Skocz do zawartości

Jak podlaczyc kondensator?


crazy_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy jaki to kondensator.

Sa tez takie(bardzo zadko) w ktorych elektronika jest bardziej rozbudowana i pozwala wpinac kondensator do instalacji bez wstepnego ladowania np przez zarowke,elektronika od tego jest wpieta szeregowo do kondensatora.Jednak te kondensatory maja wady bo sa wolniejsze(przez przekazniki i czas reakcji).

 

i właśnie o takie mi chodzi tak zwane automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej chcę się tyko upewnic że dobrze to robię. Jestem laikiem w tych sprawach a nie chcę nic spi..... Posiadam kondek dietz niebieski i tak:

 

 

1)podłaczam masę do kondesatora

2)podłączenie 12v do jednej strony żarówki

3)podłączenie drugiej strony żarówki do kondensatora

4)Czekanie aż żarówka przestanie się świecić

5)usunięcie żarówki i podłączenie 12v do kondensatora

6)podłączenie masy kondensatora z masą wzmacniacza

7)podłączenie 12v kondensatora do wzmacniacza

8) podłączenie przewodu remote który jest też podłączony do wzmacniacza

9 koniec

 

Dobrze jest? nic nie pomyliłem się ?

Dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podlaczyc odrazu wzmacniacze,remote itp do konda ale pod warunkiem ze wyjmiesz bezpiecznik przy akumulatorze.Wtedy tylko jak juz wszystko podlaczysz wpinasz zarowke w miejsce bezpiecznika,czekasz az zgasnie i wsadzasz bezpiecznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli na samym początku wyciągam bezpiecznik przy aku wszystko sobie podłaczam normalnie, gdy bede miał juz wszystko podłączone jak ma być łącze przez żarówkę oba końce przewodu zamiast bezpiecznika na 12v. A jesli posiadam rozdzielacz zasilania 12v w bagazniku i tam tez jest bezpiecznik który idzie na wzmacniacz mogę to zrobić tam tak?. Po podłączeniu żarówki czekam aż zgasnie, po tym odłaczam ją i podłaczam normalnie bezpiecznik. Mam nadzieję że nic nie sp... Bardzo dzieki bedzi mi łatwiej przy aku albo w rozdzielaczu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dioda się nie sprawdzi.

Żarówka jak się rozświeci zwiększa swój opór, a co za tym idzie zmniejsza się napięcie na kondzie(i za tym prąd).

 

dioda tak nie zadziała.

 

 

Do ładowania konda można wziąć starą H4 np. z upalonym jednym żarnikiem lub zwykłą 21W żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat mianowicie:

 

Miałem podpięty kondek jakiś czas temu, następnie wyjąłem go z bagażnika wraz z całym sprzętem i teraz na nowo przyszła mi mania CA i do nowego sprzętu potrzebuję kondensator i pytanie moje jest takie, czy podłączając kondensator który kiedyś (około 2-3 miesiące temu) był podpięty do instalacji muszę na nowo go ładować przy pomocy żarówek itd. czy w tej chwili wystarczy, że go normalnie podepnę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, a czy jak mam wyłącznik na kablu remote, żeby wzmaka odłączać, to nie przeszkodzi to w prawidłowej pracy kondzia? znaczy, czy go nie uszkodzi takie włączanie i wyłączanie...prąd odcina tylko na kabelku remote między radiem a wzmakiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie mam kondka Dietz 1F 21202 ma on 2 wtyczki na +. Podłączyłem go przez żarówkę + od aku do +(inside) a wzmak po + (outside) i ku mojemu zdziwieniu nie działa tak jak powinien tz. wyświetlacz świeci pokazuje V ale A już nie. Prąd przez niego przepływa ale coś jest nie tak. Może te + mają być odwrotnie :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...