Skocz do zawartości

2x PowerBass M10 w skrzyni 20l ?


morcine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłem ostatnio dodać trochę basu do swojego Forda Galaxy. W podłodze w bagażniku jest wnęka którą nie wykorzystuje bo trzeci rząd złożonych foteli przysłania pokrywę. Postanowiłem zagospodarować przestrzeń na basik. Kupiłem głośnik Powerbass M10 zapakowałem chwilowo do skrzyni zamkniętej po jakimś Magnacie poj około 20l aby sprawdzić jako gra i...... sssssłabo coś puka. Basik jest fajny ale tak jakoś cicho :/  Wzmacniacz mam jakiegoś starego dziadka MacAudio 2500 który podobno ma 225W :/ więc już się nastawiam na zakup mocniejszego jednak mam obawy czy podniesie trochę powera ? Czy nie lepiej od razu kupić mocniejszy wzmak i drugi taki głosnik M10 i dopiero robić skrzynie do wnęki w podłogę. Te współne 20 litrów nie będzie za mało dla dwóch głośników M10 ?

Głośnik 30cm nie zmieści się więc odpada, tak samo skrzynia na wierzchu na dłuższą metę, tylko zabudowa wnęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak muszę robić nową w tą wnękę podłogi bo jak wcześniej wspomniałem głośnik jest chwilowo w starej zamkniętej skrzyni.

 

Wnęka jest o wymiarach 680mm szerokość x 320mm długość x 180mm głębokość gdzie ma dnie schodzi się do 480mm szer x 230mm długość. Raczej 28 litrów z tego nie wyjdzie  :kwasny:

Zrobiłem sobie szablon górnej części skrzyni aby pokazać o co chodzi. Finalnie na to idzie jeszcze pokrywa podłogi i złożone fotele. I przez to mam obawy ze będzie jeszcze ciszej.

 

61e262958d161de4gen.jpg

 

Wzmacniacz mam na pełen gaz podkręcony i zdaje sobie że jest z lekka za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w płachtę folii na tyle dużą, że wypełnisz z zapasem miejsce osadzenia skrzyni z subem.

Po wymoszczeniu tego miejsca folią, zalej wodą i zanotuj ile litrów (!) wody zużyłeś.

Po tym zabiegu ocenisz, czy będzie to 25, 28, czy też 30 litrów do wykorzystania do zabudowy suba.

Bo musisz niestety stracić nieco litrów po wrzuceniu skrzyni do wnęki... z racji jej budowy z płyt mdf - a jak możesz się domyśleć - idealnie tak jak woda nie wypełnisz tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...