Skocz do zawartości

3 way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są możliwości podłączenia 3way?

Z tego co wiem radia z aktywka i czasami mają wyjścia RCA na przód, tył i sub co daję możliwość strojenia na 2way plus subwoofer

A gdzie możliwość podłączenia jeszcze średnich tonów i strojenia ich? Skoro wyjścia tylko dwa są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie poprawić jeśli jakąś totalną bzdure palne ale troche nadmiar wiadomości i zmęczenie daje znać o sobie.

 

- 3 way plus sub najlepiej stawiać na znanych i wielokrotnie przewijających się już w wielu tematach radiach od pioneer, clarion zwłaszcza pasywnie bo mają po 4 pary wyjść na każde pasmo z osobna

- wyżej wymienione najlepiej "zasilać" sygnałem z optyka żeby efekt końcowy mieć w dobrej i możliwie mało zniekształconej formie i jakości

 

A jak ma się do tego sytuacja kiedy z radia tylko z jedną parą RCA ktoś "wyciągnie optyka"? Sygnał podany na odpowiednio rozbudowany i obsługujący procesor też pozwoli na budowe systemu 3 way plus sub? Bo jeśli tak to kupowanie kultowych jednostek o które już coraz ciężej lekko mija się z celem bo przecież do taniego radia z opcją rozbudowy o optyk starczy dokupić odpowiedni procesor który możliwe że wyjdzie taniej niż wcześniej wspomniane jednostki (pioneer, clarion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nawet nie musisz używać jednostki główej .

Wystarczy coś jak helix dsp + jakis dap ewentualnie iphone + xmos sygnał leci światłem do procesora .

Mhm czyli dlatego tyle Twoich ofert w odpowiednim dziale :wink:

A teraz na poważnie ... całe to car audio widzę poszło mocno z duchem czasu sądząc po Twoim wpisie ale zapewne oplowskiego CD70NAVI nikt nie potrafi w optyka wyposażyć więc i ja nie będe sprzedawał nic ze swoich zabawek

 

Dziękuje za małe wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać już Mu ciąży nadmiar aktywności

Raczej się zagalopował. Czasem tak jest, że się dobrze myśli a co innego napisze :)

 

 

A jak ma się do tego sytuacja kiedy z radia tylko z jedną parą RCA ktoś "wyciągnie optyka"? Sygnał podany na odpowiednio rozbudowany i obsługujący procesor też pozwoli na budowe systemu 3 way plus sub? Bo jeśli tak to kupowanie kultowych jednostek o które już coraz ciężej lekko mija się z celem bo przecież do taniego radia z opcją rozbudowy o optyk starczy dokupić odpowiedni procesor który możliwe że wyjdzie taniej niż wcześniej wspomniane jednostki (pioneer, clarion).

 

Może to dziwne ale kiedyś budowało się 3 way'a na jednej parze wyjść (stereo) i nic w brzmieniu nie brakowało a z głośników słuchało się muzyki :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli dlatego tyle Twoich ofert w odpowiednim dziale :wink:

A teraz na poważnie ... całe to car audio widzę poszło mocno z duchem czasu sądząc po Twoim wpisie ale zapewne oplowskiego CD70NAVI nikt nie potrafi w optyka wyposażyć więc i ja nie będe sprzedawał nic ze swoich zabawek

 

Dziękuje za małe wyjaśnienie

Nie padła żadna oferta z mojej strony tutaj ani w innym dziele na temat helixa .

Nie napisałem że się nie da :) zapytales inne możliwość poza pioneer/clarion napisałem tylko i wyłącznie jedną z opcji ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm odnośnie mojego żartu niefortunnie i nie do końca dobrze zrozumianego - zażartowałem że sporo ofert w dziale sprzedam wisi bo regularnie sie ogłaszasz, piłem tu do stwierdzenia że dziś nawet nie musze używać jednostki głównej. To tak w woli sprostowania.

 

Konkretne pytanie zadałem odnośnie tego jak sie ma wyciąganie optyka do ilości posiadanych w radiu par wyjść rca - fakt tego wyciągnięcia wyklucza dalsze używanie tych właśnie wyjść w celu dalszego rozdzielania sygnału ale czy robi to bez względu na ich ilość w danym radiu ? Przecież podpinasz pod światełko procek i potem z procka rozprowadzasz sygnał na piece.

 

Co do CD70NAVI to tak z sentymentu bo leży na półce odkąd wsadziłem do auta cda 9835r i zrobiłem na nim swój 3 way plus sub - rozwiązanie jak już pare osób zastosowało czyli wysokie i średnie ze zwrotki pasywnej pod jednym kanałem, woofer pod drugim sub pod trzecim

 

Jeśli chodzi o wypowiedź radka - amator ze mnie ale z czystej ciekawości chętnie bym to zobaczył / usłyszał w akcji tzn 3 way z jednej pary wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...