Skocz do zawartości

Audi A6 C7 LIFT Avant - budowa car-audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym poprawić jakość dźwięku w moim samochodzie bo to co oferuje fabryka to jest żenada. Moja stara B6 z BOSE grała lepiej niż nowe A6. Fakt system audio podstawowa wersja RMC. Z tego co patrzyłem na schematy to nie ma żadnego wzmacniacza dodatkowego kable z MMI lecą prosto do głośników. A że głośniki zrobione z tektury i plastiku to dźwięk porażka. Nowa Toyota Yaris w podstawowej wersji gra lepiej niż mój samochód. W związku z tym będę działał w tym temacie. 
Na początek zrobię wygłuszenie. Maty Stp Gold 2.3 z Pianka ko10s powinienem dostać w połowie przyszłego miesiąca. Zamierzam wymienić tylko przednie głośniki. Myślę o DLS RC6.3. Prawie w ogóle nie ma opinii na necie na temat tego zestawu. Stąd pomysł aby założyć tutaj temat. Może polecacie coś innego lepszego w tych pieniądzach. Wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie zestaw 3 drożny. Gwizdki na razie zamontuje w desce pod szybą jak jest w oryginale. 

Do tego wymienię również głośnik centralny.
Ze wzmacniaczem poczekam na sam koniec. Pasuje go założyć w bagażniku. W kole jest akumulator to zasilania nie będzie trzeba przeciągać daleko. Jedynie wiązke z kablami od radia i z kablami do głośników będzie trzeba przeciągnąć. Ale to przyszłość. 
Na razie myślę jakie głośniki kupić, bo co do mat to myślę, że Stp Gold + gąbka ko10s powinna wystarczyć.

Oczywiście w miarę prac, będę wrzucał fotki. Może uda się jakieś DIY z tego zrobić.
Słucham wszystkiego jednak z dużą przewagą muzyki elektronicznej. 

 

//do moderatorów: to mój pierwszy post na forum, więc jeśli jest w złym dziale proszę o przeniesienie. Ten wydawał mi się najbardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Filmy fajne ale grubość ścianek subwoofera jest symboliczna... Bynajmniej w moim odczuciu, u mnie na taką warstwę jak tu gotowe ścianki poszły 3 pudełka po 1,8kg szpachli z włóknem (a litraż mniejszy i nie miałem takich dużych powierzchni ze względu na kształt skrzyni) a na to kolejne warstwy maty i żywicy conajmniej tak grube jak zewnętrzna część.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupelnosci sie zgadzam. Ale ogolnie seria filmow fajna, jako ukazanie drogi do celu bardzo przydatne, zwlaszcza ze zrobione kompleksowo i na konkretnym przykladzie. Szczegoly kazdy dopasuje do siebie :) sam bede robil sobie zabudowe bagaznika w C7 ale rozwiaze to jeszcze troche inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi taka jak na filmie tylko bez BOSE. Nie mam tego wzmacniacza z tyłu po lewej. Audi stwierdziło, że jak nie dopłacasz do BOSE to oszczędzą na czym się da i w ten o to sposób głośniki są bezpośrednio połączone z radiem na konsoli. Ale to nie jest problem. Zamówione mam już maty i szpargały do wygłuszenia drzwi i bagażnika. Cały czas myśle nad głośnikami. Jako, że jestem nowicjuszem w dziedzinie car audio to najlepszą opcją jest kompletny zestaw ze zwrotnicami. Chyba zdecyduje się na te DLS trójdrożne. Docelowo zasili je jakiś wzmacniacz, ale na początek zobacze jak graja same. 
Filmik jest świetny wszystko krok po kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te średnio tonowe są w takim miejscu ze z 3way będziesz miał więcej kłopotu jak korzyści, wybierz lepszy zestaw 2way i jak nie będzie to szło po MOST tylko bezpośrednio z radia proponowałbym Ci takie rozwiązanie jak mi doradzono, czyli DSP GMSa, na razie skorzystasz z wbudowanego wzmacniacza który dużo lepiej zasili przód jak samo radio a masz później bardzo szerokie możliwości rozbudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myśle nad głośnikami. Jako, że jestem nowicjuszem w dziedzinie car audio to najlepszą opcją jest kompletny zestaw ze zwrotnicami. Chyba zdecyduje się na te DLS trójdrożne.

