Skocz do zawartości

Uzupełnienie wyposażenia audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie pisze że jestem tu nowy :) . Kilka tygodni temu kupiłem samochód Bmw e46. Kilka dni temu w bagażniku pod kołem zapasowym znalazłem kabel zasilania do wzmacniacza (podłączony pod aku owinięty izolacją). Nasunęło mi to kilak  pytań i zajrzałem do samochodu. W tylnej półce jak i w boczkach poprzedni właściciel w miejsce oryginalnych głośników zamontował inne.  Ba, nad nogami pasażera i kierowcy też są głośniki z ty że są to dodatkowe niepodłączone obecnie do radia (wycięte miejsce w plastikach ale zamontowane solidnie)

W sumie 8 głośników w tym 2 oryginalne wysokotonowe. Wydaje mi się że jest również większość okablowania. Parametry tych 6 głośników to: CarPoint, Model 08.105.03, MaxPower 120W, Rms 50W, Magnet 1.5oz, Voice coil 1. Mi to prawie nic nie mówi, jestem w tym noga dd. I moje pytanie czy warto coś z tym robić? Myślałem czy by może dokupić jakiś wzmacniacz (bez soobofera). Ale nwm czy tak można. Słychać ze oryginalne radio jest za słabe ale nie chcę z niego rezygnować. Nie znalazłem podobnego tematu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze ktos ci wylozy na tacy odpowiedz na twoje pytanie? Nie.

Czytaj.Czytaj. Testuj. I czytaj.

Kup wzmaka,podlacz,baw sie i znowu czytaj.

Nie chcesz zrodla zmienic to czytaj dalej jak sie wpiac w nie.

"Nie znalazlem podobnego tematu" tu juz przesadziles..

"Nie znalazłem podobnego tematu" w czym przesadziłem? Nie znalazłem tematu, aby w którymś ktoś się pytał czy warto kończyć w samochodzie to co zaczął poprzedni właściciel. Oczywiście w kwestii audio i tym bardziej że w sieci nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat zamontowanych głośników. Bo może warto robić samemu od końca do początku. Ale tego nie wiem i dlatego zapytałem. Przyznam rację że pytanie trochę źle sformułowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ilości głośników i ich miejscach montażu to na pewno nie kontynuowałby prac tylko zdemontował to co jest i rozpoczął przygodę od początku i robił to zgodnie ze sztuką.

 

sam chciałem mu to napisać jednak najpierw chciałem wypowiedzi kogoś bardziej ogarniętego

głośniki nad nogami pasażera? ja bym to wywalił w piździec, głośniki przód w drzwiach i sub z tyłu będą ok, głośników w tylnym podszybiu wg sztuki się nie montuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Myślę że pod koniec września się za to wezmę i zacznę od początku. Na razie zdemontuję głośniki w nogach i rozbiorę jeden bok aby zobaczyć czy była wycinana blacha w drzwiach. Myślę że co do nowego sprzętu będę sięgał po informacje do innych tematów. Jak skończę to napiszę tu co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...