Skocz do zawartości

Helix DSP Mini


oko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale nic nie znalazłem ciekawego, być może ocena była w jakimś kontekście wypowiedziana. Szkujaka zwraca kilka postów głownie w wątku "Alternatywne źródła dźwięku" ale bez konkretów...

 

80-90 % możliwego do uzyskania dzwięku będzie zależała od ustawienia procka w konkretnym srodowisku a nie jego typu .

Niestety procki nie grają same od siebie , samo ich założenie nie gwarantuje w zasadzie niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie prawda.

Czy w takim razie mam rozumieć, że te obie jednostki są tak bliskie sobie brzmieniowo, że różnice są np jak w różnych kablach coaxialnych SPDIF czy w optykach ? I pytam naprawdę poważnie. Siedzę mocno w domowym audio i mam spory przegląd DAC-y i IHMO różnice np miedzy PCM63 a PCM1704 są na tyle niewielkie że więcej wpływu ma tor analogowy "za kością" niż brzmienie samej kości. 

 

Jestem przed zakupem Helixa i nie chciał bym wtopić kasy wybierając zły model  ;-)

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Absolutnie prawda.

Czy w takim razie mam rozumieć, że te obie jednostki są tak bliskie sobie brzmieniowo, że różnice są np jak w różnych kablach coaxialnych SPDIF czy w optykach ? I pytam naprawdę poważnie.

 

Nie są bliskie , ale gra cały system .

Jak masz na froncie zestaw głośników za 700 zł , to różnicę kwot dołóż do głośników , a jak masz zestaw za 5tys i stosowny wzmacniacz , do tego potrafisz to ustawić to dopiero można pytać o różnice w brzmieniu procków .

Zawsze warto kupić lepsze źródło , ale dopiero wtedy gdy system jest w stanie różnicować ich brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...