Skocz do zawartości

Helix DSP


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli podepniesz radio przez RCA sterowanie głośnością będzie odbywało się nazwijmy to globalnie, za te wejście odpowiada Master Volume na Director. Coś innego po optyku będzie miało swoją niezależną regulację głośności dostępną z poziomu Directora. Reasumując jeśli poziom Master Volume będzie cały czas ustawiony na 0dB to żona nie musi nawet wiedzieć że Director istnieje w systemie. Ustawisz dodatkowo priorytet wejścia Master i automatyczną zmianę źródeł na wypadek gdy byś zapomniał przełączyć z Digital In i wszyscy będą szczęśliwi a jaja całe.  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że posiadam radio 2 DIN Alpine ine w990bt oraz Alpine cda-7990r, na chwilę obecną procesor Helix DSP i mam możliwość okazyjnie kupić Helix Director i w tedy mógłbym to jakoś ze sobą podłonczyć. Docelowo planuje zakup Alpine pxh h900 ale narazie prowadzę zbiórkę funduszy na ten cel. Jezeli po zakupie Helix Director mogę sterować normalnie z ine w990bt za pomocą RCA to super bo mugłby zamontować cda 7990r i było by w użytkowaniu ze wzgledu na wyswietlacz.

Jeśli podepniesz radio przez RCA sterowanie głośnością będzie odbywało się nazwijmy to globalnie, za te wejście odpowiada Master Volume na Director. Coś innego po optyku będzie miało swoją niezależną regulację głośności dostępną z poziomu Directora. Reasumując jeśli poziom Master Volume będzie cały czas ustawiony na 0dB to żona nie musi nawet wiedzieć że Director istnieje w systemie. Ustawisz dodatkowo priorytet wejścia Master i automatyczną zmianę źródeł na wypadek gdy byś zapomniał przełączyć z Digital In i wszyscy będą szczęśliwi a jaja całe. :rotfl:

Super, wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Podłączę się do wątku, ponieważ mam zagwozdkę. Wyrzucam fabryczny zestaw i będę chciał zainstalować nowy z DSP (Helix). Kwestią jest jednostka centralna. 

 

Najważniejszym powodem, dla którego chciałbym się pozbyć fabrycznego radia jest brak możliwości streamingu i w sumie taka se jakość systemu BOSE, który posiadam, natomiast oprócz tego chciałbym mieć handsfree, nowoczesną nawigację oraz integrację z telefonem - odczytywanie wiadomości, mejli, itp. czyli krótko mówiąc Apple Car Play. Nawet już wybrałem jednostkę - Alpine ILX-702D, ale wyskoczył problem - nie ma wyjścia cyfrowego i jedyną opcją, żeby spiąć radio z procesorem, to wyjściem analogowym z niezliczonymi konwersjami D/A po drodze. 

 

Pytanie - jak ten temat ogarnąć? Można się podpiąć bezpośrednio do procesora - albo przez moduł BT, albo przez USB, natomiast nie mam pojęcia jak wtedy będzie wyglądała obsługa samej jednostki centralnej, ponieważ nie miałem nigdy styczności z Car Play. Czy jest możliwość, żeby normalnie z wszystkiego korzystać - obsługiwać nawigację, wiadomości, telefon, ale żeby sam dźwięk był kierowany z telefonu do procesora albo kablem albo poprzez BT? 

 

Jakąś tam opcją jest Clarion NX-807, który złącze TOSLINK posiada, natomiast z tego co widziałem brakuje mu integracji z samochodem (sterowanie z kierownicy, klimatyzacja, czujniki parkowania) i chyba Car Play działa tylko na kablu, nie bezprzewodowo, jak Alpine. 

 

Dzięki z góry

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hex usb audio 

 

 

hex bt

Chińczyki się najlepiej integrują działa wszystko .

 

To ja wiem - od strony procka, wszystko gra - USB oraz BT. Ale mi chodzi o jednostkę centralną. Chciałbym obsługiwać nawigację oraz telefon, ewentualnie słuchać radia i jednocześnie słuchać muzyki w najwyższej możliwej jakości z tego samego telefonu. 

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdziesz sobie na procesor po RCA z Alpine i wszystko będzie działać jak chcesz, do HEC USB czy BT potrzebujesz Directora do regulacji głośności. Co do najwyższej możliwej jakości z telefonu tylko HEC USB i jest to niezależne wejście nie kompatybilne z jednostką centralną. Zobacz najpierw jak zagra Ci duet Alpine i Helix może więcej nie będziesz oczekiwać, im lepsze przetworniki czytaj głośniki tym większy sens walki o jakość bo na słabych różnice nie będą aż tak znaczne do wychwycenia. W moim przypadku Galaxy S8 telefon po połączeniu przez BT z radiem przestaje podawać sygnał na USB więc hands free przy HEC USB i jednostce Alpine odpada, zamówiłem dodatkowego pilota po BT by nie dłubać w telefonie podczas jazdy.

 

Jeśli mogę coś zasugerować to stacja 2DIN Clariona NX807E ma wyjście optyczne z regulacją volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpine ilx702d i helix dsp, napisz do mnie to Ci opowiem co i jak przez telefon.

