Skocz do zawartości

Żółty Garbaty i muzyka dla taty


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, potrzebuje pomocy w doborze kompletnego sprzętu audio dla VW New Beetle z 1998r. Jestem totalnie zielony w tej dziedzinie, kompletnie nie znam się na elektronice dlatego zwracam się z prośbą do was o podsunięcie,dosłownie, gotowca. Fabryczne radio i głośniki są praktycznie martwe, dźwięk wydobywający się z nich jest tragiczny, chciałbym wymienić radio i głośniki. Sprzęt nie musi być nowy, a mój skromny budżet to zaledwie 1000zl. Nie jestem wymagającym audiofilem, słucham każdego rodzaju muzyki, raz głośno a raz cicho, zalezy mi właściwie po trochu na wszystkim. Wiem tylko tyle że fabryczne głośniki mają rozmiar 165mm. Są 2 w drzwiach oraz 2 z tyłu zabudowane w boczkach. Drzwi będą wygłuszone mata, ale reszta to dla mnie kosmos. Czy będziecie łaskawi pomoc i podrzucić gotowe elementy abym zmieścił się w/w budżecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żółty Garbaty i muzyka dla taty (postawie kropkę, bo nawet tu jest dobre danie, wiesz czego... "." Nie przyłożyłeś się...

Wszyscy Ciebie zlekceważą, ja również, ale napisze dwa słowa, bo żółty i garbaty i dla taty... Tu mnie ująłeś. Rymowanką...

Poczytaj tu http://www.strefacaraudio.pl/forum/28-jestem-tu-nowy-dział-dla-poczatkujących/ i już będziesz wiedział więcej. Nie rób z siebie sieroty, bo masz tatę, to wiem... Kosmos reprezentujesz własną postawą.

Jednostka sterująca, wygłuszenie drzwi, głośniki, wzmacniacz żeby je popędził i ewentualny sub. Do tego kable i kabelki, bezpiecznik może jaki i kondensator. Strojenie.

Lecz to wszystko, jak już zgłębisz teorie, podstawy. Jak już to zrobisz, to dojdziesz do wniosku, ze tysiak to za mało, dla Ciebie, czyli kogoś, kto jest "zielony", żeby to zagrało (bo i skąd masz wiedzieć, co to granie, skoro zapewne nigdy jego nie słyszałeś, może spot?). Ktoś, kto napawa się światem Car Audio i ma olbrzymią wiedzę i za sprawą własnych też zdolności manualnych i chęci, zdziała w tym budżecie coś sensownego, dużo lepszego od serii. Nie licz na gotowca, jak sobie zażyczyłeś, tak to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez chyba nie problem pomoc trochę bardziej na gotowo. Wygluszyc drzwi, zamontować nowe głośniki z przodu i dołożyć pod nie wzmacniacz. Jak się pokombinuje to w budżecie się zmieści, a do wzmacniacza pod prosty system przedni nie potrzeba nie wiadomo jakich kabli, itp. Nie każdy chce nie wiadomo co, a zagra to sporo lepiej od seryjnego sprzętu. Tylko prawdą jest to, ze duze znaczenie ma tu prawidłowa aplikacja głośników, a o tym niestety trzeba trochę poczytać. W co bym celował? Podzielić budżet na trzy, wzmacniacz, zestaw dwudrożny na przod i wygłuszenie. Raczej wszystko w uzywce, bo budżet skromny, a trzeba zrobić całość aby poczuc różnice. Jak poczytasz forum to znajdziesz jakieś zestawy na przod, za Ok. 300 zł, tak samo wzmacniacz a reszta na wygłuszenie i elementy montażowe, kable, itp. Jak ma być prosto to nawet wzmacniacz pod Hi input podłączyć. Dupy to nie urwie, o wiele lepiej byłoby dołożyć cos na inne radio, aby mieć chociaż czasówki... ale będzie napewno lepiej. Kwestia jak to zrobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sięGdybym spędził nawet tydzień na czytanie podstaw na forum to i tak nic z tego nie zrozumiem ponieważ to dla mnie temat tabu. Ja wiem, że to forum jest dla profesjonalnych użytkowników CA, wiem że wyskoczyłem tu jak Filip z konopi,wiem że idę na łatwiznę, ale zrozumcie mnie, nie mam o tym zielonego pojęcia. Żółty Garbaty i muzyka dla taty oznacza muzykę dla mnie a nie mojego taty, jestem przed 40tka i mam 3 dzieci Chciałbym po prostu podmienić jednostkę sterująca, a głośniki zabudować w otworach fabrycznych. 1000zl to budżet właśnie na radio i głośniki, wygłuszenie z innej skarbonki. Nie wiem czy wzmacniacz to must have czy nie jest konieczny, zależy mi na poprawnym graniu, żeby było trochę basu, żeby było trochę głośno i bez charczenia, nie musi być fajerwerków na wyświetlaczu radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wzmacniacz to must have czy nie jest konieczny, zależy mi na poprawnym graniu, żeby było trochę basu, żeby było trochę głośno i bez charczenia

W tym wypadku wzmacniacz i mały sub to "must have", wymagania a rzeczywistość- na 165mm wf bez suba można mieć jedynie kika a nie subbas, a trochę głośno i bez charczenia to napewno nie z końcówki radia.

 

Nie podałeś żadnych kryteriów, zacznijmy od tego z czego będzie puszczana muzyka (CD, smartfon przez bt?) oraz czy sprzęt używany wchodzi w grę.

