Skocz do zawartości

Potrzebny kondensator?


Rekomendowane odpowiedzi

Do takich "mocy" nie nada się tak mały pakiet. I raczej mowa była w tym temacie o pakiecie 500F. Trochę popytałem tu i tam i zalecali ok. 250F do ok. 2kw wiadomo im więcej tym lepiej, oczywiście zrobisz jak zechcesz. Ale pamiętaj że co jest tanie to jest drogie..;)

ale napewno pomoze taki pakiet a z czasem moge przeciez dokupic i dołozyc znów,2kw to przeciez  nie az tak duzo mocy, no i dwa aku maja razem okolo 200ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skąd ta pewność ?

Już nie pamiętam kto ale u nas ktoś na strefie testował ile razy odpali z pakietu kondów auto, nie pamiętam jakie auto i kto być może stochusa ? kto pamięta niech sprostuje

Mastek też wrzucił 500F i raczej zadowolony i pakiet 500F daje radę z 3kW :) 

Ja mam 116F i 2/2.5kW i wspomagają instalację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arrow

Co chcesz przez to powiedzieć ? 

Te moduły które podałeś nie mają nic wspólnego z pojedynczymi cylindrycznymi kondami 3000F sztuka.

Sporo osób ogarnęło też i te mniejsze pakiety więc nie wiem co chcesz udowodnić teraz.

Na pewno takie składane są dużo lepszym wyborem niż nawet marketowe świecidełka za parę stówek :) 

 

 

 

To tu jest specyfikacja do BCAP3000 http://www.maxwell.c...ds_10153704.pdf

 

Z tego co mi się udało wyczytać to maksymalny prąd 1900 A, dobrze odczytuję?

 

Dobrze odczytujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz przez to powiedzieć ? 

 

 

Że warto czytać specyfikacje producenta  :wink:

 

Te moduły które podałeś nie mają nic wspólnego z pojedynczymi cylindrycznymi kondami 3000F sztuka.

 

 

A myślisz że co jest wewnątrz tej obudowy ?

 

 

Sporo osób ogarnęło też i te mniejsze pakiety więc nie wiem co chcesz udowodnić teraz.

 

 

I jak znasz już możliwości swojego pakietu z "dataszita" ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A myślisz że co jest wewnątrz tej obudowy ?

 

Nie jest napisane z czego jest zbudowany moduł :)
A jeżeli ktoś buduje pakiet z BCAP3000 to chyba max prąd nie ucieknie a będzie taki jaki producent podał :) 

 

 


maksymalny prąd 1900 A

 

 

 


I jak znasz już możliwości swojego pakietu z "dataszita" ?


 

Oczywiście że znam i mi to wystarcza na chwile obecną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arrow, dnia 18 Sie 2018 - 08:52, napisał:

 

 

A myślisz że co jest wewnątrz tej obudowy ?

 

 

Nie jest napisane z czego jest zbudowany moduł

A jeżeli ktoś buduje pakiet z BCAP3000 to chyba max prąd nie ucieknie a będzie taki jaki producent podał  

 

 

http://elektronika.mcc.pl/pl/produkt/modu%C5%82y/duzy-modul-16v

 

 

intermis, dnia 17 Sie 2018 - 23:23, napisał:

 

 

maksymalny prąd 1900 A

 

 

 

arrow, dnia 18 Sie 2018 - 08:52, napisał:

 

 

I jak znasz już możliwości swojego pakietu z "dataszita" ?

 

 

 

 

Oczywiście że znam i mi to wystarcza na chwile obecną  

 

 

https://www.digchip.com/datasheets/download_datasheet.php?id=3699564&part-number=BMOD0500+P016+B01

 

Sprawdź jeszcze raz co to te 2000A

 

 

Oczywiście że znam i mi to wystarcza na chwile obecną

 

 

Chodziło mi o pakiet 58f  :wink:

 

Maximum continuous current 20 A Maximum peak current, 1 sec 80 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sprawdź jeszcze raz co to te 2000A

 

Wiem o co Ci chodzi 

 

 

 


Chodziło mi o pakiet 58f 

 

Maximum continuous current 20 A Maximum peak current, 1 sec 80 A

 

Jak wyżej wiem co chcesz przez to powiedzieć, ale przynajmniej ja używam kodnów do "podtrzymania" napięcia przy szybkich peakch prądu kiedy regulator reaguje z opóźnieniem i występuje spadek napięcie + mrugnięcie świateł :) Przez te pół sekundy/sekundę są w stanie utrzymać napięcie i o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kodnów do "podtrzymania" napięcia przy szybkich peakch prądu

 

 

Przy takich szybkich impulsach z jakimi mamy do czynienia  w ca  jak z ładowaniem takiego pakietu ?

