Skocz do zawartości

Podlaczenie subwofera w ciężarówce.


Lonkoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Podłącz z radia do tuby tylko kabelek remote oraz zasil tubę tak jak zwykle, nie podłączaj konwertera RCA. Podłącz do tuby telefon przez kabelek, który kupiłeś i włącz muzykę z telefonu aby leciała na tubę. W tym samym czasie włącz jakąś muzykę z radia i sprawdź czy grają głośniki. Jeśli grają to przejdź do punktu trzeciego, jeśli nie grają to przejdź do punktu drugiego.

 

2. Podłącz kabelek remote w radiu tym razem do pinu A5 POWER ANTENNA (CONTROL OUTPUT) i zasil tubę tak jak zwykle, nie podłączaj konwertera RCA. Podłącz do tuby telefon przez kabelek, który kupiłeś i włącz muzykę z telefonu aby leciała na tubę. W tym samym czasie włącz jakąś muzykę z radia i sprawdź czy grają głośniki. Jeśli grają to przejdź do punktu czwartego

 

3. Zamiast konwertera RCA wykorzystaj piny LOW LEVEL OUT D3, D4, D7, D8 i podłącz je do złącz RCA w tubie. Włącz muzykę z radia i sprawdź czy tuba gra.

 

4. Podłącz konwerter RCA tak jak wcześniej i włącz muzykę z radia, sprawdź czy działa tuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piciu81 zgadza się to może było by łatwiejsze rozwiązanie ale nie posiadam żadnego radia więc nie chce wchodzić w koszta a jeśli już radio jest to zbędny wydatek. Zasilanie wziąłem z radia. Kolego Intermis udało się odpalić wszystko hula zastosowałem opcje nr 2 i gra jak powinno dzięki za pomoc wszystkim użytkownikom sam bym nie ogarnąć. Tylko jest kolejny problem żeby nie było tak łatwo. Gry wyłączam radio tuba ciągle jest włączona musiałbym wyłączać główny wyłącznik prądu na noc a to dość nie wygodne bo jak przyjeżdżam do kabiny to webasto nie będzie chodziło a startuje nocami więc trochę zimno:) jakieś sugestie? Załączam zdjęcie zadowolonego volvo teraz przynajmniej można posłuchać muzyki:D

Kolego Piciu81 zgadza się to może było by łatwiejsze rozwiązanie ale nie posiadam żadnego radia więc nie chce wchodzić w koszta a jeśli już radio jest to zbędny wydatek. Zasilanie wziąłem z radia. Kolego Intermis udało się odpalić wszystko hula zastosowałem opcje nr 2 i gra jak powinno dzięki za pomoc wszystkim użytkownikom sam bym nie ogarnąć. Tylko jest kolejny problem żeby nie było tak łatwo. Gry wyłączam radio tuba ciągle jest włączona musiałbym wyłączać główny wyłącznik prądu na noc a to dość nie wygodne bo jak przyjeżdżam do kabiny to webasto nie będzie chodziło a startuje nocami więc trochę zimno:) jakieś sugestie? Załączam zdjęcie zadowolonego volvo teraz przynajmniej można posłuchać muzyki:D

post-23947-0-23377000-1541839142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że jak radyjko "wyczuje" obciążenie na pinie D9 AMP TURN ON CONTROL to stwierdza, że ma podłączony zewnętrzny wzmacniacz i odcina końcówki mocy a sygnał low level podaje na piny D1-D9. Liczyłem na to, że na pinie A5 POWER ANTENNA (CONTROL OUTPUT) będzie znikało napięcie po wyłączeniu radia tak jak się to odbywa na pinie D9, jednak jeśli piszesz, że tuba nadal się świeci po wyłączeniu radia to widocznie nie znika. Domyślam się, że zasilanie do tuby masz wzięte z radia z pinów A7-A8. Możesz sobie zamontować mały przełącznik on-off na kabelku remote od tuby i w ten sposób włączać/wyłączać tubę nie ruszając głównego zasilania. Gdybyś taki przełącznik miał montować przy samej tubie to możesz wtedy zrezygnować z przewodu remote idącego z radia do tuby, wystarczy zmostkować przy tubie + zasilania tuby ze złączem remote i w tym miejscu (na kabelku idącym do złącza remote) dać przełącznik. Rozwiązanie z przełącznikiem mało eleganckie ale działać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakiś pomysł. Ważna że zamierzony efekt został uzyskany. Z tego co mi się wydaje to ciężarówka powinna wejść w stan że tak powiem uśpienia po paru godzinach zostawiając tylko prąd na webasto to by rozwiązało mój problem ale chyba narazie dołączę tube od prądu żeby się nie okazało że we wtorek baterie są rozładowanie bo to może być mały problem hehe. Jeśli nie to jakiś pstryczek zamontuje i po problemie. Cała instalacja zrobiona zostało kiedyś zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt bo ten jest trochę jak dla dzieci co nie zmienia faktu że poprawia jakość muzyki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest trochę informacji o tym radyjku: https://fccid.io/ANATEL/01762-10-03451/Manual-para-referencia/99551BCA-EDCE-4773-B8F8-766C3271E55B/PDF na trzeciej stronie jest schemat podłączenia różnych urządzeń, a na ostatniej jest chyba coś o tych stanach zasilania o których piszesz. W przyszłości na twoim miejscu bym pomyślał o jakimś małym wzmacniaczu 4 kanałowym za 150 - 200 zł (w używce) + do tego jakaś skrzynka z głośnikiem 8-10" i na pewno jakość grania by była dużo lepsza od tego co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego bo ta co teraz podłączyłem jest naprawdę amatorska w sumie nie wiem skąd ja mam gdzieś chyba znalazłem hehe myślę że z czasem wleci coś lepszego teraz nie na problemu ze zmiana więc to kwestia zakupu. Z tego pliku co wysłałeś to radyjko nr2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...