Skocz do zawartości

Głośnik Pride Lp 15"


Geralt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Objętość robocza 98litrów, do tego powierzchnia portu 250cm2(np szczelina 10x25cm) długość 60cm. Czyli te 98litrów + port.

Da Ci to okolice 90l@34hz :)

Przeliczyć pod swój wymiar dasz radę myślę.

hm te 10x25cm to moim zdaniem zdecydowanie za mało. Musiałbym miec wysokość skrzyni 30cm co nie jest realne. :/ Albo zrobię na pałe i tyle bedzie umcy,umcy hehe. No nic myslalem, że ktoś pomoże, w końcu nikt tu nie mówi o pomocy przy robieniu skrzyni, tylko o wymiary. Zrobię na pałe jakoś i bedzie git. Myślę ze zrobię z 70 szerokości port bass reflex z 8cm długość z 30 i będzie gitara. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm te 10x25cm to moim zdaniem zdecydowanie za mało. Musiałbym miec wysokość skrzyni 30cm co nie jest realne. :/ Albo zrobię na pałe i tyle bedzie umcy,umcy hehe. No nic myslalem, że ktoś pomoże, w końcu nikt tu nie mówi o pomocy przy robieniu skrzyni, tylko o wymiary. Zrobię na pałe jakoś i bedzie git. Myślę ze zrobię z 70 szerokości port bass reflex z 8cm długość z 30 i będzie gitara. :D

 

Kolega celuje w 65hz :D

Będzie gitara!

 

p.s. 250cm2 powierzchni można zrobić na 100 sposobów. 10x25 podałem dla przykładu. Podpowiem, że wzór to a*b.

na litry a*b*c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega celuje w 65hz

Będzie gitara!

 

p.s. 250cm2 powierzchni można zrobić na 100 sposobów. 10x25 podałem dla przykładu. Podpowiem, że wzór to a*b.

na litry a*b*c

 

Zostaw chłopaka,a nóż będzie rekord w dB dragu na 65hz wypluje 150dB i wtedy inaczej będziesz Patryk gadał  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam. Kurde fajnie jakby ktoś poświęcił 2 minuty i mi wyliczył wymiary tej skrzyni byłoby najlepiej. w przyszłości nie planuję robienia żadnej skrzyni. Znalazłem taką stronę ale jak mówiłem już magia mi wychodzi. https://speakerboxlite.com/subwoofer-box-calculator ,a policzenie dla Was to chwila moment. jak pisałem strojenie 36hz wysokość 43cm szerokość i głębokość taka w miarę prostokątna :P pobrałem jakiegoś winlsd ale tu też mi czary wychodzą. :/

 

Straciłem 2 minuty życia :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obejdzie się. Może kogoś znajdę popytam znajomych może mają kogoś takiego co się na tym zna i mi policzył. A założę się, że nikt kto mi odpowiedział nie próbował mi pomóc, a jedynie się pośmiać. Dzięki, że nie udało się Wam mnie rozbawić. Jak skrzynia będzie gotowa to pośmiejemy się razem z ukcy umcy. Strój na 32hz będzie git!! A pozniej ludzie ładują setki watów w takie głośniki i zdziwieni, czemu kolegi audio mimo połowę mniejszej mocy gra zdecydowanie mocniej. :) A i zastanawiam się, czy na 37/38hz nie stroić..ale bardziej skłaniam się ku 36/37. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, widzisz Patryk. Dawno olalem takie tematy, dasz na tacy bo ktoś chce tylko wskazówki a 90% przypadków kończy się później na beczeniu o dokładne wymiary a najlepiej rysunek. A co bardziej bezczelni jak ten tutaj osobnik, napiszą nawet że ch... się znasz i zrobią jednak po swojemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Strój na 32hz będzie git!! A pozniej ludzie ładują setki watów w takie głośniki i zdziwieni, czemu kolegi audio mimo połowę mniejszej mocy gra zdecydowanie mocniej.

 

 

 


Będzie strojenie szczelina 10x25cm 65hz

 

Co tu więcej mówić, ma grać pod remizą najgłośniej ... ch..j że 65hz  :wink:

 

 


Straciłem 2 minuty życia

Nie Ty pierwszy nie Ty ostatni  :hyhy:  :hyhy:  
Po za tym

 

 


że ch... się znasz

 

:rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale ponoć pomagacie projektować tu skrzynie. Po co taki temat skoro tylko mówicie zrób to tamto a 2 minuty Was zbawi, żeby komuś policzyć to tak jak ma być. Jak pisałem nie chce już pomocy bo to nie ma sensu ja swoje, a Wy swoje. :) Poza tym jaki osobnik? Ja kogoś tu uraziłem, że tak się do mnie zwracasz? To dziękuję bardzo za takie traktowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No sorry ale ponoć pomagacie projektować tu skrzynie. Po co taki temat skoro tylko mówicie zrób to tamto a 2 minuty Was zbawi, żeby komuś policzyć to tak jak ma być. Jak pisałem nie chce już pomocy bo to nie ma sensu ja swoje, a Wy swoje. Poza tym jaki osobnik? Ja kogoś tu uraziłem, że tak się do mnie zwracasz? To dziękuję bardzo za takie traktowanie.