 

Warto poczytać

 

https://elportal.pl/pdf/k03/66_021.pdf

 

Wszystkim się pewnie nie będzie chciało

 

Wskutek znacznej (rozproszonej) rezystancji wewnętrznej superkondensatora nie można naładować w bardzo krótkim czasie. Aby naładowały się nawet najdalsze obszary, napięcie "ładujące" musi być podane przez czas co najmniej kilku...kilkudziesięciu sekund, a nawet dłużej. Z kolei przy rozładowaniu, pomimo ogromnej pojemności, nie można uzyskać wielkiego prądu. 

 

 

Innym problemem było i jest samorozładowanie. W niektórych aplikacjach prąd upływu jest kluczowym parametrem. Okazuje się, że prądy upływu były na tyle znaczne, że po kilkunastu...kilkudziesięciu dniach kondensator ulegał samorozładowaniu. Z czasem poprawiono właściwości i w tym zakresie. Kolejnym problemem jest małe dopuszczalne napięcie pracy, zwykle 2...3V. Przy większych napięciach zacznie się elektroliza i kondensator może nawet eksplodować pod wpływem ciśnienia powstających gazów. Teoretycznie napięcie pracy można zwiększyć, stosując szeregowe połączenie kilku(nastu) kondensatorów, jednak, jak wiadomo, pojemność przy szeregowym połączeniu znacząco maleje. Co gorsza, niejednakowe prądy upływu spowodowałyby przy szeregowym połączeniu nie− jednakowy rozkład napięć i uszkodzenie niektórych elementów. Wymaga to zastosowania środków zaradczych. W niektórych budowanych zestawach są to po prostu rezystory wyrównujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wskutek znacznej (rozproszonej) rezystancji wewnętrznej superkondensatora nie można naładować w bardzo krótkim czasie. Aby naładowały się nawet najdalsze obszary, napięcie "ładujące" musi być podane przez czas co najmniej kilku...kilkudziesięciu sekund, a nawet dłużej. Z kolei przy rozładowaniu, pomimo ogromnej pojemności, nie można uzyskać wielkiego prądu. 

 

Teoria teorią, długo walczyłem z szybkimi spadkami/mruganiem świateł przy większym poborze prądu, kondy pomogły, więc problem z głowy :) 

 

 


Innym problemem było i jest samorozładowanie. W niektórych aplikacjach prąd upływu jest kluczowym parametrem. Okazuje się, że prądy upływu były na tyle znaczne, że po kilkunastu...kilkudziesięciu dniach kondensator ulegał samorozładowaniu.

 

Oj nie zawsze, przy codziennym użytkowaniu auta nie ma z tym problemu. Może ( spekuluje) byłby problem z samo rozładowaniem kiedy auto stało by z 2 miesiące lub więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego arrow jakie kondy miałeś ?

 

 

Nie mam i nie miałem ich, czytałeś jaki prąd podaje Producent dla pakietu 58f ?

 

Bo to wygląda tak, producent podaje moc wzmacniacza 200w rms a ktoś twierdzi że producent się myli i mówi że wzmacniacz ma 1000w rms.

 

I zrozumcie że ja nie twierdzę że superkondensatory są złe, tylko należy patrzeć na ich parametry i dobierać odpowiednie do potrzeb.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11033-ile-faradow-ma-akumulator-np-50ah/

 

 

kolt122

Napisano wczoraj, 23:47

Mam do wydania pare stów proszę doradzcie mi co mam wybrac i z klecić

 

 Pakiet 500f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że należy rozpatrywać zasilanie jako całość . Czyli alternator,akumulator,kondensatory i oczywiście odpowiednie podłączenie wszystkiego. Tak masz racje należy dobierać odpowiednie do reszty sprzętu .Bo nic nie da pakiet nie wiadomo jakiej pojemności jeśli alternator mały , akumulator na wykończeniu lub przewody za mały przekrój . Przy instalacjach mocno obciążonych dają radę.   Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...