Skocz do zawartości

Słaby bass Kenwood BT-8044U


kramzes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem wymienić swoje fabryczne radio CDR500 w Oplu Astrze G na takie, które będzie odtwarzać muzykę z USB. Postanowiłem kupić Kenwooda BT-8044U ponieważ dodatkowo po zastosowaniu interfejsu współpracuje z sterowaniem z kierownicy oraz wyświetlaczem samochodu. Wszystko fajnie działa tylko ku memu zdziwieniu na kenwoodzie bass jest bardzo słaby, myślałem, że jakość dźwięku może być tylko lepsza tymczasem jest dużo gorsza i to pomimo ustawień EQ i maksymalnego bassu. Oczywiście w samochodzie posiadam fabryczne głośniki, planuje kupić sobie jakieś głośniki z Focala tylko zastanawiam się czy wymiana głośników pomoże, czy to radio po prostu tak kiepsko będzie grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprawdziłem wszystkie ustawienia i niestety dalej nie jest to to co chciałbym mieć, podjąłem decyzję, że wymienię głośniki z przodu. Prosiłbym o porade jakie najlepsze głośniki mogę zamontować tak żeby pociągnęło je same radio bez dodatkowego wzmacniacza i żeby bez przeróbek można było je zamontować gdyż maksymalna głębokość w astrze g to 62 mm. Powiedzmy, że cena nie gra roli, myślałem o focalu ale z tego co patrzyłem to raczej mają więcej niż 62mm głębokosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem balans i dźwięk jest taki sam z każdego głośnika. To nie jest tak że bassu w ogóle niema tylko mimo maksymalnych ustawień jest mniej niskich tonów niż w fabrycznym radiu cdr500, w tamtym radiu musiałem. Nawet czasem zmniejszac niskie tony bo było ich za dużo, a polaryzacji nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że skoro głośniki i instalacja jest w takim stanie jak z Fabryki wyszło to raczej powinno być ok ja poprostu wypialem kostkę ISO z oryginalnego radia i przepialem do Kenwood, nic nie zmieniałem w okablowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UW linku poniżej masz instrukcję Kenwood BT-8044U:

http://manual.kenwood.com/files/53c5c4de27d08.pdf

Na stronach 48/49 masz rozpiskę co, gdzie i jak podłączyć. Zweryfikuj kolory i polaryzację kostki radia z kostką instalacji w aucie.

Musi grać plus (+) z plusem i minus (-) z minusem w obu kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...