Wtedy może uda się coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka raczej z płyt CD, sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę, opisałem to w pierwszym poście. Mówiąc sub masz na myśli skrzynie w bagażniku czy głośniki w drzwiach? Niestety nie mam głośników w słupkach gdzie mógłbym zainstalować wysokie tony, myślałem raczej o głośnikach plug and Play w otworach fabrycznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sięGdybym spędził nawet tydzień na czytanie podstaw na forum to i tak nic z tego nie zrozumiem ponieważ to dla mnie temat tabu. Ja wiem, że to forum jest dla profesjonalnych użytkowników CA, wiem że wyskoczyłem tu jak Filip z konopi,wiem że idę na łatwiznę, ale zrozumcie mnie, nie mam o tym zielonego pojęcia. Żółty Garbaty i muzyka dla taty oznacza muzykę dla mnie a nie mojego taty, jestem przed 40tka i mam 3 dzieci Chciałbym po prostu podmienić jednostkę sterująca, a głośniki zabudować w otworach fabrycznych. 1000zl to budżet właśnie na radio i głośniki, wygłuszenie z innej skarbonki. Nie wiem czy wzmacniacz to must have czy nie jest konieczny, zależy mi na poprawnym graniu, żeby było trochę basu, żeby było trochę głośno i bez charczenia, nie musi być fajerwerków na wyświetlaczu radia

.

 

To oddaj auto do zakładu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jako małą skrzynkę w bagażniku miałem na myśli.

Montaż wysokotonowych to nie problem, słupki kosztują grosze na allegro. Jeżeli nie chcesz się bawić żywicą poszukaj takich w których oryginalnie siedziały tweetery.

 

Jeżeli wciąż będziesz zwolennikiem głośników coaxialnych z racji łatwości aplikacji bądź lenistwa, kup pierwsze lepsze głośniki i radio, olej wygłuszanie i zaoszczędź sporo grosza.

 

Przemyśl i napisz swoje przemyślenia, wtedy będziemy kombinować co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie o coś takiego mi chodziło, teraz zaczynam przynajmniej wizualnie sobie pomalutku w głowie układać co się z czym je

 

Gdybym miał wiecej niz 1000zl jakim dysponuje napewno bym tak zrobił, niestety nie stać mnie na takie przyjemnosci

No to trzeba czytać i czytać, co jak podłączyć i ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio: Alpine CDA 9815rb

Głośniki: MB QUART ESA 216

Wzmacniacz: Audison Millenium Power 4

Te głośniki to nisko tonowe montowane w drzwiach które będą bazować, a w słupkach tweetery z których poleca wysokie tony? Posłucham porady raffiodence i wymienię słupki na te z głośnikiem. Czy potrzebuje do powyższego zestawu jakieś kable i inne dystanse? Moje głośniki mają 165mm a te 160, czy utrudni to montaż w otworach fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham porady raffiodense i wymienię słupki na te z głośnikiem. Czy potrzebuje do powyższego zestawu jakieś kable i inne dystanse? Moje głośniki mają 165mm a te 160, czy utrudni to montaż w otworach fabrycznych?

Przekręciłeś nick:p

Słupki kupisz i w miejsce Ori tweeterów zamontujesz te z zestawu.

Potrzebne przewody zasilajace, interkonekty i głośnikowe.

Zasilające polecę spawalnicze Simplexa, miękkie, nie drogie i dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawalnicze Simplex:

https://www.weldtrade.pl/miedziane-przewody-spawalnicze-c-71.html

 

Średnicę przewodu dobierzesz z tabelki w FAQ p. Bartosza Nazara (dostałeś na maila w liście powitalnym). Do tego potrzebujesz znać długość potrzebnego przewodu i maksymalny pobór wzmacniacza (manuał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o kablach w FAQ ale dla mnie to naprawdę czarna magia, jakieś impedencje i ohm-y zostawię kable na koniec a teraz prośba o ocenę tego radyjka https://www.olx.pl/oferta/radio-samochodowe-alpine-cda-9847r-4x45watt-CID5-IDvhHDb.html

Czy warto kupić ten model?Czy lepiej szukać CDA 9855r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybór, kupić 9855 lokalnie, lub 9855r na wysyłkę, różnica w cenie to 20zl więc żadna, wiadomo że lokalnie lepiej bo widzę dokładnie w jakim stanie, na wysyłkę trochę ryzyko co przybędzie. I tak się zastanawiam nad tym RDS, chyba lepiej żeby był? Zamówiłem również tego Audisona Millenium Power 4. Może ktoś potwierdzić słuszność zakupionych przeze mnie głośników i wzmacniacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czytałem, to nie jest tak że jak coś tu wysmaruje to nie zasięgnę informacji w necie. Podam ci przykład...jestem kucharzem a ty nie potrafisz ugotować wody na herbatę, ale chcesz zrobić pyszną kolację dla twojej kobiety, w necie są przepisy ale jest forum zajebistych kucharzy. Zależy ci na czymś wyjątkowym ale nie masz o tym pojecia...gdzie zaczerpniesz konkretnych informacji, na forum czy stronie z przepisami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio: Alpine CDA 9855r

Głośniki: MB QUART ESA 216

Wzmacniacz: Audison Millenium Power 4

W sumie zamykam się kwotą 900zl, czyli tyle ile mogłem wydać, pytanie które chodzi mi po głowie, czy to słusznie wydane pieniądze jeżeli chodzi o stosunek cena vs jakosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...