Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i jednak jeździ ze mną DLS Nordica 10 zamiast Helixa W10. Pod DLS A6 bardziej podobał mi się Helix, pod Alpine natomiast wygrywa Nordica. Schodzi niżej, dosadniej, szybkości nie brakuje a i udało się zgrać lepiej z przodem. Powoli sprawdza się to co od kogoś usłyszałem, że Nordica to całkiem dobry głośnik, tylko nie pod wzmacniaczem DLS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plan mam taki, że skoro będą trzy drogi, to mogę zastosować woofer, który powinien lepiej sprawdzić się w kick basie, a sam woofer nie będzie musiał grać już średnimi...

 

No i pytanie, dla Morela CDM 880 trzeba robić jakąś komorę? Chciałbym zmieścić go w słupku razem z tweeterem, ale nie chciałbym aby słupek przesadnie się rozrósł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegos tobie brakuje? Jak słuchałem LS165 w komorach u Zygi to zębów szukałem pod dywanikiem bo takie wrażenie na mnie zrobił. Pchanie się w 3-way bo inni mają jest bez celu. Mnie starcza (jeszcze a jest końcówka 2018) 2-way. Może kidyś będą 3 drogi ale szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomoc z ukierunkowaniem tweeterow? Obecnie mam ustawione na krzyż, prawy na kierowcę, lewy na pasażera... chciałbym jednak popróbować innych ustawień, jakie są inne sprawdzone sposoby? Jeżeli obok tweetera wpadłby średniak to kierunkowa go podobnie jak tweeter? Czym sobie pomoc, jakis ruchomy kinkiet? Słupki mam dosc małe, tweeter zabudowany jest również blisko słupka, bez komory, czy jest wiec jakieś proste rozwiązanie, które nie odsunie tego tweetera na czas prób za daleko od słupka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sprawdzonym sposobem jest zamontować i przekonać się na własne uszy jak i gdzie gra najlepiej, na to gotowca nie znajdziesz.

Co do sposobów montażu - przykładowo stalowa taśma perforowana nadaje się do tego znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam w sumie dwa pomysły do wypróbowania na przodzie w trzech drogach:

1) MT- 350, CDM 880, DLS R6A / Iridium

2) Iridium 8.3 (tylko cena tego zestawu na Allegro jest moim zdaniem przesadzona)

 

Supremo Picolo trochę wstyd pod klasą D podłączać :-) Może jak już zamiast Alpine PDX-V9 wpadnie Mosconi Gladen Pro 5|30 z DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje tweetery "spotykają się" pod lampką wnętrza a średniaki grają nazwijmy to "twarzą w twarz" ze sobą, znalazłem takie ukierunkowanie gdzieś na zagranicznych forach, daje to lepszą scene podobno niż kierunkowanie średnich tak jak tweetery, do testów miałem stare słupki podziurawione żeby w nich zamocować panel pod obydwa gośniki plus dodatkowo mały ukośny pół pierścień który w zależności od obrotu zmieniał odpowiednio kąt - taki nazwijmy to kinkiet samoróbka ale sprawdził się :wink: polecam spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moje tweetery "spotykają się" pod lampką wnętrza a średniaki grają nazwijmy to "twarzą w twarz" ze sobą, znalazłem takie ukierunkowanie gdzieś na zagranicznych forach, daje to lepszą scene podobno niż kierunkowanie średnich tak jak tweetery, do testów miałem stare słupki podziurawione żeby w nich zamocować panel pod obydwa gośniki plus dodatkowo mały ukośny pół pierścień który w zależności od obrotu zmieniał odpowiednio kąt - taki nazwijmy to kinkiet samoróbka ale sprawdził się :wink: polecam spróbować

 

 

Podobno głośniki posiadają charakterystykę kierunkową i żadne "nowatorskie  trendy "  :wink2:  tego faktu nie zmienią .

Trzeba się zastanowić gdzie i do czego wykorzystujemy dany przetwornik , a rozwiązania ekstremalne zakładały użycie dwóch par tweeterów , jeden nazwijmy go klasyczny do reprodukcji zasadniczego pasma , a drugi do korekty postrzegania sceny dzwiękowej .

