Skocz do zawartości

kręta droga - e39 :)


Ruffy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapytam jeszcze raz bo chyba pytanie gdzies przepadlo xd

 

Jeszcze pytanie techniczne, trochę zaszalałem z mdfem i kupiłem trochę za wąski, jak robicie zabudowy to raczej na ciasno, na wcisk, czy z zapasem? Od ścianki do ścianki mam 107.5 cm a kupiłem płyty na 104.5 ‍♂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak masz zamiar je gdzieś przykręcić np do otworów po jakichś fabrycznych uchwytach to nie będzie kłopotów. Ogólnie robi się min mniejszy wymiar na okoliczność obicia materiałem a te 3cm różnicy jak masz to tak jak wyżej pisałem

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chcesz to dokładnie zrobić i gdzie ale jeżeli dodasz płyty na zwenatrz to twój wymiar 104,5 powiększy się o grubość płyt.

Płyty mają 22mm, chybanzrobie tak że przytne je na 103 i dam na zewnątrz ;) 

Jak masz zamiar je gdzieś przykręcić np do otworów po jakichś fabrycznych uchwytach to nie będzie kłopotów. Ogólnie robi się min mniejszy wymiar na okoliczność obicia materiałem a te 3cm różnicy jak masz to tak jak wyżej pisałem

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie 3 centymetry to dziura jak cholera i będą brzydkie szpary, zrobię po prostu skrzynie na 107 uwzględniając 0.5cm na materiał i będzie git ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby już po sylwestrze ale pierścień pod głośnik do zabudowy się sam nie zrobi ;) przy okazji miałem mniej roboty bo narzeczona pomagała, cytuje "bo Ty zawsze robisz takie fajne rzeczy, ja też chcę !” będę musiał ją koniecznie zawołać jak będzie zawias do roboty albo coś z osprzętem

post-9138-0-44563100-1609542790_thumb.jpg

post-9138-0-00100500-1609542801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli całość wewnątrz będzie zarzywicowana to możesz wodą, ja tak sprawdzałem do JLa, jeśli nie to jakieś sypkie tworzywo.

 

Dorobiona będzie przestrzeń z tworzywa między pierścieniem a skrzynką, sama skrzynia ma 34L + wpusty na głośniki, powinno wyjść w miarę dobrze, te rockfordy na closeta mają po 16L takse będzie git ;) żywica jaka grubość minimalna musi mi cnna ściance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem skrzynie cała z żywicy to ścianki miałem 20-32mm, pewnie za dużo ale nie mogłem przestać nakładać kolejnych warstw :-)

Pamiętaj o różnych materiałach, naprzemiennie mata szklana i tkanina szklana, dobrze jest tez użyć rożnej gramatury, przy tej samej grubości będzie sztywniejsze jak przy jednolitym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosy pochylonej ścianki szlifuje się po przyklejeniu jej do reszty.Zaoszczędzi Ci to mnóstwa pracy a efekt będzie zdecydowanie lepszy. Po prostu pochyła ścianka musi mieć lekki naddatek z góry i z dołu.  Po doklejeniu skosy można wykonać plinkiem do drewna bez żadnego problemu i to w sposób idealny. Zamiast wkrętów można spokojnie zakołkować kołkami do mebli wklejając je w konstrukcję. Szpary możesz zaszpachlować pyłem uzyskanym po szlifowaniu zmieszanym z klejem.

 Poniżej zdjęcie mojego suba gdzie pochyła ścianka była szlifowana ręcznie po przyklejeniu. Dwa wkręty przy górnej ściance zostały zaszpachlowane w w.w sposób i nawet ich nie widać (czerowne koła pokazują miejsca tych wkrętów)

post-26842-0-33934500-1609826797_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosy pochylonej ścianki szlifuje się po przyklejeniu jej do reszty.Zaoszczędzi Ci to mnóstwa pracy a efekt będzie zdecydowanie lepszy. Po prostu pochyła ścianka musi mieć lekki naddatek z góry i z dołu.  Po doklejeniu skosy można wykonać plinkiem do drewna bez żadnego problemu i to w sposób idealny. Zamiast wkrętów można spokojnie zakołkować kołkami do mebli wklejając je w konstrukcję. Szpary możesz zaszpachlować pyłem uzyskanym po szlifowaniu zmieszanym z klejem.

 Poniżej zdjęcie mojego suba gdzie pochyła ścianka była szlifowana ręcznie po przyklejeniu. Dwa wkręty przy górnej ściance zostały zaszpachlowane w w.w sposób i nawet ich nie widać (czerowne koła pokazują miejsca tych wkrętów)

 

Można powiedzieć ze tak mam zrobione, tylko robione wszystko frezarka. Plan jest taki że skręce i skleje to normalnie a jak już złapie to wkręty podmienie na kolki 

post-9138-0-72251100-1609857278_thumb.jpg

post-9138-0-15959100-1609857296_thumb.jpg

post-9138-0-53745300-1609857310_thumb.jpg

post-9138-0-74946400-1609857394_thumb.jpeg

post-9138-0-95142100-1609857424_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z mdfu skończona poskręcane, posklejane, poszpachlowane, teraz pierścienie i laminat... Zbiornik jest wpuszczony w obudowę na około 3cm, od spodu deska lekko wyfrezowana żeby ładnie weszła butla 

 

Jeszcze pytanie odnośnie materiału, co polecacie? Takiego żeby jak najbardziej przypominało oryginalne materiały

post-9138-0-64460300-1609882578_thumb.jpg

post-9138-0-90150600-1609882589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z mdfu skończona poskręcane, posklejane, poszpachlowane, teraz pierścienie i laminat... Zbiornik jest wpuszczony w obudowę na około 3cm, od spodu deska lekko wyfrezowana żeby ładnie weszła butla

 

Jeszcze pytanie odnośnie materiału, co polecacie? Takiego żeby jak najbardziej przypominało oryginalne materiały

Basser ma fajne materiały.

PS. A nie myślałeś o polerce butli i rurek?

PS2. Tył skrzyni jest już sklejony? Pytam pod kątem dostępu do zywicowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te około 3cm podebrałeś pod butle a pod nimi ile zostało materiału? Góra obudowy była przewidziana grubsza ze względu na podfrez?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

Nie no, cała skrzynia jest z 22mm mdfu, bezpośrednio pod butla przykrecilem i przykleiłem drugą płytę tej samej grubości, także w najcieńszym miejscu skrzynia ma około 1.5-2cm

 

Basser ma fajne materiały.

PS. A nie myślałeś o polerce butli i rurek?

PS2. Tył skrzyni jest już sklejony? Pytam pod kątem dostępu do zywicowania.

 

Butle albo okleje włóknem węglowym bo dekory wewnątrz beda również takie, albo pomaluje na srebro lub był przez chwilę pomysł na kolor autaz tył skrzyni już skleilem i właśnie sobie zdałem sprawę że żywicowanie tego bedzie gimnastyką jak cholera... Jeszcze co do rurek, wszystko będzie ;) 

 

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło jakiego materiału użyć do stworzenia pierwszej warstwy laminatu ? Wcześniej jak robiłem coś z laminatów to używałem bawełnianej koszulki jednak czy nie będzie problemu ze sam material zacznie się obkurczac przy naciąganiu i nie będzie prostej linii od jednego do drugiego punktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...