Skocz do zawartości

Focal VS Rainbow, który zestaw 3-way?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym po prostu na Twoim miejscu kupił za ta kase zestaw dwudrożny z wyższej półki niż trójdrożny z niższej, a resztę zainwestował w lepszy wzmacniacz i sensowne zrobienie drzwi.

 

Zabawy i tak będziesz miał dużo, poprawiania i interesowania się tematem również. I wcale to nie zagra to gorzej. Podjedz do kogoś w okolicy kto ma ogarnięty taki zestaw u siebie i przekonaj się sam, ze nic tam nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywam się już dalej w tym temacie, bo będzie, że zniechęcam i nie chcę powiedzieć, które głośniki lepsze. Tylko ciekawi mnie za ile dni będzie kolejny temat, jak to zrobić żeby to grało, mam słaby bas, soprany walą po uszach, kto mi to naprawi i za ile.

 

 

 

Cały czas to tak brzmi. Przez to, że kupi 3 drogi będzie słaby bas (w 2 drożnym zestawie nie ma tego problemu przecież...), tweeter wali po uszach w 3 drogach, a w 2 nie ma takiej opcji... Co dla Ciebie znaczy "gra" ? Piszesz o scenach itd. tylko jest taki mały szczegół - czy każdy słucha ambitnej muzyki instrumentalnej, lub z jakimś mega wokalem ? Otóż nie. Ja sam osobiście słucham house, trance, techno, dance i myślisz, że główny cel dla mnie, to stricte SQ brzmienie, słuchanie na 30% głośności, wsłuchiwanie się, czy coś tam brzdęknęło w 1, czy 2 rzędzie ? Ma sprawiać radość mi, a nie komuś innemu. Zestaw ma grać po mojemu, co nie zawsze wiąże się z tym, o czym od początku piszesz i się na to zawziąłeś... Czy ilość basu jest uzależniona od 3, czy 2 dróg w systemie ? Góra drze się w jednej opcji, a w drugiej nie ? Czy  uważasz, że nie zagra, bo to będzie pod fabryczną zwrotnicą, a przecież inżynierowie takich firm jak Focal i Rainbow nie mają wiedzy i narzędzi aby stworzyć bdb zwrotnicę ? W miejscach fabrycznych też nie zagra, bo kanon głosi, że ma być woofer w drzwiach, a średniak i tweeter na słupku ? Wyszło jednak, że od początku forsowałeś swoje preferencje.

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że w tanich zestawach najgorszy jest woofer ? Nawet w Hertz DSK woofer jest bardzo fajny, Diora GDS, tanie PB. Woofer z 2 drożnego zestawu do 1000 zł nie będzie lepszy (pojęcie względne) od ww. zestawów 3 drożnych. Czy ten 3 drożny system zagra lepiej od fabryki ? Oczywiście że tak. Człowiek przecież pisze o solidnym montażu woofera, zasili wzmacniaczem - zagra to zdecydowanie lepiej (o niebo lepiej). Jeśli jedyną słuszną drogą była by rzeźba ze słupkami w nowych np. autach, ciekawe kto by się na to tak chętnie decydował, zamiast dedykowanych zestawów AS, Gladena, Match, Eton, itp. Czy grają lepiej od fabrycznych ? Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wstępnie wybór padł na zestaw Rainbow SL-C6.3, ale teraz natknąłem się na zestaw w prawdzie 2-way, używany, aczkolwiek z wyższej półki cenowej, Focal PS165FX. Teraz już nie wiem w którą stronę iść. Cena Focali to 9 stówek, nowe 1,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer z taniego zestawu trojdroznego będzie lepszy niż ten z drogiego dwudrożnego?

 

Akurat woofer z zestawu SL-C6.3 do tanich nie nalezy bo w detalu nowy kosztuje 499zl. Zdaje sobie sprawe ze popularne slimaki zagraja lepiej w 2 way z racji lepszej srednicy (Rainbow membrana z alu - nie kazdy lubi taki profil grania). Ale tutaj rozmawiamy o 3 way gdzie jako uzytkownik Rainbow moge stanowczo stwierdzic ze ten woofer kopie jak kon. 

Aby nie byc goloslownym zestaw SL-C6.2 byl zwyciesca testow w klasie oberklasse do 200 euro - chyba od tak go nie wybrali. W testach chwalono wysokotonowca i wlasnie w/w woofer. Dokopalem sie do opinii ze w tym zestawie 2 droznym (SL-C6.2) sporo uzytkownikow narzekalo na slaba srednice z racji aluminiowej membrany. Rozmawiamy o zestawie 3 droznym gdzie sredniak (SL-M3) posiada membrane z papieru wiec problem znika.

 

Ogolnie zestawiajac Focala z Rainbowem wybralbym (nie z racji ze juz go mam) SL-C6.3.

Panowie, wstępnie wybór padł na zestaw Rainbow SL-C6.3, ale teraz natknąłem się na zestaw w prawdzie 2-way, używany, aczkolwiek z wyższej półki cenowej, Focal PS165FX. Teraz już nie wiem w którą stronę iść. Cena Focali to 9 stówek, nowe 1,5k

 

Wybor nalezy do Ciebie, zawsze do Focali mozesz dolozyc sredniaka i rozbudowac do 3 way.

