Skocz do zawartości

Astra G Budowa Audio od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc w zbudowaniu systemu audio i doborze głośników, odtwarzacza oraz wzmacniacza. Wszystko chciałbym składać stopniowo ze względu na czas potrzebny na zebranie okreslonej przeze mnie sumy.

Jesli chodzi o wygluszenie oraz kable to z pomocą tematów na forum poradzę sobie sam.

 

Mój pierwszy wybór jesli chodzi o odtwarzacz (bo od tego zaczne) to alpine cde 193bt - co o nim sądzicie, czy może w tej cenie jest coś lepszego na co powinienem zwrócić uwagę?

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze i głośniki to jestem kompletnie zielony(licze na to ze to sie niebawem zmieni ;) ) .

I tutaj moje drugie pytanie.

Slucham głównie muzyki elektronicznej (techno, trance, house) natomiast chciałbym zeby zestaw dobrze grał również słuchając rapu, muzyki komercyjnej itp.

Czy ktos mi doradzi jakiś zestaw ktory poradzi sobie z moimi oczekiwaniami ? ;)

Kwota jaką moge przeznaczyć na glosniki oraz wzmacniacz to 1500-2000 pln.

 

Na forum widzę głównie tematy o hertzach hsk i dls r6a wiec jedynie takie mam typy aczkolwiek opinie są podzielone więc ratujcie ;)

 

Jesli o czyms zapomnialem proszę o korekte.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czytalem, jednak może ktos przytoczy jakis zestaw z podobnymi preferencjami muzycznymi.
Poza tym to posty z przed 6 lat wiec moze sie cos zmienilo przez tyle czasu.

Zmieniło się jedno - sprzęt jest tańszy, zarówno nowy jak i w używce. Nim zaczniesz kupować klocki zrób drzwi, resztę masz w podanych linkach i na forum -  lektura na co najmniej jeden długi wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sinoff, przeglądałem temat odnośnie głośników nadających się do komór, część z rzeczy wypisanych 6 lat temu jest niedostępna, jak nie większość... a nowego sprzętu nikt nie opisuje, szukałem jakiegoś info na temat radia które chcę kupić i nic ;) są 2 recenzje na yt w języku niemieckim oraz rosyjskim

 

a jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to, że wybór wzmacniaczy/głośników (szczególnie tych używanych) jest tak ogromny i jest tak wiele firm, że tylko osoba z wieloletnim doświadczeniem przez której ręce przewinęły się setki sprzętów jest w stanie doradzić co wybrać/kupić, np w tym poście http://www.strefacaraudio.pl/topic/45152-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/page-2?do=findComment&comment=332611 jest tyle informacji że by mi nawet do głowy nie przyszło że wzmacniacze mogą się tak różnić (raczkuję w temacie CA) myślałem że to tylko trzeba dobrać moc wzmacniacza pod moc głośników... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na budżet -> gdyby na same głośniki wysokotonowe było  z tysiąc to można zacząć rozmawiać o preferencjach a tak można co najwyżej są to mniejsze lub większe różnice bez istotnego wpływu na charakter grania w aucie. Chcesz kupić sobie nowe radio, to bierz 92bt, granie niewiele ustępujące 9855 i nadal zachowujące charakter grania alpinek. Jeśli czegoś więcej potrzebujesz się dowiedzieć na temat różnic, to niestety bierzesz instrukcję od obu i wertujesz do upojenia.

 

 


jest tak ogromny i jest tak wiele firm, że tylko osoba z wieloletnim doświadczeniem przez której ręce przewinęły się setki sprzętów jest w stanie doradzić co wybrać/kupić, np w tym poście http://www.strefacar...e-2?do=findComment&comment=332611 jest tyle informacji że by mi nawet do głowy nie przyszło że wzmacniacze mogą się tak różnić (raczkuję w temacie CA) myślałem że to tylko trzeba dobrać moc wzmacniacza pod moc głośników...

A i tak wszystko się sprowadza do robienia drzwi, dobrego robienia bo bez tego marka i cena sprzętu nie ma znaczenia - każdy gra tak samo żałośnie. Najbardziej uniwersalne będą nowe zestawy dwudrożne z przedziału 500-1000pln lecz nadal nie będzie miało to wiele wspólnego z (nad)używanym tu wielokrotnie określeniem "preferencje muzyczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wytłumienie czy komora nie ma znaczenia bo równie starannie należy montaż wykonać w obu przypadkach, zależne jest za to od użytego woofera, jest nawet cały temat o wooferach do komór a o samych komorach też jest sporo. 