 

Dostałeś wytyczne, są nawet programy do liczenia objętości paczek jak Ci się nie chce, wszystko tutaj jest, jest nawet poradnik programu do symulacji, co po co i dla czego, ale masz to w du...ie więc sorry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale ponoć pomagacie projektować tu skrzynie. Po co taki temat skoro tylko mówicie zrób to tamto a 2 minuty Was zbawi, żeby komuś policzyć to tak jak ma być. Jak pisałem nie chce już pomocy bo to nie ma sensu ja swoje, a Wy swoje. :) Poza tym jaki osobnik? Ja kogoś tu uraziłem, że tak się do mnie zwracasz? To dziękuję bardzo za takie traktowanie.

Nie płacz, jeśli poczułes się dotknięty, przykro mi. Pamiętaj że to nie piaskownica, nikt Cię tu nie zamierza po plecach klepać.

 

Pewnie że nie poświęcę nawet dwóch minut, od początku widzę jakie masz podejście.

To że ten dział tu jest nie znaczy że przyjdziesz, "tupniesz nóżką" z przekoanniem, ze Ci się nalezy i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz, jeśli poczułes się dotknięty, przykro mi. Pamiętaj że to nie piaskownica, nikt Cię tu nie zamierza po plecach klepać.

Pewnie że nie poświęcę nawet dwóch minut, od początku widzę jakie masz podejście.

To że ten dział tu jest nie znaczy że przyjdziesz, "tupniesz nóżką" z przekoanniem, ze Ci się nalezy i już...

Po co w takim razie jest ten dział, skoro ktoś prosi o pomoc. A jak wiemy są pomoce bezinteresowne. Wystarczy tylko chcieć. Jak się czasem na czymś znam to staram się pomóc, ale tacy są Polacy niestety. Ktoś Ci chce pomóc, to musisz mu się w zamian odwdzięczyć. Co do piaskownicy to nie jarają mnie takie teksty, bo to co piszesz jest infantylne. Zamiast merytorycznie naskakujesz na mnie z buta. :)

Tak na chybcika... jak chcesz możesz sobie zrobić.

Skrzynia:

http://www.fotem.pl/show/full/77fc8fe2423d83d241a86f2d8c7e978

No i to mi się podoba. Może rzeczywiście na te 35 lhz juz lepiej zestroić skoro poświęciłeś trochę na to czasu. Dziękuję bardzo za pomoc. Jak widać są ludzie z sercem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka twojego podejścia do tematu budowy skrzyni jest uzasadniona.

@mastach jest specem jeżeli chodzi o budowanie skrzyń i zapewne miałby pewne uwagi co do tego rysunku.

Jest to prosta skrzynia, bez pochylonej tylnej ściany.

Tył sobie sam oblicz. Wymiar otworu na głośnik też, to samo z otworem na konkretny port podłączenia głośnika i jego umiejscowienie.

Niestety sam musisz najpierw posiedzieć i poszperać w necie jak ciąć, czym ciąć, co zrobić aby port b-r dobrze pracował, jak wszystko złożyć do kupy i elegancko wykonać i być dumny ze swojej pracy.

To nie hop siup i jest wsio w pariadkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięć to zrobi mi to stolarz wiec nie widzę problemu a skręcić skleić i uszczelnic to tez niw problem. Rozumiem,ze nie ma sensu tego głośnika stroić wyżej niz 35hz? Generalnie to jak skrzynia będzie strojona nie wiem jak wpłynie na dzwiek. Dla mnie ma być mocno, trochę nisko. Może podam parę piosenek które głowie słucham. :
obydwie rozkręcają się od około 40 sekund więc można śmiało przewinąć. Coś takiego tez:
myślę że więcej nie trzeba. 4 utwory myślę, że odzwierciedlają to jakie bity lubie. Te dwie pierwsze z niskim zejściem (relatywnie nie porównujcie to z amerykańskim basem :P) a te 2 ostatnie takie bardziej twarde. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...