facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Audi A4 b6 avant

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#21 wicher18gl

wicher18gl
  • Użytkownik
  • 1317 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:01

Jak mialbym tak gołe rozdzialacze to chyba bym po nocach nie spał.Niczym nie osłoniete tylko czekac aż robisz zware przez przypadek i co najgorsze proc w bliskiej odległości . Co do drzwi też bym robil odlew wlasnie na większe otwory lub wytloczki klepac z blachy.Przeleć dystanse żywica bedziesz miał dobre zabezpieczenie przed wilgocią,fabryczne lakierowanie można sobie podarowac,będą ochłonąć wilgoć z drzwi

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#22 mamusa

mamusa

Dwumasa

• SCA Team
  • 1307 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:32

róbowałem dzisiaj obić słupek. myślałem że to będzie łatwiejsze ale nie jest. jest ktoś co obijał słupki może ktos podpowie od czego zacząć ?

Od dobrego materiału. Dobra rajstopa i żaden kształt nie straszny ;)

HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

#23 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:33

rajstopa ? ja mam materiał do maskownic glosnikowych. nada się ? jest bardzo elastyczny.

#24 mamusa

mamusa

Dwumasa

• SCA Team
  • 1307 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:36

Jeżeli nie kupiłeś jakiegoś najtańszego to jak najbardziej sie nada.

HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

#25 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2481 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:40

Rajtuza 40 60 80 i zakładasz jak na nogę tylko obetnij czymś na ciepło co by oczka nie puscilo
Któż to wie :)

#26 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:05

ale mam już kupiony materiał na maskownice. spróbuje z leginsem.

Jak mialbym tak gołe rozdzialacze to chyba bym po nocach nie spał.Niczym nie osłoniete tylko czekac aż robisz zware przez przypadek i co najgorsze proc w bliskiej odległości . Co do drzwi też bym robil odlew wlasnie na większe otwory lub wytloczki klepac z blachy.Przeleć dystanse żywica bedziesz miał dobre zabezpieczenie przed wilgocią,fabryczne lakierowanie można sobie podarowac,będą ochłonąć wilgoć z drzwi

w skrzynce nie ma prawa nic zrobić zwarcia. ja jak coś robię przy rozdzielaczu to jestem ostrożny. Co do drzwi to są zrobione na sztywno i nie widzę potrzeby na niewiadomo jakie wynalazki. Mata napewno nie splynie a po daniu swych warstw gmsa jest naprawdę sztywno. co do dystansow dzięki za poradę.

#27 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1634 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:13

Ja też miałem/ mam rozdzielacz w bliskiej odległości od zmieniarki i też jestem ostrożny, ale  pewnego wieczoru żona chciała zobaczyć kiedy zacznę wracać na noce do łóżka i śrubokręt leżący na otwieranej pokrywie zrobił zwarę, mimo że nawet plastik ochronny był założony. Plus z masą obudowy zmieniarki wypalił wszystko, nawet światłowód wytopiło  :zalamany:  Oczywiście nie mogło to się zdarzyć w czasie laby tylko na cztery dni przed finałami w Niemczech 

................ to co chciałem to mam ..................

#28 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:16

No to nie za ciekawie. sobie jeszcze takie dwie ścianki i przy kręcę obok rozdzielacza. Ja na szczęście wracam do domu na noc.

#29 wicher18gl

wicher18gl
  • Użytkownik
  • 1317 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:16

Ja juz się nauczyłem że prawo Murphiego szczególnie w instalce potrafi się zemścić 😂 Czasami pojawiają sie rozdzielacze stigera identyczne bloczki prostokątne za grosze,warto nad tym pomyśleć . Juz ktoś tu pokazywal imbusa wtopionego w palce ehh .Dzialaj dzialaj a słupeksy to zwykla rajta potem mata i szpachla z włóknem 👍

#30 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:18

Ja już słupki wyprofilowalem ale teraz jak je obić. Jutro z rana zacznę. Doszlifuje szpachle i spróbuje obić.

#31 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1634 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:34

Ja na szczęście wracam do domu na noc.
Ja jestem cały czas w domu, ale wieczorami w nieodpowiednim pomieszczeniu :hyhy:

................ to co chciałem to mam ..................

#32 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 07:37

Panowie a ma ktoś może link do kalkulatora opóźnień czasowolych w Excelu ? Bo nie mogę znaleźć.

#33 znachor32

znachor32
  • Użytkownik
  • 626 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 07:47

po co ci kalkulator? 

Morel Fan 

#34 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 07:50

do obliczania ile muszę opóźnić głośniki.

#35 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4859 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 10:16

do obliczania ile muszę opóźnić głośniki.

Prędkość rozchodzenia się dźwięku jest równa 340,3 m/s

zatem w ms pokonuje 34  - cm , w 0,1 ms pokonuje 3,4 cm

To juz nic nie stoi na przeszkodzie , można stroic system

Byle do przodu

#36 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 10:31

No ale tam jest już wszystko gotowe wpisuje się odległość każdego głośnika i tylko wpisuje w radio opóźnienie. już znalazłem.

#37 t00m3q

t00m3q
  • Użytkownik
  • 1369 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 13:34

No ale tam jest już wszystko gotowe wpisuje się odległość każdego głośnika i tylko wpisuje w radio opóźnienie. już znalazłem.

i od razu sprzynt gro jak trzebo :)

#38 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4859 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 14:31

Były czasy gdzie pewne zagadnienia były gromadzone w zasobach , gdzie brak łączy nie wykluczał możliwości działania :wink2: .

Byle do przodu

#39 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 19:31

słupki już wyszpachlowane i obite. jutro zrobię zdjęcie już zamontowanych. po ustawieniu czasów i zwrotnic dźwięk jest naprawdę dobry. Słychać najmniejszy szept. Każde utwory są odkrywane na nowo. Wokal jest na środku a instrumenty po bokach. Dzisiaj kupiłem kartę dźwiękową creative x-fi sound blaster 5.1 pro do pomiarów ale chciałem spróbować czy będzie działać z androidem i mu mojemu zaskoczeniu działa. e23dffca333d8ff5e123b831738c1c06.jpgcffa7086a4f1bea1c1beb53250d1af24.jpg0a8610a0793beedc9bdea9b75953efe7.jpg
Jest całkiem inny dźwięk jak po analogu bardziej szczegółowy i nawet czuć to pomieszczenie w którym byl nagrywane.

#40 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 581 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 20:03

Temat idzie dalej. Mimo że nie miałem czasu zrobić zdjęcia i wstawic. Śledząc temat Paweł_luk1 postanowiłem wykorzystać kenwood kmm i transmiter I2S. Zamówiłem dzisiaj części będą za miesiąc. Radio wolał Bym 303bt takie samo jak u Pawła ale jest ciężko je znaleźć z używki ale myślę że 302bt nie odbiega zbytnio od 303bt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych