Skocz do zawartości

Audi A6 C7 LIFT Avant - budowa car-audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

# update

centralny gra cały czas ale cicho, nie wiem jaki to ma sens

Do zestawu dołączył nowy element. DLS CC-2 reference series. Pracy z tym troche było. Jeszcze musze uporac się z bagażnikiem tj. schować kable w boczku i zamocować na stałe wzmacniacz.
Powiem tak, bez wzmacniacza to nawet nie ma co zakładać takich głośników. Strasznie ostro grała mi góra, a bas był płytki. Teraz dźwięk jest miazga. Banan na twarzy cały czas. Podłączyłem po hi input, bo jak pisałem nie można na razie nigdzie kupić zestawu w pętle MOST i bardzo się cieszę. Nie słyszę żadnych zniekształceń. Kable poprowadziłem jak w filmie u niemca. Sygnałowe z radia poprowdziłem ekranowanym przewodem. Tymczasowo wzmak leży koło akumulatora, ale chyba przeniose go we wnęke po lewej tylko musze jakieś mocowanie do niego zrobić. Mam pełną kontrole nad wszystkim w MMI jak w oryginale. Muzyki słucham z telefonu po BT głownie Spotify Premium w wysokiej jakości. Męczę ostatnio Armina z występu LIVE w Miami i Chinach.
 

pytanie: jako, że mam podłaczone po Hi input to nie musze ustawiać GAIN-a? 

post-22846-0-80579300-1538842818_thumb.jpg

post-22846-0-85380600-1538843151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki, ten malec wypluwa 340W przy 4 ohm, nada sie na suba? cos pokroju p8w albo p10w

Jezeli mialbym kupowac, to celowalbym w mono z tej serii.

Natomiast jezeli juz go masz i dopiero zamierzasz zakupic glosnik, to zawsze mozesz sprobowac, mysle za da sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Myślę nad rozbudową systemu. Planuje dodać jakiś subwoofer. 
Myśle nad zmianą wzmaka na Helix G Five i być może podłączenie przednich RC 6.2 w bi-amp (Docelowo Focal ES 165KX2)

Do tego jakiś subwoofer. Nie mam doświadczenia w odsłuch żadnych subów więc liczę na jakieś propozycje.
Sub pójdzie w skrzynie, zeby w razie czego można go było odpiąć Gladen SQX Extreme 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam samochód i Helix G Four. Polecam. Napędza Morele Tempo Ultra 602 i z mostka Hertza ES250. Żałuję, że od razu nie kupiłem G Five to bym teraz nie kombinował czy dokładać monoblok czy nie. Na ebay niemieckim mozna go w tej chwili jeszcze taniej wyrwać niż to co podlinkowałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie chce dwóch wzmaków trzymać w bagażniku ani tym bardziej kondensatora. 
Kwestia Bi-ampu pozostaje, ten wzmak ma wbudowane aktywne zwrotnice ale jestem raczej za "zielony", żeby samemu to ogarnąć.
Midbasy w drzwiach mam podłączone na oryginalnych kablach przekrój chyba 1mm2 albo 1.5 musze sprawdzić potem. Czy koniecznie musze ciągnąć grubszy kabel do drzwi czy wystarczy ten co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tu na grupie ktoś napisał że te przewody są miedziane 1mm2 i wystarczą. U mnie sytuacja trochę inna niż u Ciebie bo z racji subwoofera przód mam cięty na chyba 70Hz wiec Morele nie są za bardzo męczone. Planujesz zmianę wzmaka dołożenie subwoofera i pozniej zmianę głośników na przodzie. Ja od siebie mogę tylko powiedzieć że największą różnicę w moim systemie zrobiło DSP i strojenie kalibrowanym mikrofonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tylko Morele na przodzie z tweeterami w trójkątach lusterek plus skrzynka zamknięta 20L w bagażniku (ja mam sedana). Morele są normalnie na fabrycznych zwrotnicach. Jeśli dojdzie do tego że rozbuduję system o monoblok to przód poleci aktywnie.

