Skocz do zawartości

Alpine 9835r- Wybieramy głośniki do e30 Cabrio


M3DYK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak w tytule chcę abyśmy wsólnie wybrali głośniki Pod alpine 9835r, Radio myśle dobrze wam znane,kupiłem je dlatego ze mam 9855r i nie chce nic innego :) będziemy je zakładać do BMW e30 CABRIO,

  

co do radia nie będę się wlele rozpisywał wiadomo4x 65W aktywna zwrotnica korekta czasowa fajny crossover i wiele innych...   do bagażnika będę montował subwoofer bez bass refleksu w zamkniętej skrzyni około 250w rms,  i przygotowana juz jest podto instalacja na kablach 8mm z bezpiecznikiem 30A o ile dobrze pamiętam, 

 

Jak wiadomo w e30 cabrio miejsce na glosniki z przodu mamy w nogach i tweetery w plastikowym trójącie w drzwiach a z tyłu w boczkach na wysokości klatki piersiowej, i te miejsca będę wygłuszał postaram sie to zrobić jak najdokladniej i bez fuszerki. tak więc na przód potrzebuje głośników 2drożnych odseparowanych a na tył po prostu dwudrożnych bo nie ma tam osobnego miejsca na gwizdki.

 

obecnie w samochodzie mamy 4 szt, JVC CS-J510X Dwudrożne 30mm i nie grają fajnie są zbyt słabe i pierdzą. 

 

I pytanie do ogarniętych osób - co by tu wybrać ? 

Potrzebuję głośników Które będą dopasowane do radia nie za słabe i nie za mocne tak aby nie męczyć radia bo nie będę stosował dodatkowych wzmacniaczów 

jak wiadomo w e30 komora bagażnika nie ma kanałów do kabiny więc głośniki w drzwiach muszą tez poradzić sobie z podbiciem bassu.

 

właśnie rozmyślam w tej chwili nad takim zestawem

 

Przód : ALPINE SPG-13CS 250W 130mm

Tył :    ALPINE SXE-1325S 130mm 2DROŻNE - tylko one maja 35w rms i nie wiem czy to za malo

Bagaznik : tam wyladuje  JBL GT5-12 30CM lub coś podobnego

 

 

proszę o porady nie koniecznie muszą tu być głośniki alpine, ale nie chce przekroczyć 500zł bo jeszcze muszę kupic jakis wzmacniacz i glosnik niskotonowy do bagażnika,

 

Dzięki i Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Określenie ,,Pierdzą, było złym określeniem ponieważ po ustawieniu crossovera i regulacjach, grały jak przystało na głośnik ale za około 45zł za sztukę czyli ch... :)  mysle ze gdybym podał im pełną moc nie wytrzymałyby tego, dlatego proszę o pomoc w doborze odpiwiedniego zestawu :)   jeśli będzie mi mało to będę stosował zewnętrzne wzmacniacze i głosniki 165mm :)  ale nie w tym samochodzie bo nie wypada :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, radio jak poda tą całą moc, czyli powiedzmy te 18 Wat na kanał (nie żadne 65 Wat jak napisałeś), to właśnie w przypadku nowych głośników będzie to samo, czyli zaczną zniekształcać dźwięk. Dlaczego ? Dlatego, że radio ma taką, a nie inną końcówkę mocy (słabą). Musisz wybrać głośniki, które będą miały nieduży układ magnesu, oraz wysoką skuteczność, np. Pioneer ma teraz takie zapchajdziury zamiast fabrycznych (seria TS-G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc sobie wzmaka Alpine PDX V9 i obsłużysz nim wszystko, a wzmak jest ja tyle mały ze można go wszedzie wpasować. Tak jak kolega mówi, radio jak rozkręcisz mocno to jego wzmacniacz ma tak duze zakłócenia ze głośniki wtedy wymiękają. Ale to nie głośniki wymiękają tylko wzmacniacz w radiu przesterowane. Jak włożysz mocniejsze głośniki to będzie jeszcze gorzej bo im potrzeba jeszcze wiecej mocy żeby je rozbujać, a radio ma jej bardzo mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine PDX V9 fajna zabawka :)  ale 2.5k sporo wykracza poza mój budrzet hah, z tego co piszecie to ciężko będzie bez wzmacniacza zewnętrznego

 

hmm więc może najpierw  zapytam co myślicie o zestawie który podałem wyżej czyli ALPINE SPG-13CS 250W 130mm i ALPINE SXE-1325S 130mm ? 

czy w tej kasie jest coś lepszego, mocniejszego ? jeśli tak to podajcie proszę jakieś konkrety

 

drugie pytanie czym proponujecie zasilić przód i tył jeśli macie jakieś propozycje to również prosiłbym o modele ( przystępne cenowo ) 