 

Z tym ze od rainbowa dostajesz wszystko za 1400 zl gdzie w detalu woofery kosztuja 499x2, sredniaki Sl-M3 499x2  i wysokotonowe SL-T25 2x380 lacznie : 1758 a gdzie jeszcze zwrotnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wstępnie wybór padł na zestaw Rainbow SL-C6.3, ale teraz natknąłem się na zestaw w prawdzie 2-way, używany, aczkolwiek z wyższej półki cenowej, Focal PS165FX. Teraz już nie wiem w którą stronę iść. Cena Focali to 9 stówek, nowe 1,5k

Te focale są na prawdę świetne, u mnie śmigały niecałe dwa lata, jak znalazłeś za 9stowek to może moje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Zdecydowałem się na Rainbow SL-C6.3
Znalazłem w okolicy używany wzmacniacz alpine mrx-f30, jakieś opinie? Zda to egzamin czy szukać czegoś innego? 


SPECYFIKACJE
Maksymalna moc
Maksymalna moc: 650 W

Parametry znamionowe mocy RMS
Na kanał przy 4 Ohm, 14,4V (≤1%THD+N): 50 W
Na kanał przy 2 Ohm, 14,4V (≤1%THD+N): 75 W
Zmostkowana przy 4 Ohm, 14,4V (≤1%THD+N): 150 W x 2

Regulacja dźwięku
Częstotliwość zwrotnicy (LPF/HPF do wyboru) : Zmienna, 50 - 400 Hz (-12dB/oct.)
Wzmacniacz: Bass EQ (fc=50Hz) 0 do +12dB dla CH-3/4

Wymiary
Rozpraszacz ciepła: 190 x 58 x 230 mm
Powierzchnia: 250 x 58 x 230 mm

Ogólne
Wymagane zasilanie: 14,4V DC (11 - 16V)
Czułość wejścia (RCA): 0,2 - 4,0V
Czułość wejścia (wejście wysokonapięciowe): 0,5 - 10V
Impendacja wejściowa: >10k Ohm
Reakcja na częstotliwość (+0, -3dB: 1 W przy 4 Ohm): 5 - 45kHz
Reakcja na częstotliwość (+0, -1dB: 1 W przy 4 Ohm): 7 - 30kHz
THD+N (10 W przy 4 Ohm): < 0,02%
THD+N (moc mierzona przy 4 Ohm): < 0,07%
Współczynnik tłumienia: >500
Stosunek sygnał/szum (moc mierzona przy 4 Ohm): 104dB
Waga: 2,4 kg


Rainbow Beat 2 ?
 

Output power stereo 4 Ω

2 x 120 Watt RMS

Output power stereo 2 Ω

2 x 180 Watt RMS

Output power mono 4 Ω

1 x 370 Watt RMS

Total Harmonic Distortions THD+N

<0.04 %

Signal / Noise Ratio

>95 dBA

Frequency Response -3 dB

25 Hz – 35k Hz

Input Sensitivity Level In

250 mV - 6 V

Input Sensitivity High Level In

6V / 10V

High-pass / Subsonic

25 Hz - 5k Hz, 12 dB/Okt.

Low-pass

50 Hz - 5k Hz, 12 dB/Okt.

Band-pass

25 Hz - 5k Hz, 12 dB/Okt.

Bass Boost

0 / 3 / 6 dB

Phaseshifter

0° - 180°

Suitable Speaker Impedance Stereo [Ω] 2 x 4 / 2 x 2

Suitable Speaker Impedance Mono [Ω]

1 x 8 / 1 x 4

Suitable Speaker Impedance Tri-Mode

(Woofer + Satellites) [W]

1 x 4 + 2 x 4 Tri-Mode

Damping Factor @ 4 Ω

> 200

Operational voltage

11V - 16V DC

Input Current max. @ 14.4 V

38A @  1% THD

Input Current Remote

15 mA

Idle current without signal

0.7 A

Temperature control heat sink

85°C

Short circuit protection – Overload

Immediate Shutdown

Soft Start-Muting on / off

1s

Dimensions (W x H x D)

241 x 56 x 200 mm

Weight

2.4 kg

Dream 2?
 

Output power stereo 4 Ω 2 x 90 Watt RMS Output power stereo 2 Ω 2 x 130 Watt RMS Output power mono 4 Ω 1 x 250 Watt RMS Output power mono 2 Ω - Output power mono 1 Ω - Total Harmonic Distortions THD+N <0,04 % Signal / Noise Ratio >95 dBA Bewertung Frequency Response -3 dB 10 Hz - 60 kHz Input Sensitivity Level In 250 mV - 6 V Input Sensitivity High Level In 2 - 12 V Auto Remote via High Level In Ja High-pass / Subsonic 40 Hz - 4000 Hz, 12 dB/Okt. High-pass / Subsonic - Front - High-pass / Subsonic - Rear - Low-pass 40 Hz - 4000 Hz, 12 dB/Okt. Band-pass - Bass Boost 0 - 12 dB Phaseshifter - Remote - Suitable Speaker Impedance Stereo [Ω] 2 x 4 / 2 x 2 möglich Suitable Speaker Impedance Mono [Ω] 1 x 8 / 1 x 4 möglich Suitable Speaker Impedance Tri-Mode (Woofer + Satellites) [W] 1 x 4 + 2 x 4 Tri-Mode Damping Factor @ 4 Ω > 200 Operational voltage 11 V - 16 V DC Input Current max. @ 14.4 V 24 A bei 1% THD Input Current Remote 15 mA Idle current without signal 1,0 A Temperature control heatsink 85°C Abschaltung Short circuit protection – Overload Sofortabschaltung Softstart-Muting on / off 1s Einschaltverzögerung Dimensions (W x H x D) 230 x 153 x 49 mm weight 1,8 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...