Co do przodu w bi-ampie to nie pomogę bo nigdy się tym nie interesowałem. DSP zmienia bardzo dużo. Nie tylko daje możliwości regulacji opóźnień czasowych sprawiając że scena znajdzie się tam gdzie trzeba, ale daje też olbrzymie możliwości regulacji tonalnej poszczególnych kanałów, podziału pasma między kanałami, dowolne konfigurowanie filtrów itd. Helix Mini ktory sam posiadam daje jeszcze możliwość analizy i korekty sygnału wejściowego. Ma wejście optyczne pod zewnętrzne źródło dźwięku i opcję dokupienia karty rozszerzającej opcje wejścia o usb lub bluetooth. Poszukaj i poczytaj ja specjalistą nie jestem a moje dsp to z punktu widzenia ilości wejść i wyjść model podstawowy. Zaznaczę tylko jeszcze raz że dsp zrobi olbrzymią różnicę tylko kiedy zostanie odpowiednio skonfigurowane a cały system na koniec wystrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Fajna seria z budowy C7 :

 

od poczatku do konca wymiana glosnikow,wygluszanie drzwi,montaz suba.

Trochę odgrzeję wątek z tych filmików... Generalnie przymierzam się do wymiany mojego Bose na coś innego w moim A6 C7 polift, bo moim zdaniem gra tragicznie i po obejrzeniu tych filmików przyznam, że jestem pod wrażeniem ale zastanawiam się jak to jest z tymi kablami ciągnionymi od MMI. Jak rozumiem standardowo jest światłowód a jak chcemy wymienić wzmacniacz to trzeba pociągnąć kable od MMI do nowego wzmacniacza i odpowiednio zakodować VCDSem. No i tu mam kilka pytań:

1. jeżeli robimy tak jak na filnie to jak wygląda kodowanie? Z VCDS'a jakoś ogarniam ale nie wiem jakie jest kodowanie, żeby aktywować te wyjścia elektryczne do których podpinamy potem kable

2. Jak ustawiać parametry dźwięku po przekodowaniu z poziomu MMI? Jak rozumiem znika Bose ale co się wtedy pojawia? Tak jak w wersji podstawowej?

3. Czy konieczne jest ciągnięcie tych kabli? Nie można się podpiąć jakimś konwerterem do światłowodu, który wychodzi z tyłu i potem wpiąć konwerter do nowego wzmiacniacza?

 

To chyba tyle moich wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Z CarAudio za dużo nie miałem do czynienia stąd może pytania wydadzą się Wam banalne ale chcę coś zrobić z tym dzwiękiem bo słabo to gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polifta wyszedł w końcu interface(?) MOST150->toslink. Droga zabawa bo sam interface nie wystarczy, potrzebujesz procesor z wejściem optycznym i sterownikiem przynajmniej głośności. VCDS-a zostaw w spokoju. Czy to RMC czy MMI z Bose to wpinasz się w przewody głośnikowe i podajesz syganał na wejścia wysokiego poziomu we wzmacniaczu, procesorze lub do konwertera hi-low. Z Bose w C7 z tego co pamiętam jest taki problem, że i przód i tył jest dzielony aktywnie. Nie ma takiego kanału aby było pełne pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeżeli nie ma pełnego pasma w kanałach to faktycznie jest problem, bo w takiej sytuacji odpada opcja, żeby np. na tył wyjść dwoma kanałami i przez pasywne zwrotnice zasilić jakiś dwudrożny zestaw. Inna opcja to obsłużyć każdy kanał oddzielnie ale to się robi już niezła gimnastyka. Ech... Audi pokombinowało nie tam gdzie trzeba :wsciekly:... Zamiast tak kombinować, żeby było trudniej z tym coś zrobić, to mogli się skupić, żeby lepiej grało i wtedy nie byłoby zastanawiania się jak ten chłam wymienić na coś innego :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrozumieć dlaczego wszystko leci światłowodem to trzeba wiedzieć ze chodzi o oszczędność surowców. Nikt przy projektowaniu samochodu nie myśli jak ułatwić użytkownikowi serwis czy upgrade czegokolwiek. Ma być w miarę dobrze a najlepiej jeszcze tanio. Jak zaoszczędzą pół metra kabla i pół litra konserwacji to zyski liczą w setkach tysięcy. A Ty płacz a płać...

 

Nie da się przekodować radia żeby wypluwało pełne pasmo? Wszystkie głośniki są zasilane ze wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z jednostki MMI wychodzi tylko światłowód, który idzie do wzmacniacza a z niego są napędzane wszystkie głośniki. Każdy głośnik idzie oddzielnym kanałem. W radiu (MMI) jest wyjście z końcówek mocy ale nieaktywne jeśli się ma BOSE. Pewnie jest aktywowane jeśli zamiast BOSE jest podstawowy system nagłośnienia.

 

Podejrzewam, że można przekodować tak, żeby w wybranych lub we wszystkich kanałach szło pełne pasmo ale pytanie jak to zrobić...? :zalamany: To by rozwiązało problem, bo tak to porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...