 

chciałem jeszcze zapytać czy po zastosowaniu takiego wzmocnienia przodu i tyłu nie stracimy na jakości dźwięku ? tzn gdybyśmy podłączyli jakiś zwykły wzmacniacz to czy on nie zepsuje nam jakości dźwięku którą da alpine i głośniki które będą założone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od fajnego czterokanałowego wzmacniacza, a dopiero potem zajmiesz się głośnikami. Być może te które masz odżyją na tyle, ze będziesz z nich zadowolony. Proponowanym używany sprzet z wyższej polki niż nowy z niższej. Nie wiem jaki masz budżet ale ja bym się rozejrzał właśnie za jakimś Alpine PDX, Helix A4, Mosconi Gladen... Dużo jest fajnych rzeczy w kwocie około 1000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł to sporo,  przy 13-centymetrowych głośnikach nie ma strasznego szaleństwa i nie wiem czy na jednym wzmacniaczu się nie skończy... hmm 

 

teraz znowusz rozważam dwie opcje 

 

pierwsza to kupno 4kanałowego wzmacniacza do którego podepnę subwoofer na mostku i głośniki przód, a tył podepnę pod radio

 

a druga opcja to 4 kanałowy wzmacniacz na przód i tył i do subwofera drugi osobny wiadomo koszta rosną wtedy, 1k na pewnno pęknie 

 

co myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od fajnego czterokanałowego wzmacniacza, a dopiero potem zajmiesz się głośnikami. Być może te które masz odżyją na tyle, ze będziesz z nich zadowolony. Proponowanym używany sprzet z wyższej polki niż nowy z niższej. Nie wiem jaki masz budżet ale ja bym się rozejrzał właśnie za jakimś Alpine PDX, Helix A4, Mosconi Gladen... Dużo jest fajnych rzeczy w kwocie około 1000 zł.

Z tego co autora tematu zrozumiałem to 1000zl chcę wydać na wszystko... Więc PDX to taka mocno średnia podpowiedź... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no i dalej nie wiem w którą strone iść,  rozek 260 moze to nie byłaby taka zła opcja, 

 

 

Panowie co do kasy bo są niejasności to  za zestaw 4 Nowych głośników 13mc do środka chciałbym przeznaczyć około 500zł nie więcej,

 

Do tego wzmacniacz lub wzmacniacze, jeśli jeden da rade pociągnąć całe wnętrze z subem około 250 rms to myślę ze mozna zainwestować w jeden, jeśli polecacie dwa wzmacniacze to będą dwa ( Tak jak khazar pisze wolę lepszą używkę nizeli nowe badziewie), budrzet ?  mośle ze około 600zł  

 

czy ktoś teraz będzie w stanie podesłać jakieś modele lub linki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie te dwa zestawy i przeznacz lepiej te pieniążki na jeden w miarę porządny zestaw przedni tył nie jest do niczego potrzebny .

Dragster ma 6x70 wat i 210 (O ile dobrze pamietam) w mostku pozwoli Ci to zasilić cały przód + niewymagajacy sub koło 200 wat .

Kable zasilające masz napewno do wymiany 8mm nie nadaje się do niczego minimum jakie zrób to 25mm , suba jble i inne podobne buczudla nie ma sensu sie pchać poszukaj sobie coś typu jl 10w0v3. Jak posiedzisz na forum przetrzepiesz różne tematy to naprawdę możesz sobie zrobić przyzwoite granie w niskim budżecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christopher, mozna o tym pogadac ale nie chce robić szumu zakupy będę robił dopiero po sylwestrze :)   

 

hmm zeby sie nikomu nie nudziło to pokręciłem się trochu po alledrogo i wyszukałem kilka zestawów na przód, wszystko waha się od 300 do 400, parametry są różne, co z tego moznaby było wybrać ? 

 

1.   ALPINE SPG-13CS

Specyfikacja 

 

  • Moc maksymalna
  • Moc maksymalna: 250 W
  • Moc RMS: 65 W
  • Wymiary
  • Średnica montażowa: 11.0 cm
  • Głębokość montażowa: 4.3 cm
  • Ogólne
  • Pasmo przenoszenia: 65 Hz - 20 kHz
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Skuteczność: 87dB / W (1m)

2. ESX QE52

 

Parametry produktu    Głośniki Crunch QE52

Typ głośnika    Dwudrożny współosiowy

Średnica głośnika    130 mm

Głębokość montażowa     63 mm

Średnica otworu montażowego    118 mm

Nominalna impedancja    4 Ohm

Pasmo przenoszenia    b/d

Moc RMS    80 Wat

Moc maksymalna    160 Wat

 

3.   GROUND ZERO GZTC 130TX

 

Specyfikacja:

 

  • Zestaw 2-drożny odseparowany 13 cm
  • 6/12dB zwrotnica
  • 19mm jedwabny tweeter
  • Moc RMS 90W
  • Moc MAX 140W
  • Grile zabezpieczające w zestawie
  • Głębokość montażowa 52mm
  • Impedancja 4 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 60 - 20000 Hz
  • Skuteczność 90dB