 

Hmm życzę powodzenia i kibicuje w ogarnięciu 3 dróg jako pierwszy system ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sedana czy kombi? Na chwile obecna auto poza moim zasięgiem ale jest najpoważniejszym faworytem, nawet oglądałem „ćwiartki” na Allegro żeby wykminic czy wejdzie sub pod siedzenie :)

Sub bez problemu mieści się w boczku .

Paweł z caskp ostatnio robił nowegp allroada

Kombi taka jak na filmie tylko bez BOSE. Nie mam tego wzmacniacza z tyłu po lewej. Audi stwierdziło, że jak nie dopłacasz do BOSE to oszczędzą na czym się da i w ten o to sposób głośniki są bezpośrednio połączone z radiem na konsoli. Ale to nie jest problem. Zamówione mam już maty i szpargały do wygłuszenia drzwi i bagażnika. Cały czas myśle nad głośnikami. Jako, że jestem nowicjuszem w dziedzinie car audio to najlepszą opcją jest kompletny zestaw ze zwrotnicami. Chyba zdecyduje się na te DLS trójdrożne. Docelowo zasili je jakiś wzmacniacz, ale na początek zobacze jak graja same. 

Filmik jest świetny wszystko krok po kroku.

 

Może popatrz na nową linię steg :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że dwudrożny zestaw np. Steg SG650c da rade w tej budzie? W zestawie sa obudowy do tweetów i mogłbym dokupic dodatkową pare maskownic na deske i przykręcić do nich nowe tweetery.Ciekawe jakby to wyglądało. Przy demontażu nie byłoby śladu. A lepiej niech będa ustawione do głowy niź w szybe jak oryginały. W sumie moge też spróbowac zrobic jak na filmie z dodatkową parą maskownic czy głośnikiem średniotonowym w drzwiach. Rzeźba w słupkach źle mi się kojarzy i nie planuje tam umieszczać głośników.
Ciekawe jaka byłaby róznica w odsłuchu np. 3 way DLS Reference a Steg SG650c w tym nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi taka jak na filmie tylko bez BOSE. Nie mam tego wzmacniacza z tyłu po lewej. Audi stwierdziło, że jak nie dopłacasz do BOSE to oszczędzą na czym się da i w ten o to sposób głośniki są bezpośrednio połączone z radiem na konsoli. Ale to nie jest problem. Zamówione mam już maty i szpargały do wygłuszenia drzwi i bagażnika. Cały czas myśle nad głośnikami. Jako, że jestem nowicjuszem w dziedzinie car audio to najlepszą opcją jest kompletny zestaw ze zwrotnicami. Chyba zdecyduje się na te DLS trójdrożne. Docelowo zasili je jakiś wzmacniacz, ale na początek zobacze jak graja same. 

Filmik jest świetny wszystko krok po kroku. 

Ale masz suba w bagazniku obok akumulatora :)

Sub bez problemu mieści się w boczku .

Paweł z caskp ostatnio robił nowegp allroada

Może popatrz na nową linię steg :)

Gdzie moznaby znalezc relacje z tej zabudowy? W boczek troche malo wchodzi,max 10L. Po wyjeciu fabrycznego suba ( jak na filmiku) jest z 17 litrow,dodatkowo mozna zabudowac akumulator dookola i jeszcze do podlogi zostaje z 10 cm na powierzchni 60x80cm, jakby to wszystko polaczyc w jedno ( nad czym obecnie bede pracowal u siebie w aucie) to wyjdzie z 50 litrow na suba pod podloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że dwudrożny zestaw np. Steg SG650c da rade w tej budzie? W zestawie sa obudowy do tweetów i mogłbym dokupic dodatkową pare maskownic na deske i przykręcić do nich nowe tweetery.Ciekawe jakby to wyglądało. Przy demontażu nie byłoby śladu. A lepiej niech będa ustawione do głowy niź w szybe jak oryginały. W sumie moge też spróbowac zrobic jak na filmie z dodatkową parą maskownic czy głośnikiem średniotonowym w drzwiach. Rzeźba w słupkach źle mi się kojarzy i nie planuje tam umieszczać głośników.

Ciekawe jaka byłaby róznica w odsłuchu np. 3 way DLS Reference a Steg SG650c w tym nadwoziu.

