Skocz do zawartości

Elektronik od francuzów - Łódź


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie kogoś godnego polecenia? Po wymianie bezpiecznika od podświetlenia schowka zniknął mi zapłon. Działa pilot i bezkluczykowe otwieranie/zamykanie jednak przycisk start / stop nie reaguje, tak jakby nie dochodził do niego sygnał, nie mam wiec możliwości odpalenia czy włączenia zapłonu. Cały dzień przy aucie i wszystkie bezpieczniki ok, kostki z BSI i ECU powycinane, przeczyszczone i wpięte na nowo. Nie mam już pomysłu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione jako pierwsze, do włącznika nie dociera sygnał, nie mogę znalesc opisów złączy BSI, to pewnie ułatwiłoby poszukiwania, może ma ktoś dostęp do takich materiałów. Zarówno BSI jak i ECU jest identyczne jak w Peugeocie 508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty, bezpieczniki są schowane w DS głęboko, przed BSI jest wiązka kabli, w jednej z kostek jeden pin był lekko wysunięty, prawdopodobnie jak w tym zakamarku „operowałem” na pół ślepo szczypcami to zachaczylem jakiś przewód i wypiłem go z kostki.

Jaka ulga, jutro składam auto i biorę się za wepchnięcie trzeciego piecyka do bagaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z ta elektroniką Peugeotów jest fakt dziwnego. Mamy oprócz Subaru także Peugeota 206 1.4 HDi i problem od 4 lat że samochód po nagrzaniu(od 70 stopni w górę) i wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu - nie ma reakcji na gaz.

 

Temat na forum P206 zakładałem ale tylko spekulacje co to może być. Sprawdziłem dużo rzeczy - wiadomo Lexia to już 4 lata temu podłączona i sprawdzone czujniki itp itd............ kupiłem nowy pedał gazu z potencjometrem(sa zintegrowane) oraz moduł BSM pod maską. Samochód dawałem do przydrożnego Elektronika który walczył 8 godzin i w efekcie nie wziął ani gorsza bo powiedział że sie poddaje........

 

...heh ktoś ze Śląska by się podjął tego ? zaznaczam że oprócz wynagrodzenia za usługę skrzynia dobrego Whisky ! bo problem jest naprawdę dziwny....Wyobraźcie sobie że kiedyś żonie w sierpniowe upały w trasie na wąskim skrzyżowaniu na lekkim wzniesieniu zgasł silnik - korek na całe miasto bo musiała stać i czekać aż do 70 stopni zejdzie silnik...nawiewy max na ciepło i tak czekała  :-D

 

....a poza tym od 8 lat jak mamy autko wszystko IGŁA nic oprócz tylnej belki nie zawiodło:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off top...

 

Pamiętaj, że mając sprawny aku i zdrowy rozrusznik, bez problemu można zjechać kilkanaście metrów na pobocze.

Na pierwszym biegu (automat odpada) odpalasz rozrusznik i powoli puszczasz sprzęgło kierując się w neutralne miejsce.

Aku nieco poczuje... rozrusznik też nie będzie zadowolony, ale problem z autem na środku skrzyżowania będzie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off top...

 

Pamiętaj, że mając sprawny aku i zdrowy rozrusznik, bez problemu można zjechać kilkanaście metrów na pobocze.

Na pierwszym biegu (automat odpada) odpalasz rozrusznik i powoli puszczasz sprzęgło kierując się w neutralne miejsce.

Aku nieco poczuje... rozrusznik też nie będzie zadowolony, ale problem z autem na środku skrzyżowania będzie rozwiązany.

 

tak to oczywista sprawa - miałem tak kilka razy i to normalne że tak się dojedzie - w tym przypadku napisałem

 

 

na wąskim skrzyżowaniu na lekkim wzniesieniu zgasł silnik

 

czyli z tyłu pół metra samochód w korku i nie bardzo przy wzniesieniu można tak zrobić  :rotfl:  Jeśli wiesz jak wygląda Zakopianka to są same wzniesienia i w wielu miejscach brak pobocza...korek w dwie strony na maksa i nie dało się nic zrobić....no może jak ja bym jechał to znalazłbym jakieś rozwiązanie hehe

 

Pomyślcie nawet wyjść na chwile do kiosku lub na stacje zatankować - nie można przy 90 stopniach - wtedy trzeba zostawić zapalony samochód - tak robie i żyje ale raz spotkam Policję i będzie niezły mandat...i teraz tłumacz się :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...