4.   ESX HZ5.2C

 

Parametry produktu:   Zestaw głośnikowy ESX HZ5.2C

  • typ głośnika: dwudrożny odseparowany
  • średnica głośnika niskotonowego: 130 mm
  • zawieszenie głośnika niskotonowego: guma butylowa
  • membrana: polipropylen
  • moc RMS: 80 Wat
  • moc maksymalna: 160 Wat
  • głośnik wysokotonowy: 20 mm neodymowy, kopułka jedwabna
  • pasmo przenoszenia: 62 Hz - 22 kHz
  • impedancja: 3 Ohm
  • głębokość montażowa: 58 mm
  • średnica otworu montażowego: 115 mm
  • zwrotnica: kompaktowa na przewodzie na głośnik wysokotonowy 12dB/oktawę

5.  Crunch GTX5.2C

 

Parametry produktu: Głośniki Crunch GTX5.2C

  • Typ głośnika: Odseparowany system komponentowy dwudrożny
  • Średnica głośnika średnio-niskotonowego: 130 mm
  • Głębokość montażowa  głośnika średnio-niskotonowego: 66 mm
  • Głośnik wysokotonowy: jedwabna kopułka, możliwość ukierunkowania dźwięku
  • Średnica głośnika wysokotonowego: 25 mm
  • Pasmo przenoszenia: b/d
  • Nominalna impedancja: 4 Ohm
  • Moc RMS / Moc maksymalna: 100 W  /  200 W
  • Zwrotnica dwudrożna 12dB/oktawę: zewnętrzna, regulacja poziomu głośnika wysokotonowego
  • Skuteczność ( dB@1W/1m): b/d

 

jest tu coś godnego uwagi ?  wiem ze specyfikacja to teoria więc moze ktos się wypowie jak jest w praktyce :) 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Siemka, dawno mnie tu nie było i wypadałoby napisać jak potoczyły się sprawy,   od razu chcialem podziękować  raffiodense  za porady i nakreślenie kierunku, oraz aeron za fajny wzmak :)

 

tak więc całe granie było skompletowane już w grudniu i będzie montowane dopiero za dwa tygodnie, dlaczego tak długo ?  bezdasznik całą zimę stał u blacharza i lakiernika masę godzin roboty pierdółek itp, tak więc jest już skończony i jeśli byłby ktoś ciekawy co i jak może odwiedzić osobny temat w którym wszystko jest opisane :)  https://forum.bmw-syndykat.pl/index.php?/topic/19048-e30-cabrio-by-m3dyk/

 

 

dobra co finalnie wpadnie ?   

 

oczywiście alpine 9835r jako jednostka centralna

wzmacniacz który zasili przód i sub. to DLS ra30

głośnik niskotonowy to JL Audio 10W0v3-4 10"  w skrzyni zamkniętej 18.41L

z przodu zdecydowałem się na Morel Maximo

tył został jak był jakieś JVC CS-J520X...

wszystko na przewodach 25mm

 

 

na koniec  małe pytanie odnośnie radia bo ten tył mnie nadal denerwuje :)   jeśli radio teraz będzie zasilało tylko dwa tylnie głośniki to czy moc jaka będzie tam szła zwiększy się ?  jeśli tak to chętnie wrzuciłbym coś na tył co zagra powiedzmy lepiej jakościowo od obecnego zestawu i trochę głośniej...

 

 

będę wdzięczny za pomoc i jakieś propozycje głośników na tył  (130mm)

 

 

pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffiodense, wybacz ze kiedyś nie odpowiedziałem ;d    nie chcę tyłu zostawiać tym bardziej odpinać dlaczego?  bo myślę że sprawi to mały dyskomfort pasażerom słuchać muzykę która leci z przodu  ( oczywiście sugeruje się moją wiedzą teoretyczną :) )   oraz jeśli z tyłu są przygotowane fabrycznie otwory na granie to niech tam gra,  wiadomo że radio nie da nam tyle co prawdziwy sprzęt i nie odczuję wielkiej różnicy z przodu, ale jak juz jest to chyba nie zaszkodzi jak tył też będzie aktywny, a nie odpięty,  pytanie samo w sobie mnie ciekawi bo gdzieś coś było nabąknięte o tym że radio potrafi przenieść trochu mocy na używane kanały...   no a prośba o propozycję czegoś pod alpina chyba nikogo nie zdziwi ,mimo że to nie jakieś grube mody to i tak pytam bo w tej klasie są lepsze i gorsze produkty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie ogarniety przod + sub dadza wiecej frajdy jak z dolaczonym tylem, nawet siedzacym na tylnej kanapie. Masz b.fajne klocki, nie zmarnuj potencjalu. Zamiast wydawac na tyl zbieraj na dodatkowe 2ch z tej samej serii (np Ra25) i zasil przod w bi-ampie, da to spore mozliwosci konfiguracji systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...