Skocz do zawartości

MDS FR10 projekt skrzyni BR


lukassikora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam aktualnie skrzynie 17l CL i chciałbym sprawdzić tej głośnik w BR oczywiście szczelinowa. Jedyne co znalazłem na tym forum to to, że miał go ktoś w 30l 36hz, i nie wiem czy robić tak samo? Ciężko znaleźć coś o tym głośniku żeby móc wyliczyć skrzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie minimum... I jak to teraz interpretować? Im większa tym bardziej będzie mulić? W CL nie gra źle, jednak brakuje czasem tego zejścia i trochę mięsa...

Znalazłem takie dane w internecie

Maksymalny prąd zasilania 1000 W

Znamionowy prąd zasilania 500 W

Pasmo przenoszenia od 32 do 900 Hz

Czułość (1 W / 1 m) 87 + -2 dB

Impedancja 2 x 4 Ohm

Głośnik niskotonowy wielkości 264 mm

Głębokość wbudowanego głośnika niskotonowego wynosi 146 mm

Woofer montażowy o średnicy 230 mm

Qts: 0,76

Vas: 8,51

Fs: 59,00

Objętość obudowy zamknięta Vb = 25L Fc = 53Hz

Odruch rekomendacji obudowy Vb = 30,8L Fc = 41Hz - Port Low. 75 mm (3 ") - długość 150 mm

 

Skrzynie będę robił z MDFu 2x15mm bo taki posiadam akurat, a na front pójdzie 3x15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się uporać z winiSD, a w apkach na androida wychodzą mi chore wartości jeśli chodzi o szczelinę BR... Na tyle chore, że albo skrzynia musiała by mieć port który na bank będzie gwiazdać (18mm szerokości) albo długi że bym musiał ślimaka robić. Ktoś pomoże? Mowa o tej skrzyni 30 l 36hz. Płyty się już kleją, jutro bym już chciał składać to w kupę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Gdyby ktoś jak ja miał problem z portem. U mnie wychodził na ok 80 cm długości przy skrzyni 30l.... Mowa o szczelinie oczywiście. Ja osobiście wybrałem opcję z Pochyłą ściana i poleciłem od dołu portem i zrobiłem zakręt do góry po ukośnej ściance. To chyba jedyne słuszne rozwiązanie choć jest dużo obaw. Skrzynia jest liczona na 30l i 40hz. Przy porcie o wysokości 4cm nic nie śwista. Polecam program speaker box lite na androida , dzień co prawda dla laika jak ja zajmuje obsługa i zrozumienie o co biega w tym wszystkim, ale jednak wychodzi to wsyzysko dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...