Skocz do zawartości

Car Audio Peugeot 508


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, z racji zmiany samochodu, Focus z moimi zabawkami pojechał do handlarza, znów stanąłem przed problemem zrobienia CA w nowym autku. Dla przypomnienia w Focusie grało:

Alpine CDA 9887R

PowerBass 2XL-60C

Rockford Fosgate P400-4

Rockford Fosgate P1S4-8

 

Obecnie jest seria, bez JBL niestety, czyli radyjko RT6, w sumie radiotelefon z nawigacją :) tak dumnie to nazywają :) Z Focusa został wzmacniacz i w sumie chciałbym go użyć. Ogólnie Pug jak na serię i po paru zabiegach w ustawieniach nie gra źle, ale jednak trochę jest niesmak. Budżet to 5000zł, zostaje fabryczne radio, bawimy się głośnikami prockiem, oczywiście musi zostać budżet też na zakład CA, tutaj już się nie będę bawić samemu :). Ogólnie chciałbym poznać wasze zdanie, czy z taką kwota jest w ogóle co startować. 

Dzwoniłem do 2 zakładów CA i nieco odmienne podejście miały:

1. Kupić wzmacniacz z DSP, przód aktywka i sub (wzmacniacz to MATCH https://radiocar24.pl/pl/p/MATCH-PP-62DSP-56-KANALOWY-WZMACNIACZ-Z-8-KANALOWYM-DSP/1580), ale jakoś nie przekonują mnie jego parametry, nie wieżę w jego moc, a już na pewno nie będzie mięć podejścia do mojego Rockforda.

2. Wykorzystać rockforda, bez DSP, kupić bardzo porządny zestaw na przód, prawdopodobnie Focal 165 KR2 i ewentualnie SUB i dalsza rozbudowa.

 

Moja drobna sugestia jest taka, aby w tym budżecie wyciągnąć wszystko co się da.

Moja propozycja:

https://www.audiosklep.pl/audison-bit-ten-p6643 799zł

https://www.audiosklep.pl/focal-165-kr2-p4118 1900zł przód

https://www.audiosklep.pl/focal-pc-165-p4034 700 tył

robocizna zakładu CA 1600zł (wygłuszenie drzwi 500zł para, montaż wzmacniacza + kable 600zł)

i mamy idealne 5000zł

 

Czego słucham:

Trance

Vocal Trance

Hardstyle

Euphoric Hardstyle

 

Ogólnie BPM >130 :) czyli ma być szybko, z zejściem, wysokie nie mogą kłuć w uszy, ale muszą być wyraziste i dawać rady i obejść się musi bez subwofera.

Parę przykładów:

 

Radyjko ogarnia FLACI i ma napęd CD więc większość muzyki będzie bezstratna. 

Nie zależy mi na tym, aby mnie było słychać kilka przecznic dalej, ma być dla mnie przyjemnie :) to podstawa :)

Wzmacniacz wg certyfikatu ma 4x75W przy 4Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki tył zbędne kup za to suba. Kasa na przód jak dla mnie mocno przesadzona bo obawiam się że nie bedziesz miał dobrego sygnału z seryjnego źródła. O ile rozumiem wyjdziesz wysokim poziomem z radia, procek zamieni ten sygnał na cyfrowy, obrobi i pusci na wzmacniacze? Moim zdaniem nie ma prawa być dobrze nawet przy głośnikach za 5 tys. 

Sam mysle o tym by z seryjnego radia uzyskać dobry sygnał ale nic sensownego nie przychodzi mi do głowy Bez dobrego sygnału nie ma sensu inwestować sporych pieniędzy no chyba ze jedynym wymogiem jest to by było głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa na przód jak dla mnie mocno przesadzona bo obawiam się że nie bedziesz miał dobrego sygnału z seryjnego źródła... Moim zdaniem nie ma prawa być dobrze nawet przy głośnikach za 5 tys.

Słuchałeś RT6?

Moim zdaniem daje bardzo fajny sygnał, u mnie przez DSP po HiInput grają Focale PS165FX i nie uważam że przesadziłem, wręcz przeciwnie, za pare dni wleci w ich miejsce coś fajniejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT6 słuchałem przez 2 lata w 508 i jak dla mnie groza.  Jak ty chcesz sygnał z końcówki mocy która ma swoje zniekształcenia przetransferować wraz z nimi na DSP a potem wraz z zniekształceniami które ono generuje mieć dobry sygnał?  Może ja mam defekt bo wszystko porównuje do 7909 ale nieco bawiłem się w audio i według ,mnie bez dobrego sygnału drogie głosniki i wzmacniacze nie mają sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była seria,  jedynie maty w drzwiach.  Miejsca na głosniki są niby fajne bo dość wysoko jedynie tweetery powinny isc w słupki ale po wielu przemyśleniach stwierdziłem że jedynym sensem mogło by być wyprowadzenie optyki (o ile ktoś by sie podjął) i potem obróbka sygnału. Obecnie spodziewam sie nowego auta w którym może być podobnie. Jesli nie bedzie szans na dobry sygnał to wrzucę porządny odtwarzacz do schowka i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była seria, jedynie maty w drzwiach. Miejsca na głosniki są niby fajne bo dość wysoko jedynie tweetery powinny isc w słupki ale po wielu przemyśleniach stwierdziłem że jedynym sensem mogło by być wyprowadzenie optyki (o ile ktoś by sie podjął) i potem obróbka sygnału. Obecnie spodziewam sie nowego auta w którym może być podobnie. Jesli nie bedzie szans na dobry sygnał to wrzucę porządny odtwarzacz do schowka i bedzie dobrze.

Witam, rozumiem Twój punkt widzenia, bo ja na RT6 przesiadłem się z alpiny 9887r. Więc szok był. Ale po lekkim dostrojeniu, wyłączeniu loudness jest przyjemnie. Jak kolega SebekDS mówi, gra to przyzwoicie. Osobiście jak porównuje do Pionka DEH6400 to RT6 bije go na głowe. Jak pisałem suba nie chce. Juz fabryka przy moich ustawieniach zapewnia wystarczajaco basu ;) Jeśli uważasz ze przesadzam z kasa, to co byś polecił. Jak zostanie pare stówek to zawsze bedzie lepiej ;)

Słuchałeś RT6?

Moim zdaniem daje bardzo fajny sygnał, u mnie przez DSP po HiInput grają Focale PS165FX i nie uważam że przesadziłem, wręcz przeciwnie, za pare dni wleci w ich miejsce coś fajniejszego :)

Kolego SebekDS jak wrażenia na tych focalach? Jaki setup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...