Skocz do zawartości

Dobry zestaw 2-way poszukiwany !


Cyber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mój obecny zestaw 2-way, po 14 latach powoli kończy swojego żywota (Audio System HX165 SQ) więc rozglądam się za czymś nowym.

Co możecie polecić, doradzić ?

Brzmienie AS bardzo mi pasuje, słucham generalnie wszystkiego (spędzam mnóstwo czasu w samochodzie na długich trasach). Zależy mi na dobrym kopnięciu i raczej łagodnej lecz wyrazistej górze.

Zestaw 3-way raczej nie wchodzi w rachubę (auto służbowe: Octavia III w liftbacku, małe możliwości w miarę bezinwazyjnego montażu midwoofera). 

Obecnie zestaw jest napędzany Audisonem VRX 4.300, uzupełniony o Focala P25F w zamkniętej obudowie 18l. 

Jako iż w/w zestaw jeździ ze mną bardzo długo, pojęcia nie mam kto teraz jest mocny na rynku. Owszem, są testy i rankingi, ale podchodzę do nich z dużą rezerwą...

 

Budżet: 1500 - 2000 pln. (zestaw nie musi być nowy)

 

Pomożecie..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimak + SS D3004 fajna sprawa, ale jakbyś chciał mieć bardziej twardy i cięższy bas to polecam

Ground Zero GZNK 165SQ https://www.ground-zero-audio.com/en/products/speaker/gznk-165sq.html

+ SS D3004 a jak miałoby być łagodniej na górze, ale też z klasą, to na górę SB Acoustics SB29RDNC http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/ring-dome/sb29rdnc-c000-4/

 

GZNK 165SQ radzą sobie świetnie w pełnych drzwiach, równie dobrze jak MP 5.16.

Nie ma z nich kartonowego basu jak ze sporej ilości wooferów samochodowych średniej i wyższej klasy, które tak naprawdę powinny grać w komorach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego juter22, na gieldzie wisi conajmniej godny zestaw na 13tkach Alpine, tymbardziej że sprzedaje go naprawde solidny user tego forum. Mysle że warto sie nim poważnie zainteresować. Popytaj poczytaj. Sam kiedys szukałem zestawu na 13tkach i wiem że info o nich jest jak na lekarstwo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni,

serdecznie dziękuję za spory odzew. Przez dłuższą chwilę byłem po za dostępem do sieci, stąd milczenie zainteresowanego.

Po powrocie do domu, zmieniłem wzmacniacz (przy okazji: piękny VRX 4.300 Mk2 z oryginalnym chłodzeniem na sprzedaż) i okazało się, że to co interpretowałem jako uszkodzenie cewki głośnika, było odkręconą śrubką w końcówce kabla RCA (DLS Ultimate). Luźno latająca śrubka, co jakiś czas blokowała się pomiędzy żyłą a ekranem, powodując zwarcie i nieprzyjemne dźwięki. Naprawa połączenia rozwiązała problem, a wieloletni zestaw AS, otrzymawszy większy zastrzyk mocy pokazały w pełni swój potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...