Skocz do zawartości

Czy jest ktoś z Górnego Śląska z chęcią pomocy ?


maskun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie potrzebuje kogoś z okolic Gliwice - Katowice czyli najlepiej Górny Śląsk u którego mógłbym podłączyć na chwilę mój wzmacniacz Hifonics Triton IV.

Wszystkie wejścia zasilania jak i głośnków są na śruby wiec jak ktoś ma u siebie instalację bez konektorów to nie będzie chyba kłopotu przepiąć na chwile....?

 

Pytam dlatego ze mam zakłócenia i jestem niemal pewny że to sygnałowy kabel (mam Hi Input) a ktoś kto ma wyjście RCA z radia - dużo mi rozjaśni sprawę.

 

Ten cholerny model Tritona ma CINCHE(RCA) jako wejście zarówno pod hi-input jak i zwykłe tak więc sygnał trzeba zalutować na grubych kablach głośnikowych na wtyczkę RCA i to jest dla moich zdolności manualnych za duże wezwanie  :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem jest fabryczne radio: Kenwood GX-204RE

Przy innym wzmacniaczu z gniazdami wejściowymi pod Hi-Input (takie przykręcane bezpośrednio z gołych kabli) jest ideał.

Tak więc przejście na kiepskie RCA powoduje tutaj pewnie problem - ktoś mi zalutuje może wtyczkę porzadnie bezpośrednio z kabli 1,5mm2 - i będzie ok, ale wolę wcześniej sprawdzić czy to nie przypadkiem wina wzmacniacza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew ale nie potrzeba tego urządzenia bo jest wbudowane. Miałem tak samo wcześniej we wzmacniaczu Sony Xplod i wszystko idealnie bez zakłóceń działało - również bez żadnego konwertera, ale tam nie było RCA tylko bezpośrednio gołe kable.

 

Tutaj fotka jak wygląda ten wzmacniacz Hifonics - strzałką zaznaczyłem że należy wcisnąć ten przycisk w tryb HI - i już można podłączać kable głośnikowe do gniazd RCA

http://s1.fotowrzut.pl/GYAOR2WOFY/1.jpg

 

producent nawet ma w ofercie kable specjalnie do tego zastosowania ale drogie bo musiałbym dać 70zł za parę  - bez przesady...

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fotka jak wygląda ten wzmacniacz Hifonics - strzałką zaznaczyłem że należy wcisnąć ten przycisk w tryb HI - i już można podłączać kable głośnikowe do gniazd RCA

http://s1.fotowrzut.pl/GYAOR2WOFY/1.jpg

Jesteś pewien ze guzik ma być wciśnięty ?

Bo wyglada ze ma być inaczej niż piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raflip dzięki za czujność widać że nawet na takie detale forumowicze zwracają uwagę.

Oczywista sprawa ale to jak miałem napisać że przycisk ma być wyciśnięty. Napisałem wciśnięty w tryb HI czyli zgodnie z rysunkiem. Uwierz inaczej w ogóle nie odbiera sygnału. 

Miałem kilka wzmaków z wejściami HI ale ten jedyny ma Cinche hehe dla Hi Input

 

Nie wchodźmy w szczegóły dot. podłączenia itp. bo wszystko jest ok. Czy ktoś się znajdzie w tym tygodniu żeby podjechać do niego i sprawdzić - oczywiście na zwykłych RCA z radia - no chyba że tak idealnie się zdarzy że ktoś ma też hi-input :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskun, a może zamiast szukać innego źródła u kolegów weź chociażby pierwszy lepszy smartfon lub jakiś przenośny odtwarzacz audio, podepnij kabelkiem jack stereo -> 2 x RCA, puścisz po low input i już będziesz wiedział czy problemu szukać w high input czy gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskun, a może zamiast szukać innego źródła u kolegów weź chociażby pierwszy lepszy smartfon lub jakiś przenośny odtwarzacz audio, podepnij kabelkiem jack stereo -> 2 x RCA, puścisz po low input i już będziesz wiedział czy problemu szukać w high input czy gdzieś indziej.

 

hmmm o tym nie pomyślałem. Nawet jak będzie dobrze to bede jedynie wiedział że wzmacniacz ok - zostanie mi więc zmienić sygnałowe. Mam nadzieje że dobrze kombinuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi?

 

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-xml-konektor-adaptacyjny-rca-gl-p1777

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

 

Piciu81 nawiązujesz do wtyczek - wiem widziałem już je - wydały mi się zbyt liche(takie używałem swego czasu do monitoringu do cienkich kabelków) i żeby zrobić to na dobrych konektorach to zakupiłem: 

http://s1.fotowrzut.pl/QU5CNSRIZG/1.jpg

 

Wtedy okaże się czy to była wina sygnałowych Cinch'y - bo te to porządne bez kompromisów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robilem jest przejscie. Zmienilem dzis komcowki RCA na te co wyzej i jest wszystko idealnie. Wlasnie wracam z garazu i testy przednich kanalow jak i tylnego zmostkowanego czysciutko. Bardzo dziekuje za wszelkie rady. Mialem kiepskie cinche tak jak mowilem i bylo niechlujnie zlutowane.

Tera srubkami skrecone i nie ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wakacje siedze chyba w domu a ten weekend mam wesele u kuzyna w Zakopcu...szkoda gadać że wypadł spot akurat :-/

 

 

komisyjnie hehe już się boje ile wytkniecie wad  :-p   ale to nast. razem :-/

 

 

 


Może na następnego przywiezie śliwowicę:-)

 

do Łącka tez mogę wpaść prawie po drodze a tam najlepsza śliwowica - ale po spocie chyba autobusem trzeba będzie wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...