Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idąc Twoim tokiem myślenia to poco wogóle jest to forum? a poto żeby się dzielić doświadczeniami,informacjami ustawieniami również...car audio to nie jakaś tajemnica,no chyba że według Ciebie.... w takim razie poco to forum?

Forum jest OK ( w jakims rozumieniu) , tylko wymieniajcie się tym co sami stworzyliście , o ile ktoś będzie tym zainteresowany :wink2:.

Dalej widać trudność w zrozumieniu podstawowych zasad . 

Można powiedzieć o prawach autorskich ;). 

Tylko komu , przecież IM się należy bo są na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mogę podzielić się swoimi wrażeniami, podpowiedzieć coś, co sam sprawdziłem, do czego sam doszedłem. Natomiast nie będę sprzedawał wiedzy, umiejętności, ustawień itp. osoby, która zajmuje się tym profesjonalnie, zarobkowo. Nie rozumiem skąd ta cała dyskusja i chciałbym ją zakończyć.

 

Pokazałem swoją instalacje, aby pokazać w jakim kierunku można pójść i jaki progres można uczynić, korzystając z usług profesjonalisty, których jest tu kilku. Kto chce to sobie przeczyta ile błądziłem, ile sprzętu przerzuciłem, ile wieczorów spędziłem w garażu i cały czas byłem niezadowolony. I wyciągnie wnioski sam. Ja do niczego nie namawiam, każdy traktuje car audio inaczej. Na pewno nie chciałem sprowadzić tematu do "pokaż ustawienia", a następnie prowokować komentarzy "a to cięcie jest źle o 100 Hz, bo ja gdzieś coś czytałem".

 

Nie twierdzę, że ten samochód gra najlepiej, ale gra na tyle dobrze, że otworzyło mi to oczy na wiele spraw. Same ustawienia nikomu nic by nie dały, Michał stroił mi auto kilka razy, gdy jeszcze nie dotknął żadnej śrubki w samochodzie i instalacja była całkowicie moja, zrobiona po solidnej lekturze forum. I pomimo tego, że stroił to wtedy fachowiec i były duże postępy, to nigdy tamten samochód nie zagrałby chociaż trochę tak jak teraz. Jest tyle niuansów, że nie ma szans, aby ktoś bez obycia, bez doświadczenia, zrobił wszystko dobrze. Już nie mówię o innych akustykach różnych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oddawales auto do strojenia po wymianie proca czy po prostu wrzuciłeś plik z dsp2 ?

To dobrze bo dsp pro ma filtry iir a dsp2 ma fir. Filtry iir nie obracają fazą a fir tak. I nie miało by to prawa zagrać jeżeli przepisałbys je takie same.

Mógłbyś powiedziec ile kosztuje strojenie ? I ile trwało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio? [emoji1787] To car audio na fejsie to dno i tona mułu albo druga strefa beki [emoji15] jeden czy dwóch się stara a reszta tylko hihi haha i komentarze poziom grunt... co do cen strojenia to chyba można Michała wyguglać i sie dodzwonić żeby o to spytać samemu? Podejrzewam że cena zależna od systemu

 

Nabazgrane w Note 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio? [emoji1787] To car audio na fejsie to dno i tona mułu albo druga strefa beki [emoji15] jeden czy dwóch się stara a reszta tylko hihi haha i komentarze poziom grunt... co do cen strojenia to chyba można Michała wyguglać i sie dodzwonić żeby o to spytać samemu? Podejrzewam że cena zależna od systemu

 

Nabazgrane w Note 9

Mam taki sam system i chciałem się dowiedziec Po prostu nie bede gościowi zajmował czasu jak może khazar napisać tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio? [emoji1787] To car audio na fejsie to dno i tona mułu albo druga strefa beki [emoji15] jeden czy dwóch się stara a reszta tylko hihi haha i komentarze poziom grunt... co do cen strojenia to chyba można Michała wyguglać i sie dodzwonić żeby o to spytać samemu? Podejrzewam że cena zależna od systemu

 

Nabazgrane w Note 9

A co tam można poważnego zrobić oprócz żartów?

Raz jak dałem materiały o strojeniu i napisałem, że dodam kolejne części jak będzie zainteresowanie.

Całe 5 osób się zainteresowało. Czyli reszta już wszystko wie.

Nie ma gadać z kim i o czym, albo efekt Kruger Duninga tak silny mają, albo zwyczajnie nie interesuje.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to same cięcia nie grają, więc nawet jak skopiujesz to nie koniecznie to zagra, i chyba też bym nie udostępnił.

może zastosował wodę z Lichenia na kondki i świętą deskę z brzozy na podkład pod proca.... a tego nie skopiujecie.... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno forum na fb gdzie 90% to normalni indoswiadczeni ludzie :) nie wpuszczają tam młokosow z jajkami w półce i jaki wzmachol do 250zł :)

Swoja drogą nie rozumiem tej całej dyskusji ... nawet jak by napisał ustawienia co one wam dadzą ? Nic ! Każdy system jest inny każde auto jest inne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo dsp pro ma filtry iir a dsp2 ma fir. Filtry iir nie obracają fazą a fir tak. I nie miało by to prawa zagrać jeżeli przepisałbys je takie same.

Mógłbyś powiedziec ile kosztuje strojenie ? I ile trwało?

Samochód był u Michała 2-3 tygodnie, umawialiśmy się na kwotę za całość usługi. Poza tym lepiej faktycznie zadzwonić, zająć mu czas (w końcu to jego praca :) ), no przecież ja nie będę mówił mu za ile ma Tobie zrobić (bez złośliwości) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był u Michała 2-3 tygodnie, umawialiśmy się na kwotę za całość usługi. Poza tym lepiej faktycznie zadzwonić, zająć mu czas (w końcu to jego praca :) ), no przecież ja nie będę mówił mu za ile ma Tobie zrobić (bez złośliwości) :-)

Ok dzieki [emoji846]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jest jedno forum na fb gdzie 90% to normalni indoswiadczeni ludzie :) nie wpuszczają tam młokosow z jajkami w półce i jaki wzmachol do 250zł
na szczęście nie mam już twarzoksiążki

 

 

 


Samochód był u Michała 2-3 tygodnie, umawialiśmy się na kwotę za całość usługi.

 

tak jak pisałem wyżej - telefon do Michała załatwi sprawe najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą nie rozumiem tej całej dyskusji ... nawet jak by napisał ustawienia co one wam dadzą ? Nic ! Każdy system jest inny każde auto jest inne !

Zgadza się, tak samo czas strojenia jak i cena

 

Ludziska, zamiast robić wywiad cenowy i wnikanie w czyjeś nastawy to bierzcie się za naukę/robotę przy samochodach. Trochę syf się robi w temacie.

Każdy działa jak potrafi, jeden wie jak, drugi tylko udaje, a trzeci zamiast się męczyć zapłaci. Najważniejsze jest to że każdego z nas łączy jedna pasja która powinna dawać radość.

 

Autorowi gratuluję zadowolenia z systemu czego każdemu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...