 

Jak dla mnie carplay w tej jednostce to porażka. Jakość dźwięku słabsza niż przez bluetooth do tej jednostki. Carplay oczywiście tylko po kablu i nie masz wtedy wolnego USB. Sama jednostka po RCA do DSP gra również zauważalnie gorzej niż chociażby iPhone bezpośrednio poprzez moduł Hec BT. Natomiast teraz używam Huawei Mate 20 Pro z aptX i jest jeszcze lepiej niż z iPhone. I jeden i drugi telefon jest w stanie połączyć się z Alpine i DSP jednocześnie.aby prowadzić rozmowy głosowe. Wówczas DSP przełącza się na jednostkę Alpine i rozmawiamy przez zestaw głośnomówiący z tej stacji, po zakończeniu rozmowy wraca muzyka z połączenia BT z DSP. Natomiast nawigacji nie zrobisz z muzyką, ponieważ DSP przełącza się z jednego źródła na drugie i trwa to kilka sekund (ile dokładnie sekund to można ustawic). Na chwilę obecną mocno zastanawiam się nad sprzedażą tej jednostki bo w sumie nie korzystam z niej, używam tylko do rozmów telefonicznych, ale to w sumie również mógłbym zrobić za pomocą zestawu glosnomowiacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsza opcja, tylko w zasadzie ta nawigacja z tej stacji też bez sensu. Skoro telefon i tak trzeba podłączyć, to można to można również z telefonu odpalić navi. Każdy telefon w kwocie tej stacji będzie miał znacznie lepszy wyświetlacz i będzie działał lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie PMX-BTUR Rockforda.

Fajne ale z cena ich poniosło.

Mam to za ułamek ceny.

 

45,14 zł 36%OFF | Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania Bluetooth samochodu KIEROWNICA motocykl motor kierownica przycisk Media dla iPhone dla Samsung telefon z systemem Android

https://s.click.aliexpress.com/e/Kcd9e35Q

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Zatem wszystko jasne. Tylko Clarion wchodzi w grę.

 

Myślałem, żeby podłączyć pod Helixa fabryczne radio przez analogowe złącze i miałbym FM chociaż ogarnięte, a przez telefon bezpośrednio by szła muzyka, zostałby temat HF do ogarnięcia, ale niestety to radio nie ma wyjścia analogowego - tylko światłowód do wzmacniacza BOSE. Z drugiej strony mogę radio streamować też z telefonu, a fabryczne radio by tylko dało nawigację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale z cena ich poniosło.

Mam to za ułamek ceny.

 

45,14 zł 36%OFF | Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania Bluetooth samochodu KIEROWNICA motocykl motor kierownica przycisk Media dla iPhone dla Samsung telefon z systemem Android

https://s.click.aliexpress.com/e/Kcd9e35Q

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Masz możliwość przetestowania tego z czymś pokroju XDuoo?

Bo jeśli ogarnęłaby to sterowanie samym urządzeniem, to bym zaryzykował zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość przetestowania tego z czymś pokroju XDuoo?

Bo jeśli ogarnęłaby to sterowanie samym urządzeniem, to bym zaryzykował zakup

Niestety nie mam. Sprawdzałem tylko z telefonem. Parujesz to, wykrywa jako klawiatura zdalna BT. I dziala.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Zatem wszystko jasne. Tylko Clarion wchodzi w grę.

Myślałem, żeby podłączyć pod Helixa fabryczne radio przez analogowe złącze i miałbym FM chociaż ogarnięte, a przez telefon bezpośrednio by szła muzyka, zostałby temat HF do ogarnięcia, ale niestety to radio nie ma wyjścia analogowego - tylko światłowód do wzmacniacza BOSE. Z drugiej strony mogę radio streamować też z telefonu, a fabryczne radio by tylko dało nawigację...

Dobra to jeszcze pytanko. Czy jak podłącze się przez Clariona do Helixa czy to przez USB czy Bluetooth, to czy będę miał gorszą jakość niż przez HEC BT i USB? No bo tak - HEC BT 600, HEC USB 600, Dyrektorek 1200, razem 2400, tyle co Clarion

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myślałem, żeby podłączyć pod Helixa fabryczne radio przez analogowe złącze i miałbym FM chociaż ogarnięte, a przez telefon bezpośrednio by szła muzyka, zostałby temat HF do ogarnięcia, ale niestety to radio nie ma wyjścia analogowego - tylko światłowód do wzmacniacza BOSE. Z drugiej strony mogę radio streamować też z telefonu, a fabryczne radio by tylko dało nawigację...

 

Zobacz Helix SDMI25, jest to konwerter sygnału MOST, musisz tylko poczytać w manualu czy będzie współpracować z Twoim systemem OEM.

 

Link to konwertera MOST: https://www.audiotec-fischer.de/en/helix/accessories/sdmi25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noelo - możesz wytłumaczyć, dlaczego miało by być gorzej? Z tego co widzę, to ten Clarion czyta pliki o gęstości 192/24, po drodze nie ma żadnych konwersji, a złącze TOSLINK spokojnie taką przepustowość dostanie. Z BT to inna historia - podejrzewam, że ten HEC BT ma lepszy odbiornik - nie mogę doczytać jak to wygląda w Clarionie. 

 

@michas - dzięki. fajnie, tylko że ta kosteczka kosztuje tyle co nowa stacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...