Skocz do zawartości

Subwofer hi-end


Odbyt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestałem śledzić temat bo i tak nie rozumiem o czym większość z was pisze. Jeżeli ktoś zadaje takie pytania jak ja to chyba logiczne, że moja wiedza jest na poziomie zerowym dlatego nie rozumiem dlaczego piszecie jakimis skrótami i językiem, który jest niezrozumiały dla nowicjuszy.

 

Temat do zamknięcia.

a zainteresowałeś się łaskawie tematem śląskich spotów? tam miałbyś możliwość odsłuchania ultimo w conajmniej 2 systemach. Druga sprawa, nie rozumiejąc czegoś czemu nie poprosiłeś o wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak! pierwszy wypust - jasne! Przecież mam doktorat z historii wprowadzania produktów tej firmy na rynek. Jakby nie można było napisać wprost o który z dwóch modeli chodzi.

A mnie się nie chce wertować neta , aby odnaleźć jego symbol i podać Ci na tacy .

Jak go testowalem , to był jedynym modelem na rynku :wink2: , nie miałem potrzeby  różnicowania modeli .

 

 

Przestałem śledzić temat bo i tak nie rozumiem o czym większość z was pisze. Jeżeli ktoś zadaje takie pytania jak ja to chyba logiczne, że moja wiedza jest na poziomie zerowym dlatego nie rozumiem dlaczego piszecie jakimis skrótami i językiem, który jest niezrozumiały dla nowicjuszy.

 

Dość trudno jest zrozumieć pytanie nowicjusza o sprzęt klasy Hi End , to to samo i tak nie zagra , a jako nowicjusz istnieje nikłe prawdopodobieństwo abyś sprzęt ten tak ustawił /zestroił aby tego rodzaju dźwięk stworzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej mieszane uczucia gdy chodzi o napęd do Ulitimo ( pierwszy wypust ) czy np w 7 .

Pod rzetelnym mono 400 W/ 4 R niestety te głośniki nie były w stanie pokazać niczego z ich potencjału ,

tak zaprezentowane raczej nie skuszą nikogo do ich nabycia 

 

Mialem go pod DLS RA10 i naprawde gral bardzo fajnie.

Pozniej pod kanalem suba z RA30 byla jednak slyszalna roznica na niekorzysc trzeciego kanalu RA30 (niby tylko 35W mniej niz mono RA10)

Fakt, jest dosc wymagajacy, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mialem go pod DLS RA10 i naprawde gral bardzo fajnie.

Pozniej pod kanalem suba z RA30 byla jednak slyszalna roznica na niekorzysc trzeciego kanalu RA30 (niby tylko 35W mniej niz mono RA10)

Fakt, jest dosc wymagajacy, ale bez przesady.

 

Widać mamy różne oczekiwania , ja nie neguje Twoich odczuć , ale pojazd w którym go sprawdzałem zakończył w dany sezon zdobyciem ME , a i tak nie ze wszystkiego byłem finalnie zadowolony ( bo juz tak mam :wink2: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ze pod mocniejszym napedem pokazalby jeszcze wiecej, wskazuje na to chociazby ta mala roznica 35W miedzy moimi wzmacniaczami.

Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic go pod czyms mocniejszym, tym bardziej, ze instalka u mnie w budowie.

Auto to sedan, w tej chwili pogrywa beta fifteen, jednak pudlo zajmuje naprawde spora czesc bagaznika :) i planuje docelowo wlasnie ultimo 10.

Z tego co zauwazylem w poprzednim aucie, to ultimo gral takim lepiej dociazonym basem, nie ustepujac przy tym zejsciem becie fifteen, oczywiscie pod tym samym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ze pod mocniejszym napedem pokazalby jeszcze wiecej, wskazuje na to chociazby ta mala roznica 35W miedzy moimi wzmacniaczami.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic go pod czyms mocniejszym, tym bardziej, ze instalka u mnie w budowie.

 

To może mniej adresowane jedynie do Ciebie , ale uwaga bardziej ogólna .

Przyjęło się tutaj testowanie wszystkiego ze wszystkim , często bez elementarnej wiedzy o naturze tego w czym się poruszamy .

Ale konstrukcja głośnika zdolna oddawać moc rzędu kW , to tez pewne założenia które muszą za tym stać i nie sposób wyznaczyć linię kompromisu , bo taki tu nie istnieje . Albo cos jest jakie jest , albo jest inne .

Duża moc , to grube uzwojenie , odpowiednia budowa membrany , zawieszeń, ale w konsekwencji określona masa .Do poprawnego napędzenia tej masy i jej wyhamowania potrzebny jest określony potencjał , który albo zapewnisz albo nie . A słuchać sobie można ile wlezie i wyciągać dowolne wnioski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również zastanawiam się na subem Ultimo (raczej w wersji 10') i ciekawi mnie konkretnie różnica pomiędzy wersją SC (tańszą) a wersją Ti (droższą). Grałoby to u mnie tymczasowo pod DLS A6, docelowo Mosconi Gladen Pro 5|30 - nie wiem w którą wersję testować, właśnie ze względu na moc dostarczoną do subwoofera. Ktoś ma jakieś doświadczenia w napędzaniu tych głośników podobnymi mocami? Jak to by się miało do posiadanych przeze mnie DLS Nordica 10 i DLS Nordica 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby już nie było z nazewnictwem problemów, bo nie na tym powinniśmy się skupić :-)

 

Wersje tańsze:

Ultimo Ti SC 122 (2 ohm, 600W RMS)

Ultimo Ti SC 124 (4 ohm, 600W RMS)
Ultimo Ti SC 102 (2 ohm, 600W RMS)

Ultimo Ti SC 104 (4 ohm, 600W RMS)

Wersje droższe:
Ultimo Ti 122 (2 ohm, 1000W RMS)

Ultimo Ti 124 (4 ohm, 1000W RMS)
Ultimo Ti 102 (2 ohm, 1000W RMS)

Ultimo Ti 104 (4 ohm, 1000W RMS)
Ultimo Ti 804 (4 ohm, 800W RMS)
Ultimo Ti 802 (2 ohm, 800W RMS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co jeżeli włożyć go w skrzynkę BR? Cały czas się zastanawiam nad 12stką, ale nie wiem czy jest sens i czy odczuje różnicę względem tego co mam teraz, jeżeli Ultimo włożę w skrzynkę zamkniętą. Stąd mój plan na Ultimo w BR. Tylko nie wiem czy z 12stką to nie będzie już przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie tego oczekuje. Chciałbym sprawdzić Dego, Braxa i Morela Ultimo, tego ostatniego w BR również. Tylko niestety nie mam pomysłu jak to zrobić, a zrobić to samemu w dobranych skrzynkach to trochę drogo. Pewnie znowu błądzę, ale jak nie sprawdzę samemu to nadal niewiele będę wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...