Skocz do zawartości

Subaru Outback IV montaż zestawu odseparowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany głośników w subaru outback IV. Posiadam Audio system hx165sq evo i mam problem ze zwrotnicami. Chcialbym wykorzystać oryginalna instalacje i podpiąć na nich zwrotnice ale nie za bardzo wiem gdzie... Proszę o podpowiedź od czego zacząć podobno na kablach do oryginalnych tweeterów jest kondensator - zwrotnica... Jak mam ją ominąć? Zlokalizować...? Czy ma ktoś doświadczenie z subaru? Będę wdzięczny za każdą informację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozbieralem drzwi... Ale jak patrzyłem w necie nic tam nie ma... Tzn zwrotki...

W legwanie III jest wlutowany w terminal juz przy tw. Takze jak chcesz z ori kabli to przelotka i podpinac

A pokaz drzwi IV gen.

możesz troszeczkę rozwinąć przelotka czyli? I jeśli jest zwrotki prze tweettem to ja wycinamy i podpinam tweta AS ale gdzie później podpiąć zwrotnice? Nie wiem pod które i gdzie są kable...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku polozyl bym, nowa instalacje pod glosniki. Dlaczeg ze sprzet, ktory chcesz montowac i tak pewnie zabierzesz przy sprzedazy samochodu. Zwrotnice podlaczasz pod radio lub wzmacniacz i dalej prowadzisz kable do glosnikow. Gdyby to byly kable na zwrotnicach to moze byl by sens zeby wpinac sie w ori instalacje a tak to wiecej kombinowania niz to warte.

 

Napisz cz masz ori radio i jakie zlacza sa w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Kenwood DNX-9210BT i na tym etapie głośniki chce podłączyć tylko pod radio. Wzmacniacz w przyszłości... A gdzie pod radio podłączyć? Czy nowe kable musza być wpiete w kostkę? Tu jest tył radia https://www.amazon.co.uk/Kenwood-DNX-9210BT-Navigation-Multimedia-Bluetooth/dp/B008C7DRI0#immersive-view_1530555762047

A czy dobrze kombinuje... Kable z radia idące do wooferow podłącze do zwrotnicy w miejsce Amplifier,nowe z woofera podpinam na zwrotnicy pod wooffer, odpinam stare tweety, prowadzę nowe kable od tweetow pod zwrotnice... Czy tak byłoby ok? Czy wystarczy jak tylko dołączę tweety i cały sygnał z radia poprowadze tylko na kablach które wcześniej zasilaly woofer? Zwrotnica to Fwx EVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz zwrotnice przed kostka do drzwi- tniesz kabel, od strony dzwi wyjscie na woofer, od strony radja wejscie na zwrotnicy i wyjscie wysokotonowego dokladasz albo kladziesz nowa instalalacje z radia do zwrotnicy i dalej do wooferow i wysokotonowych. Mysle ze pozniej latwiej by bylo wrocic do orginalnych glosnikow jak stara instalacja zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Oxymoron ten sam samochód co Ty i też 2 lata temu to przerabiałem. Chciałem jak najmniej robić z kablami i wykorzystać starą instalację. Nie warto bo oryginalne kabla są dość cienkie i poprowadzenie nowych to trochę zabawy ale 100% warto.

Oryginalne tweetery mają kondensator zamontowany ale żeby go pominąć hmm zrobię fotkę(po 17h) bo mam cały fabryczny zestaw w domu i zobaczysz jak to wygląda.

Ja mam cały zestaw odseparowany nowy i wraz z wygłuszeniem drzwi to jak niebo a ziemia!

 

Zerknij jak to jest u mnie już zamontowane(tu jeszcze pierwsze głośniki GMSa teraz mam inne ale prawie tak samo wygląda). Fotka zaraz po zdemontowaniu głośników - za bardzo nie dojrzysz kabelków pewnie no ale innych nie mam na teraz.

Zwrotnica mieści się na drzwiach (przyklejona) jak widać w drugiej focie. Twoja większa i tutaj nie mam pewności czy wejdzie.

 

Mam zrobione tak że przy radiu nowe kable do wzmacniacza pod siedzeniem pasażera - stare kable nie ruszane - wystarczy tylko przy radiu podłączyć oraz kostki przy głośnikach do fabrycznych podłączyć.

http://s1.fotowrzut.pl/6K7WD73GJI/1.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/B75V8NZSSZ/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Oxymoron ten sam samochód co Ty i też 2 lata temu to przerabiałem. Chciałem jak najmniej robić z kablami i wykorzystać starą instalację. Nie warto bo oryginalne kabla są dość cienkie i poprowadzenie nowych to trochę zabawy ale 100% warto.

Oryginalne tweetery mają kondensator zamontowany ale żeby go pominąć hmm zrobię fotkę(po 17h) bo mam cały fabryczny zestaw w domu i zobaczysz jak to wygląda.

Ja mam cały zestaw odseparowany nowy i wraz z wygłuszeniem drzwi to jak niebo a ziemia!

 

Zerknij jak to jest u mnie już zamontowane(tu jeszcze pierwsze głośniki GMSa teraz mam inne ale prawie tak samo wygląda). Fotka zaraz po zdemontowaniu głośników - za bardzo nie dojrzysz kabelków pewnie no ale innych nie mam na teraz.

Zwrotnica mieści się na drzwiach (przyklejona) jak widać w drugiej focie. Twoja większa i tutaj nie mam pewności czy wejdzie.

 

Mam zrobione tak że przy radiu nowe kable do wzmacniacza pod siedzeniem pasażera - stare kable nie ruszane - wystarczy tylko przy radiu podłączyć oraz kostki przy głośnikach do fabrycznych podłączyć.

http://s1.fotowrzut.pl/6K7WD73GJI/1.jpg

http://s1.fotowrzut.pl/B75V8NZSSZ/1.jpg

wielkie dzięki za info czy mogę mieć kilka pytań na priv?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę już minęło, ale może ktoś zajrzy. Trochę przypau, bo zdążyłem wygłuszyć drzwi i nie pomyślałem właśnie o zwrotnicy. Pomoże ktoś namierzyć, gdzie w outbacku kabel idący od radia, rozdziela się na Twitter i Woofer? Bo chyba bez sensu podpinać nowe głośniki odseparowane (ze zwrotnicą w komplecie) pod fabryczną instalację? Obstawiam, że jest po prostu kabel rozdzielony na dwa i zamiast zwrotnicy, siedzi jakiś kondensator na tweeterze, zeby go nie spalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...