Na forum jak mantra powtarza się, że wytłumienie drzwi jest podstawą -> oczywiście dla dobrego grania ale wcześniej przykładając się do należytego tłumienia drzwi usuwamy jedną z niewiadomych przed którymi stajemy budując system a później strojąc go. Upraszczając -> nawet całkiem lichy i budżetowy woofer zagra lepiej w zrobionych drzwiach niż wiele tych z wysokiej półki w kiepsko i "na skróty" skleconych drzwiach. Później zostają tylko  :wink2:  cięcia, gainy itp przeszkody :hyhy: czyli dokładnie tak jak przy budowie i dostrajaniu suba w systemie. Niby proste i oczywiste no bo każdy (prawie :hyhy: )  przecież wie, że z dupnej skrzynki będzie dupny bas ale i przy skrzynkach i przy drzwiach chodzenie na skróty bywa kuszące :)


 

 


Widziałem Twoje dzieła z żywicy, o dobrym robieniu drzwi

Bardzo mi miło :) temat jest... można powiedzieć, że dość obszerny i kontrowersyjny :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygluszenia to tak jak napisalem, poradze sobie z tym w pierwszej kolejności po zakupie radia. Jest troche o tym w necie wiec zakladam ze dam rade, kwestia czasu ;).

 

Wracajac do tematu...

@sinoff, przeglądałem temat odnośnie głośników nadających się do komór, część z rzeczy wypisanych 6 lat temu jest niedostępna, jak nie większość... a nowego sprzętu nikt nie opisuje, szukałem jakiegoś info na temat radia które chcę kupić i nic ;) są 2 recenzje na yt w języku niemieckim oraz rosyjskim

 

a jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to, że wybór wzmacniaczy/głośników (szczególnie tych używanych) jest tak ogromny i jest tak wiele firm, że tylko osoba z wieloletnim doświadczeniem przez której ręce przewinęły się setki sprzętów jest w stanie doradzić co wybrać/kupić, np w tym poście http://www.strefacaraudio.pl/topic/45152-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/page-2?do=findComment&comment=332611 jest tyle informacji że by mi nawet do głowy nie przyszło że wzmacniacze mogą się tak różnić (raczkuję w temacie CA) myślałem że to tylko trzeba dobrać moc wzmacniacza pod moc głośników...

I wlasnie o to mi chodzi, glosniki ktore mnie zainteresowaly zostaly wycofane i zastapione przez nowsze wersje. Niektorzy niestety potrafia napisac tylko zeby wejsc w temat sprzed x lat.

 

Tutaj nowe pytanie. Zainteresowaly mnie glosniki dls r6a. Aktualnie nie ma ich niestety nigdzie do kupienia. Moze ktoa mial stycznosc i sie wypowie na temat nowszych glosnikow zw serji reference?

Przykladowo model rc6.2 lub rcs6.2.

Jak wiadomo nowsze nie zawsze znaczy lepsze, a w coraz wiecej przypadków nawet gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie pisanie na tym forum, bo tylko więkoszść zrówna Cie tu z ziemią... Ja się zastanawiałem nad dls r6a jako woofer u siebie, ale cena za te woofery taka, jakby to byl biały kruk - bez jaj, nie zamierzam dawać tyle kasy albo czekać nie wiadomo ile na okazje... Kupiłem Morel Tempo Ultra 602 i jestem zadowolony, bo jak na moje wymagania jest okej - cenowo i brzmieniowo :)

 

a radio jak kolega mowi, 92bt i bedziesz zadowolony, sam kupiłem takie i spelnia moje oczekiwania, za taką kasę ciężko o coś lepszego chyba(nowego) - flac, bt, zwrotka, czasówka, jedynie to nie ma CD(co mnie cieszy ;>)

@edit do pierwszego zdania: jedź na spota, może tam znajdziesz kogoś spoko, kto pomoże i doradzi, a wielu jest takich co nie udziela się tu na forum, a są w stanie dobrze doradzić - piszę to z własnego doświadczenia ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Daruj sobie pisanie na tym forum, bo tylko więkoszść zrówna Cie tu z ziemią...

Zwykle nie bez powodu :hyhy:

 

 


Ja się zastanawiałem nad dls r6a jako woofer u siebie, ale cena za te woofery taka, jakby to byl biały kruk - bez jaj

W tym przypadku też nie bez powodu :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje wiec owe morel tempo 602, :jak tylko wpadnie cos $. Dzieki za odpowiedzi. Od czegos trzeba zaczac a po wypowiedziach forumowiczow nie wiele sie dowiem, trzeba przetestowac samemu a zlych opinii morel jako tako nie ma ;). Tylko czy dadza rade z muzyka elektroniczna ?

 

 

Jaki mozecie mi polecic do nich wzmacniacz?

Znalazlem oferte w ktorej gratis daja maty dynamat extreme, czy spelnia one swoja funkcje?

 

Pozdrawiam ;).

Jeszcze jedno, ma ktos moze porownanie morel tempo 602 do hertz hsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik homdziarza także to wiele daje do myślenia, te gwizdki najlepiej jak są w słupku A lub w trójkącie lusterek, linia przecięcia dwóch tweeterów ma być nad podłokietnikiem między głowami z przodu, słyszałem też że na wysokości uszu pod lusterkiem , lub mają Ci grać prosto w ryj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe subtelność level expert

 

jakbym napisał że "prosto w Ciebie" to jeszcze by sobie pomyślał że jeśli zamontuje w drzwi i będzie mu grało w kolano to  będzie fajnie xD nie pomyślał bym o tym gdybym nie widział zabudowy CA w postaci podwójnego zestawu dwudrożnego z przodu, 2 woofery + 1 tweeter w drzwiach które grały w kolano i jeden w słupku.. także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...