Skocz do zawartości

Głośniki w 5 kanalowym wzmacniaczu


Maniek220077
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wzmacniacz który pracuje stabilnie w 4 i 2 ohm'ach. Mam do niego podłączone glosniki 3ohm pod kanały od ,, zwykłych głośników " moje pytanie brzmi czy mogę podlaczyc do niego subwoofer spięty w 2 ohm? 

Jeżeli zaklopotalem toniżej zrobie rozpiske

kanał nr 1: 3ohm głośnik 

Kanał nr 2: 3 ohm głośnik 

Kanał nr 3: pusty

Kanał nr 4: pusty 

Kanał nr 5: (mostek)chce podpiac subwoofer spięty w 2 ohm i pytanie czy wzmacniacz poda dla niego 2 ohm i czy będzie to bezpieczne (przy 4 ohm daje 150w rms a przy 2ohm 260w rms - dane producenta) głośnik jaki chce podpiąć posiada 300w rms 2x4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz ze to 5 kanalow a pozniej ze mostek na subwoofer. Jesli faktycznie jest to piecio kanalowka to suba w 2 Ohm mozna spiac, jesli to szesc kanalow i mostek a wzmacniacz stabilny w 4 i 2 Ohm to szanse na stabilny mostek w 2 Ohm malo prawdopodobny. Napisz co to za wzmacniacz to bedzie latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomedia PR1300.5


Nie mam jak podać zdjęcia Ale terminale do głośników wyglądają następującą dla mojego wzmacniacza audiomedia pr1300.5

dolny rząd:

+ kanał 1| - kanał 1|+ kanał 2|- kanał 2|+ kanał 5|- kanał 5

górny rząd:

+ kanał 3| - kanał 3|+ kanał 4|- kanał 4|+ kanał 6|- kanał 6

Napisałem ze jest to wzmacniacz 5 kanalowy bo tak podaje producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób podpiąć subwoofer? 

Głośniki mam pod kanał 1 i kanał 2 i mocy im wystarcza ale nie wiem pod jakie kanały podpiąć subwoofer (niestety nie mam instrukcji) na kanale 5 i. 6 który jest dla subwoofera mogę podpiąć albo pod jeden kanal albo mam możliwość zrobić mostek 


Głośnik jaki chce podpiąć to excursion shx10d4


Producent podaje takie dane:

Moc RMS @ 2Omh: 4x100W + 1x260W
Moc RMS @ 4Omh: 4x65W + 1x150W
Moc RMS @ 4Omh w mostku: 2x150W + 1x150W

czy dobrze myślę że podpinajac pod kanał tylko oznaczony nr 5 |- kanał 5|+ kanał 5| uzyskam 2ohm i 260w rms? Mając nadal podpiete glosniki pod kanał 1 i 2 które mają 3 ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie od strony terminali głośnikowych i wskaż, gdzie producent na kanale dla subwoofera zaznaczył opcję mostka (Mono, lub Bridge). Jak wzmacniacz mający 5 kanałów wg. producenta nagle ma 6 kanałów i możliwość zrobienia mostka ? Nie są to terminale bez mostka, ale podwójne, abyś mógł właśnie podłączyć osobno cewki, lub 2 subwoofery do wzmacniacza w odpowiedniej konfiguracji (2 lub 4 Ohm) ? Tak tłumaczę praktycznie, a co do tego, czy można 2 Ohm, to jeśli producent napisał 1 x 260 Wat przy 2 Ohm, to trochę pytanie dziwne "czy można".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem czy mogę tak konfigurować wzmacniacz ze moge podlaczyc glosniki o różnej impedancji np 2 kanały glosniki 4 ohm a 2 kanały glosniki 2 ohm. Myślałem ze wszystkie muszą być o jednakowej impedancji. Dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...