Skocz do zawartości

Nie działające radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  Mam problem z radiem w samochodzie. Opiszę dokładnie co się dzieje:
Kupiłem niedawno samochód, po paru dniach włączam radio "Pioneer" i wyskakuje na ekranie błąd "AMP ERROR". Z głośników żaden dźwięk się nie wydobywa, radio nie reaguje na żaden przycisk, jedynie można wyłączyć. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilka dni. Po kilku dniach niesłychanie radio zaczęło znów działać, ale jedynie przez krótki czas i znów pojawił się powyższy błąd. 
Myślałem że radio się zepsuło, więc kupiłem nowe. Podłączyłem, i przez pierwszy dzień działało. Następnego dnia pojawił się poniższy napis na ekranie(Radio "Kenwood"): "Miswiring, check wiring then power on". Następstwa identyczne, czyli radio nie reaguje,a z głośników nawet szum się nie wydobywa.
Przyczyna musi być więc gdzieś w aucie.
 
Dlatego bardzo was proszę o pomoc dodam że znam się na elektrotechnice tylko w podstawowym stopniu:
1. Jak zidentyfikować problem?
2. Gdzie może leżeć problem
3. Jak naprawić(opcjonalnie)
 
Jeśli nie podałem jakiejś bardzo znaczącej informacji proszę dopytać.
Z góry dziękuję.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz omomierza, to najpierw przesuwając faderem zmieniaj poziom głośności przodu i tyłu.

Być może któryś padł w parze przedniej lub tylnej.

Jak radio będzie reagowało poprzez tolerowanie zwarcia przy poziomie ustawionym na zero, to wyłapiesz parę z uszkodzonym głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi po co uruchamiać sprzęt który wyraźnie sygnalizuje problem w instalacji zewnętrznej .

To kuszenie losu i proszenie się o większe kłopoty .


Jak nie masz omomierza, to najpierw przesuwając faderem zmieniaj poziom głośności przodu i tyłu.

Być może któryś padł w parze przedniej lub tylnej.

Jak radio będzie reagowało poprzez tolerowanie zwarcia przy poziomie ustawionym na zero, to wyłapiesz parę z uszkodzonym głośnikiem.

 

A co jak jest zwarcie do masy ?

Upalamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rzeczywiscie chyba problem z autem, aczkolwiek mam takie radio wlasnie jvc czy tam kenwooda i to samo, gdzie bym go nie podpial, zawsze check wiring itd. trzeba wchodzic w jakies tryby serwisowe, kasować błędy, radio sie odpali, wszystko jest okej, bo nic w instalacji nie jest kopniete, gra w porzadku, a po wylaczeniu i wlaczeniu to samo(ten sam blad), takze... wlasnie mi przypomniales ze to radyjko pojdzie w kosz jutro ;D

 

powodzenia w płynięciu przez to morze hejtu na tym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio JVC w aucie typu opel z uszkodzonym głośnikiem midwoofer w drzwiach pasażera przód. Tweeter działa i chyba to mocno zabezpieczenie w tym radiu boli bardzo. Godzina zabawy co chwila błąd o sprawdzeniu instalacji. Na stole samym frontem nawet z bawieniem się w "raz gra, a za chwilkę nie" zero błędów. Głośnik albo gra albo nie i tyle.. Prawdopodobnie coś z instalacją w wozidle jest nie tak.. Jak jest miernik to sprawdzić rezystancję na iso czy czymkolwiek innym na parze głośnika czy są okolice 4Ohm. Jak nie ma miernika założyć jakiegokolwiek innego kapcia (4x >18W rms przecież nie wybuchnie..;) ) i sprawdzić namacalnie który głośnik nie gra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...