Skocz do zawartości

skrzynia w nietypowym ksztalcie


danek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zabudowac subwoofer pod podloga bagaznika w audi a6 c7.

 

Miejsce jest troche nietypowe,jako ze akumulator jest dokladnie na srodku przestrzeni pod podloga.

Z poczatku chcialem zabudowac tylko czesc po prawej stronie akumulatora, liczac mniej wiecej netto byloby ok 17 litrow,jednak nie znalazlem glosnika,ktory dobrze 'rzuci miesem' w takim litrazu.

 

Wczesniej mialem re-audio 10s4 zamkniete w 15 litrach i brak bylo zejscia i cisnienia ( uprzedzam pytania o moc,dostawal na poczatku 200w rms a potem 360w rms). Myslalem,ze moze zabuduje tam helix p8w w bass reflex,ale obawiam sie,ze tak maly przetwornik ( mimo,ze o klase lepszy) tez nie ruszy za bardzo powietrzem w tak duzym aucie.

 

Pomyslalem,ze wykorzystam tez przestrzen,ktora jest miedzy akumulatorem a zderzakiem - wyszlaby taka skrzynia w ksztalcie L. Mysle,ze zyskalbym dodatkowe 10 litrow,a z prawie 30 litrami juz moznaby cos pomyslec o lepszym uderzeniu. Moze pokusilbym sie tez o dodanie paru litrow z lewej strony,wyszedlby wtedy taki U-ksztalt skrzyni.

 

Pytanie,jak taki ksztal skrzyni wplywa na granie i czy bass reflex wchodzi w gre.

 

Ponizej umieszczam zdjecie,jak wyglada przestrzen w aucie juz zabudowana (posluze sie przykladem z innego forum) - taka paczka wychodzi w przyblizeniu netto 15-17 litrow.

Znalazlem tez przyklad skrzyni MTX,moze to lepiej zobrazuje o co mi chodzi mniej wiecej.

 

 

208771437-w988-h741.jpg

 

208771621-w988-h556.png

 

 

ranger10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

Glosnik raczej nie dotknie scianki, planuje go zamontowac od gory, jest tam wysoko na jakies 25 cm.

Z kolei od akumulatora do podlogi bagaznika jest okolo 12cm.

Z ta polka na calej powierzchni ma to duzy sens.

Dzieki za swietny pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz powierzchnie z 80x60 cm jak nie większa, przy tej wysokości (8cm wewnątrz skrzyni) zyskawszy jakieś 30 litrów, plus to co w U to masz 55-60 litrów, styknie na 12” w BR

Swietny pomysl :D bardzo mi rozjasniles, dziekuje za super pomysl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym tak zrobil rzeczona podloge-pod-podloga,pod nia zostawil tylko aku,nie robil skrzyni i wrzucil suba free-air? Mogloby to zagrac?

Mam opcje kupic ten glosnik za dobre pieniadze

http://www.gladen.de/GladenWooferPDFs/RS12FA.pdf

 

Jak nie free air to wedlug producenta zagra i w klozecie i w br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam w tym temacie,aby nie tworzyc kolejnych na forum.

 

Co byscie mi polecili do obudowy,ktora bede robil? Powiedzmy,ze obudowa bedzie ok 35l max. Glosnik 10 cali.Muzyka : indie,rock,pop,czasem hh. Oczekiwania : Bez urywania glowy,do normalnego sluchania,ale z mozliwoscia mocniejszego ruszenia powietrzem w aucie w razie potrzeby. Wczesniej bylo re-10s4 w skrzyni 15l zamknietej najpierw pod 190rms a potem pod 350w rms i bylo zdecydowanie za slabo. Zalezy mi najbardziej na niskim zejsciu bardzo dobrze odczuwalnym z przodu ( w miare mozliwosci i dostepnych opcji oczywiscie).

Mam kilka opcji ze wzgledu na to ze nie mieszkam w Polsce i u siebie mam dobre ceny na :

 

1. Pod wzmakiem hertz ep2 190w rms w mostku ( lezy i sie kurzy,moze moge go wykorzystac do tej aplikacji):

 

   - JL 10Wxv2-4 200w rms 86db ( martwi mnie niska skutecznosc)

   - Focal P25 200w rms 86/90db ( roznie podaja w roznych miejscach)

   - Phonocar 2/078 200w rms 91db

   - Gladen M10 200w rms 92db

 

2. Ktorys ze wzmacniaczy : Esx Q300.2 ( 300w rms w mostku)  / Phonocar PH4650 ( 325rms w mostku) / Signaty Fury 600 ( 300w rms w mostku) z ktoryms z subow :

   - Esx Sx1040 400w rms 

   - Gladen Rs10 250w rms 91db

   - Helix B10 250rms 90db

   - RF R2D2-10 250w rms 89db

   - RF P1S4 250w rms 85rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...