Tego rodzaju pojazdy powstawały w kraju , nie jest to zatem egzotyka z pogranicza kosmosu , ale nie zdaje się tez tematem do dyskusji gdzie ukierunkowanie i charakterystyki głośnika stanowią istotny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem różnice między graniem średnich "twarzą w twarz" a "w moją twarz", tweetery ustawiłem w kierunku kierowcy bo tu ewidentnie nie dało się słuchać, spróbowałem na własne uszy czy i jaka ewentualnie będzie różnica w graniu pomiędzy obydwoma ukierunkowaniami więc podsunąłem pomysł do testu, nic w tym nowatorskiego czy egzotycznego, kolega chce spróbować 3 waya i chce coś pozmieniać więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kolega odpuszcza trzy drogi i skupia się na polepszeniu dwóch dróg. Protestowałem inne ustawienia tweeterow i w sumie lepiej nie było, ale to chyba każdy tweeter zachowa się inaczej. Z tego co podpatrzyłem u instalatorów to właśnie popularne jest ustawienie średniaków do środka grających na siebie i tweeterow lekko w stronę kierowcy. Ale tak jak już pisałem, różne głośniki prawdopodobnie zachowają się różnie, wiec należy do ustawienia dojsc samemu. Na razie mam inne ważniejsze „niedogodności”, które będę z czasem zmieniał. Na szczęście wiem gdzie nie jestem zadowolony i w którym kierunku iść. I mam jeszcze trochę cierpliwości, aby poćwiczyć to samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę zabierał się znowu za drzwi. Stare dystanse i pierścienie z MDF pójdą w odstawkę, rozwiązaniem docelowym zostanie dystans z MDF zaimpregnowany + aluminiowy pierścień z maskownicą, który wyprowadzi głośnik kilka mm poza boczek drzwi. I tutaj mam pytanie, skoro i tak będę grzebał w drzwiach, może można wygłuszyć je jeszcze mocniej? Na poprzednich stronach są zdjęcia drzwi, są one wyklejone matami CTK: zewnętrzna blacha od wewnątrz (cała), oraz wewnętrzna blacha w drzwiach (z jednej strony). Mam obecnie maty STP Gold Black, gąbkę STP 6 mm i 10 mm. Chciałem wygłuszyć nimi dach, ale wystarczy mi aby dokleić jeszcze drzwi, tylko czy ma to sens? Na pewno chciałbym położyć gąbkę na całość drzwi wewnątrz, zakleić nią kable, aby nic się nie ruszało. Tylko zastanawiam się czy nie nakleić przy okazji drugiej warstwy mat zarówno na blachę zewnętrzną drzwi oraz tą w środku. Ma to sens? Chciałbym mieć już zamknięty temat drzwi na długo. W drzwiach nie ma żadnych otworów technologicznych, itp. Zastanawiam się co można zrobić lepiej, szukam po forum, ale za bardzo nie mam pomysłu.

 

No i w między czasie wpadła taka oto delikatna skrzynka od Mastaha - poprzednia była 29 l, ta jest 33 l - cóż mogę powiedzieć, zupełnie inny głośnik :-)

Zdjęcie poglądowe, jeszcze bez obicia.

 

http://www.wearenoir.pl/audio/skrzynka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dystansu to lepsza bedzie sklejka jak masz taką możliwość. Do samych drzwi,dobrze zrozumiałem że chcesz dac pianke (gąbka) do wewnątrz? Pianka oklej zewnętrzna połać drzwi jak i boczek od srodka ,możesz użyć również pasty do pozbycia sie niepożądanych rezonansow boczka .Co do oklejania dodatkowo kilkoma warstwami mat to jedna a dobrze rolkowana w zupełności wystarczy.Bardziej skupił bym sie na sztywnosci konstrukcji drzwi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę chciałem dać tak jak mowisz od zewnątrz środkowej blachy. Drzwi są sztywne, nie ma tam otworów a wewnętrzna blacha ma jeszcze przetłoczenia, wiec jest sztywno. W takim razie dokleje tam po prostu gąbki, a maty pójdą na dach i ewentualnie w inne miejsca w samochodzie, może nadkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...