Skocz do zawartości

Rockford Punch P1S2-12 oraz Rockford Fosgate PRIME R2D2-12 - opinia/różnica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie chciałbym prosić o opinie o tych głośnikach w tej półce cenowej, oraz o nakreślenie mi różnicy między tymi głośnikami ( ze względu na to że cena jest podobna, moc MAX i RMS według producenta taka sama, rozmiar i inne parametry podobne, nie wiem który będzie dla mnie lepszy )

 

Ewentualny pacjent miały grać w mały hatchback'u w skrzyni closed ( choć o nim w BR też chętnie wysłucham opinii).

 

Czy Crunch GPX600.2 dałby tym głośnikom radę ? ( jeśli nie jestem też otwarty na inne propozycje w podobnej cenie )

 

Linki do aukcji tych głośników na allegro :

 

https://allegro.pl/glosnik-basowy-30cm-rockford-fosgate-prime-r2d2-12-i5668373262.html (Rockford Fosgate PRIME R2D2-12)

 

https://allegro.pl/rockford-punch-p1s2-12-tech-vast-promocja-35-i7009116017.html ( Rockford Punch P1S2-12 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punch to wyższa seria. Określ swój budżet i poszukaj w używanych sprzętach bo będzie dużo lepszy efekt.

Jak wklejasz link z allegro to go podpisz bo zaraz Twój temat będzie zamknięty:)

Budżet jest w miarę określony, tak do 350 za głośnik, około 300 za wzmak + sklecenie skrzynki samemu. Ogólnie wolałbym głośnik kupić nowy, a wzmacniacz ewentualnie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punch P1 jest głośnikiem z wyższej serii, a że jest tańszy w tym przypadku, to nic, tylko się cieszyć i brać. Różnica jest dość spora jednak, na korzyść P1.

dzięki za opinię.

 

A czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto słyszał ten głośnik ? słyszałem opinie, że gra  bardzo czysto i przyjemnie jak na Rockforda przystało, oraz że mimo tylko 250W RMS'u potrafi kopnąć, przeczytałem również że jest w stanie wziąć więcej wiecej mocy niż napisał producent, to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że bliżej 400 Wat go bardziej "rusza", a i zapas ze wzmacniacza działa na plus (wzmacniacz nie pracuje obciążony maksymalnie). Słuchałem tego, ale nie w moim aucie. Sam miałem długi czas model P2 z tej serii - niby wyższy, ale profile mają zachowane. Głośnik jest szybki, gra sprężyście, ja porównuje suby RF do gongu bokserskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że bliżej 400 Wat go bardziej "rusza", a i zapas ze wzmacniacza działa na plus (wzmacniacz nie pracuje obciążony maksymalnie). Słuchałem tego, ale nie w moim aucie. Sam miałem długi czas model P2 z tej serii - niby wyższy, ale profile mają zachowane. Głośnik jest szybki, gra sprężyście, ja porównuje suby RF do gongu bokserskiego :D

Krótko mówiąc jest wart swojej ceny ? 

 

400 wat ? no to faktycznie "troche wiecej" niż zaleca producent :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RF mało się mówi na tym forum, ale to bardzo dobre suby ( mialem R1s410, P1S410, P2D210, hx2 i T2:)) spróbuj dozbierac do P2d210 lub P2d410 bo warto, lub poszukaj uzywke

 

Sprawdziłem na allegro i dozbieranie równa się wydanie 2 tyle na sam głośnik niestety, no chyba że używkę jak mówisz, w każdym razie dzięki za radę.

 

A co do wzmacniacza to ten Crunch da radę czy lepiej szukać mocniejszego ?

 

I jeszcze jedno pytanie jaki ewentualny wzmacniacz byłby potrzebny do napędzenia P2D2-12 ( 400RMS/800MAX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na allegro i dozbieranie równa się wydanie 2 tyle na sam głośnik niestety, no chyba że używkę jak mówisz, w każdym razie dzięki za radę.

 

A co do wzmacniacza to ten Crunch da radę czy lepiej szukać mocniejszego ?

 

I jeszcze jedno pytanie jaki ewentualny wzmacniacz byłby potrzebny do napędzenia P2D2-12 ( 400RMS/800MAX)

0.5kw wystarczy, 0.6kw powinno być idealnie, poszukaj bo można trafić mono tej mocy w granicy 300-400zl, w tedy bierzesz P2d410 i spisansz go w 2 Ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki ale czy te głośniki nie wydają się być już hmm " wysłużone " w sensie ten głośnik z drugiego linku ma 8 lat :/ także stąd pytanie czy nie lepiej kupić takiego P1 w podobnych pieniądzach ale nowszego technologicznie, mocy ma niby tyle samo także sam nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...