgorsze jest to że nie mam możliwości odsłuchania czegokolwiek, ani u siebie ani u kogoś, więc jak tu wybrać żeby było dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś gotowego, koledzy powyżej bardzo pomocnie wyszukali głośnika aczkolwiek nie mam pojęcia o doborze skrzynki. Czy to 15 czy 25 litrów, zamknięta czy br. Najgorsze jest to że nie mam możliwości odsłuchania czegokolwiek, ani u siebie ani u kogoś, więc jak tu wybrać żeby było dobrze...

kupisz spokojnie gotowa skrzynke i wkrecisz glosnik, to chyba nie taki problem? odsluch to najlepsze co mozna zrobic, poniewaz kazde auto jest inne a i nasze oczekiwania rozne. Nikt od Ciebie lepiej nie bedzie wiedzial. ale takie 130rms od biedy na mds08 by starczylo do uzupelniania przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...