Odnośnie tego audi

 

https://www.facebook.com/pg/CAS.Mielec/photos/?tab=album&album_id=10155782265039054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt nie chce się wypowiedzieć na temat dls r63, a z tego co czytam autor o to pyta, może ja coś powiem jako "szczęśliwy" Posiadacz

1 woofer r6 (do wymiany na r6a)

2 tweetery t20 (najsłabszy punkt zestawu, do wymiany)

3 zwrotnica (z automatu do przebudowy po wywaleniu tweeter ów)

Podsumowując z tego zestawu został mi tylko średniak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo właśnie o to sie rozchodzi. Ten Steg dwu drożny to fajna opcja. Chyba go na początek zamówie. Zrobie tylko mały rekonesans z tą nową serią co wyszła. Podobno ma być wkrótce dostępna u dystrybutora w Polsce. Średniaka zawsze będzie można dołożyć. No i spoko że można kupić ta zaślepke na woofer oryginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 2k zl który ma grać pod radiem... Grubo:)

Woofer R6 jest gorszy od R6a ? Powiedz coś więcej, ja wręcz odwrotnie bym stwierdził :P

Miałem oba i zostały r6a, prawdopodobnie jest to spowodowane moim gustem ale tak zostało (r6a ma więcej "mięsa" co mi pasuje, a niestety drzwi trochę niewdzieczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co podaje audi to wbudowany wzmak w jednsotke MMI daje 180 watów na 6 kanałów. Ale to nie istotne, bo wzmacniacz na pewno będzie. Podoba mi się ten Audison Prime AP 8.9 z DSP. 
Wątpie, że uda się wyciągną sygnał audio po światłowodzie. W autach z Bose jest łatwo bo światłowód jest poprowadzony do bagażnika do wzmacniacza i wystarczy moduł Mobridge wpiąć zamiast niego. U mnie pozostaje Wejście Hi na wzmaku, ale muszę to skonsultować z mągikami od Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update:

W modelach po 2016 roku jest już MOST 150 do którego na razie Mobridge ani żadna inna firma na razie nie ma konwertera. Zostaje tylko Hi input po kablach głośnikowych. Kupiłem na blokecie za grosze zestaw dwudrożny DLS RC 6.2. Nie zakładany razem z pudełkiem i papierami, więc na razie ten zamontuje na przód. Dzisiaj dopasowałem obudowy tweeterów, żeby jak najmniej rzucały się w oczy. Mocowanie na stojąco na desce odpada, nie mogłem na to patrzeć, więc wylądują w oryginalnym miejscu skierowane niestety na szybe. 

 

post-22846-0-01753600-1534079795_thumb.jpg

post-22846-0-50902900-1534088495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

#update 
Zabrałem się za wygłuszenie drzwi. Nie ma możliwości zdjąć panel boczny bez uszkodzenia klipsów bez specjalnych szczypiec. Klipsy siedzą tak mocno, że prędzej idzie je wyrwać z panelu niż z drzwi. Odwiedziłem pobliski sklep Wurth i kupiłem szczypce. Dystanse kupiłem do Q7 bo nie mogłem znaleźć do A6, po przeróbkach spasowały. Maty stp silver wykleiłem wewnątrz i na zewnętrznej stronie. Głośnik wpiąłem tymczasowo w oryginalną wiązkę. 
Nie wierzyłem własnym oczom jak zobaczyłem co audi nazywa Premium Sound System :/ 
Na razie udało mi się zrobić stronę pasażera, bo robię to po pracy. Myślę, że uda mi się zrobić lewą stronę w tym tygodniu i może uporam się z podłączeniem zwrotnic i tweeterów.
Potem pomyśle o jakimś piecu do tego zestawu.

post-22846-0-16205300-1535539656_thumb.jpg

post-22846-0-48957100-1535539727_thumb.jpg

post-22846-0-48742500-1535539737_thumb.jpg

post-22846-0-18524400-1535539755_thumb.jpg

post-22846-0-62953300-1535539875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Efekt przerósł moje oczekiwania. Wreszcie słychać bas i to bez wzmacniacza. Dźwięk jest rewelacyjny w porównaniu z tym co było. Teraz czas pomyśleć nad zabudową subwoofera. 

 

Został mi jescze głośnik centralny. Jutro musze go zmierzyć i obejrzeć. Wymienie go albo wyłącze. Jeszcze nie wiem. W sumie dobrej klasy głośnik średniotonowy mógłby dać dobry efekt. Co radzicie. Zdemonotować czy wymienić. Musiałbym pewnie jakąś zwrotke do niego dokupić. Jakieś modele godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...