Skocz do zawartości

Problem z podpięciem wzmacniacza do radia BMW E46


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam radio (nie wiadomo jakie) które nie jest oryginalne i chciałbym podpiąć wzmacniacz, Lecz problem jest taki że nie ma w radiu wejścia na czincze a jest takie jak na zdjęciu.

https://zapodaj.net/a64fa2196edf3.jpg.html

Myślałem nad takim adapterem. 

https://pl.aliexpress.com/item/Car-Audio-Parts-RCA-Adapter-Cable-For-BMW-E60-525i-530i-540i-Russia-USA-UK-Freeshipping/2034007684.html

 

Tylko nie wiem czy będzie pasować i czy wgl będzie działać. więc pytania mam takie

- Czy taki adapter wystarczy i czy ten adapter z linku będzie pasować?

- Jest jakaś inna możliwość podpięcia wzmacniacza?

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać, w radiu są wyjścia na 2 wzmacniacze. Czy będzie pasować ? Zapytać sprzedającego o wymiary kostki, zmierzyć u siebie i sam sobie odpowiesz.

Problem jest taki ze w mojej okolicy nie ma tej wtyczki, a na allegro jest ale sprzedawca nie odpisuje a nie chce wydać 30zł na kabel który nie będzie pasować. Chyba że znasz jakiś dobry sklep internetowy ze sprzętem audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że jeżeli to radio nie jest oryginalne, a posiada jakieś gniazda, które mogą sugerować, że istnieje możliwość wyprowadzenia typowego RCA, to raczej nie wyprowadzisz RCA standardowymi przejściówkami.

Bo nie jest to radio oryginalne stosowane w tym modelu BMW.

Opisy na tylnej ściance tego radia wcale nie dają pewności, że chodzi o RCA... pomimo napisu obok istniejącego. Mogą sterować zewnętrznymi systemami typu AUX/zmieniarka/ sterowanie z kierownicy i.t.p. Wygląda to na standardową "grawerkę" wykonaną na potrzeby różnych poziomów wyposażenia tego radia.

Poszukaj gdzieś napisu sugerującego, ze ten napis jest nazwą tego radia. Może wewnątrz? Bo karteczka po prawej stronie foty sugeruje wyrób chiński lub kraj z tamtego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że jeżeli to radio nie jest oryginalne, a posiada jakieś gniazda, które mogą sugerować, że istnieje możliwość wyprowadzenia typowego RCA, to raczej nie wyprowadzisz RCA standardowymi przejściówkami.

Bo nie jest to radio oryginalne stosowane w tym modelu BMW.

Opisy na tylnej ściance tego radia wcale nie dają pewności, że chodzi o RCA... pomimo napisu obok istniejącego. Mogą sterować zewnętrznymi systemami typu AUX/zmieniarka/ sterowanie z kierownicy i.t.p. Wygląda to na standardową "grawerkę" wykonaną na potrzeby różnych poziomów wyposażenia tego radia.

Poszukaj gdzieś napisu sugerującego, ze ten napis jest nazwą tego radia. Może wewnątrz? Bo karteczka po prawej stronie foty sugeruje wyrób chiński lub kraj z tamtego regionu.

Wiem że te radio jest Chińskie ale nie chce go zmieniać bo ma wejście na karte pamięci,usb,bluetooth,navi,TV,DVD  i inne pierdółki, a na naklejce jest tylko to https://zapodaj.net/6720e5066530d.jpg.html nie ma nazwy modelu ani firmy. Jest może jakiś inny sposób żeby się podłączyć z radiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na focie, to radio nie ma wyjścia RCA.

 

Najprościej wpiąć się w wysoki poziom, czyli w okablowanie pomiędzy radiem a głośniki.

Poszukaj wzmaka z wejściem hi-input i po problemie. Możesz też to samo zrobić podłączając się konwerterem i mieć typowe wyj. sygnału z RCA konwertera, ale będą dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na focie, to radio nie ma wyjścia RCA.

 

Najprościej wpiąć się w wysoki poziom, czyli w okablowanie pomiędzy radiem a głośniki.

Poszukaj wzmaka z wejściem hi-input i po problemie. Możesz też to samo zrobić podłączając się konwerterem i mieć typowe wyj. sygnału z RCA konwertera, ale będą dodatkowe koszty.

Mam wzmacniacz z input czyli mogę podpiąć kabel pod głośniki przy kostce i będzie działać? lepiej podłączyć pod okablowanie czy kupić konwerter? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...