Skocz do zawartości

Żółty Garbaty i muzyka dla taty


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze byłoby gdybyś przed montażem głośników wytłumił drzwi.

Wtedy można powiedzieć że kasa będzie wydana słusznie.

Co do Audisona to polecam. Miałem go z podobnym zestawem z przodu Canton Pullman RS 2.16 grało to bardzo przyjemnie. Z tą tylko różnicą że drzwi zrobiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kompletny sprzęt oprócz przewodów jest już w drodze do Żółtego Garbatego, a ja już teraz czuję jak te ohm-y i impedencje przenikają moją skórę hehe. Podpowie ktoś jakiego przekroju kable będą odpowiednie? W tym aucie raczej nie zamierzam rozbudowy audio więc nie potrzebuje zapasu.

Dobrze byłoby gdybyś przed montażem głośników wytłumił drzwi.

Wtedy można powiedzieć że kasa będzie wydana słusznie.

Co do Audisona to polecam. Miałem go z podobnym zestawem z przodu Canton Pullman RS 2.16 grało to bardzo przyjemnie. Z tą tylko różnicą że drzwi zrobiłem:)

Drzwi wygluszę, mata butylowa jest w drodze. Cieszę się że wzmacniacz jest git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jakiego przekroju kable będą odpowiednie?

Przecież podpowiedź już dostałeś...

 

Spawalnicze Simplex:

https://www.weldtrade.pl/miedziane-przewody-spawalnicze-c-71.html

 

Średnicę przewodu dobierzesz z tabelki w FAQ p. Bartosza Nazara (dostałeś na maila w liście powitalnym). Do tego potrzebujesz znać długość potrzebnego przewodu i maksymalny pobór wzmacniacza (manual).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelna i zrozumiała jak dla mnie tabela, ale według niej, przewod o długości do 5m a maks pobór mojego wzmacniacza -26A to będzie 8mm2 a Panowie piszecie o 16mm2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według manuala Audison Millenium Power 4, do rzeczonego poboru prądu - 26 A - jest zalecany kabel 8 A.W.G.

Audison Millenium Power 4:

https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2018/01/1324400009_eng_MillenniumPower4.pdf

Opis na str. 6.

Tabela kabli wymiarów A.W.G. - zwrócić uwagę na opis ponad tabelą:

http://www.cyfronika.com.pl/kable-tabela-awg.htm

Posłuchaj sugestii, że należy dać przekrój 16mm2, a nawet 25mm2. Są przynajmniej dwa powody:

1) - mniejsza rezystancja/mniejsze spadki napięcia;

2) - możesz przy kolejnej rozbudowie systemu dołożyć sub do bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak zrobię i wezmę przewody 16mm2. A teraz kolejne głupie pytanie...mówimy o przewodzie zasilającym (+)poprowadzonym z akumulatora? A jakiego przekroju powinny być przewody do głośników i tweetów?

Wogole chciałem podziękować wszystkim którzy dorzucili tu swoje 2 grosze, naprawdę nie spodziewałem się takiego odzewu z Waszej strony


Gdzie będziesz montował wzmacniacz?
Jesli gdzieś w kabinie i przewód nie będzie dłuższy od 4-5m to spokojnie wystarczy 10mm2. Polecany 16mm2 będzie aż na wyrost.

Muszę najpierw go dostać w swoje łapy, jak będę go widział, to wtedy poprzymierzam, ale wolałbym w kabinie z tego względu że będzie grał w zasadzie tylko przód Żółtego Garbatego, a druga sprawa, ponoć jest małych rozmiarów więc czekam...zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej. Kabel masowy do wzmacnicza można przykręcić do nadwozia (np. śruba od mocowania tylnej kanapy, itp. wazne aby było oczyszczone miejsce do gołego metalu). Zaoszczędzisz na kablach. Natomiast od wzmacniacza wypuszczasz kabel głośnikowy do zwrotnicy i ona rozdziela na woofer i tweeter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ustawia się bardzo prosto.

Jeśli będziesz zasilał tylko przód to:

Przełącznikami wybierasz IN B oraz dwa kolejne na MONO.

Zwrotnice podłączasz do wyjść z tyłu opisanych mono.

Włącznik zwrotnicy na OFF.

Głośność lewego i prawego kanału regulujesz potencjometrami.

 

Kable do zwrotnic daj 1,5mm2. Od zwrotnicy do głośnika niskotonowego też daj 1,5mm, a do wysokotonowego możesz dać mniejszy 1 lub 0,75mm2.

 

Zasilanie jak kolega wyżej.

+ od akumulatora, nie zapomnij o bezpieczniku przy akumulatorze, takim jak zaleca producent jak dobrze pamiętam 30A.

Zerknij na skrzynkę bezpieczników płytkowych przy akumulatorze. Może jest tam wolne miejsce na bezpiecznik to możesz wykorzystać.

- do karoserii.

Remote niebieski z radio do remote wzmacniacza na wsówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adzik94

Czułością (Gain) ustawiasz ... czułość!

Głośność regulujesz poprzez zmianę poziomu sygnału m.cz. na wyjściu RCA radia za pomocą regulowania Volume. Czułość ustawiona za pomocą Gain jest stała i nie określa nam "parametru" nazywanego popularnie głośnością. Poziom ustawienia czułości za pomocą Gain określa jak duży poziom sygnału m.cz. z RCA radia (lub innego źródła) wysteruje wzmak, aby uzyskał moc nominalną zawarowaną normami na wyjściu obciążonym konkretną impedancją w postaci cewki głośnika. Nieważne czy to będzie 2 ohm czy 4 ohm.

Sorki za mędrkowanie, ale to musi być konkretnie określone i nazwane :)

Chociaż istnieją warunki pracy wzmacniacza na tyle nietypowe, że wzmacniacz może nie uzyskać mocy nominalnej. Jest to sytuacja wymuszona przez użytkownika wzmacniacza, a podyktowana takim ustawieniem Gain, aby osiągnąc moc zaplanowaną przy budowie konkretnego systemu. A moc ta będzie zawsze o ileś tam procent mniejsza od znamionowej.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, naprawdę jest tu moc wiedzy, niestety trochę mnie to przerasta, i zaczynam się bać hehehe. Na serio, do tej pory była euforia, wow, nowy (używany) sprzęt, będzie super, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy oby napewno sobie z tym poradzę? Narazie Żółty Garbaty jest u mechaniora, jak wróci, to przed wygluszeniem drzwi wrzucę kilka fotek z pytaniami, a narazie zastanawiam się jeszcze jak montuje się do dystanse z MDF do blachy?

Btw, czy jest tu na forum jakiś fajny chlop z okolic Jastrzębia Zdroju który w razie problemu służył by swoją wiedzą i mógłbym ewentualnie podjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...