Skocz do zawartości

energia słoneczna/wiatrowa


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaczynam zagłębiać się w temat i myślę o pozyskiwaniu energii w naturalny sposób. Szukam osób które korzystają już z takich rozwiązań i mogą się podzielić opinią. Chętnie też spotkam się z przedstawicielem który zajmuję się sprzedażą takich zestawów

 

Ja mam zamiar kierować się ku hybrydzie, aby cały rok mieć stałą produkcję i co najważniejsze nie wbijać się w pozwolenia na stawianie turbin powyżej 3 metrów (chyba że będzie to niezbędne ). Głównym zadaniem będzie pozyskać energię do pompy ciepła i zrezygnować z ekogroszku

 

Temat chyba na czasie i przy piwerku można poczytać o doświadczeniu innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wiatraki do trzech metrów żeby w pozwolenia się nie babrać. Czekam jeszcze na zmianę prawa na możliwość sprzedaży nadmiaru. O licznik dwukierunkowy już wystąpiłem.

Z dofinansowania na starych warunkach zrezygnowałem - jak to u nas w kraju bywa zestaw za 20 tysięcy na refundację kosztuje 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przy kombinacjach z prądem jakie nas będą czekać byłby to strzał w kolano i koszty ogrzewania mogłyby się podwoić.

 

Z pompą ciepła mam styczność u szwagra , a panele ma kuzynka i już jakieś cyferki się w zeszycie zapisują ...

 

Rynek zaczyna się już budować i pierwsze rozmowy z panami w krawatach poczyniłem. Na ten moment wiem już sporo więcej ...

 

Nie chcę niczego co trzeba kupić,dostarczyć, wynieść z do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to istotne nie było . Z tego co zapamiętałem z wykładów jakie to jest super rozwiązanie i wszystko załatwią padło że rozliczanie roczne już nie jest stosowane. Bilans jest miesięczny i energetyka nie będzie robić za nasz magazyn energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dofinansowanie starałem się początkiem zeszłego roku. Dostałem się na listę i koło maja były spotkania i w notatkach mam zapisane -rozliczenie w skali miesiaca. Może znowu się coś zmieniło ...

 

Ile kw i jaki koszt instalacji jeśli mogę zapytać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...