Skocz do zawartości

tanie radio samochodowe 200 - 400


Rekomendowane odpowiedzi

Kawa, chipsy, ewentualnie inny zestaw... i... czytanko.

Instrukcja PL Kenwood KDC-BT92SD:

http://manual.kenwood.com/files/4f3b3f8914cbd.pdf

Instrukcje już mam i ją czytałem. Problem jest w tym ,że jest ona napisana tak w skrócie. Nie wszędzie są opisy co daje dana funkcja, tylko jakie są możliwości zmiany. Tak samo jak ustawienie odległości. Na instrukcji jest zaznaczone tył prawy 80cm + 70cm ,a przód  50+100cm? Tylko dlaczego tak? O co chodzi z tym +100cm? Dlatego proszę o pomoc w ustawieniu tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Instrukcje już mam i ją czytałem. Problem jest w tym ,że jest ona napisana tak w skrócie. Nie wszędzie są opisy co daje dana funkcja, tylko jakie są możliwości zmiany. Tak samo jak ustawienie odległości. Na instrukcji jest zaznaczone tył prawy 80cm + 70cm ,a przód 50+100cm? Tylko dlaczego tak? O co chodzi z tym +100cm? Dlatego proszę o pomoc w ustawieniu tego wszystkiego.

Może pora poczytać czym są czasów ki, a co do angielskiego polecan smartfon i jakiś translator, coś się przy okazji nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego tak? O co chodzi z tym +100cm? Dlatego proszę o pomoc w ustawieniu tego wszystkiego. 

 

 Instrukcja pokazuje możliwości radia podpierając się przykładami ale nie ucząc podstaw użytkowania sprzętu audio.

Jeżeli nie znasz jakiegoś pojęcia -np. wspomniane czasówki czy powiedzmy balans to wpisujesz w Google i czytasz. I bawisz się radiem. Słuchając do daje zmiana o której właśnie czytałeś czym jest(google) i jak ją uruchomić(instrukcja).

Chyba nie oczekujesz, że obszerną skądinąd instrukcję będziemy Ci tłumaczyć funkcja po funkcji? 

A do tego ustawianie "wszystkiego" przez internet to jak pomoc w smażeniu kiełbasy na grillu przez internet -niby można o wszystkim pisać, a i tak bez podstaw palenia grilla i smakowania na miejscu kupa z tego będzie.

Własne uszy najlepszym doradcą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Instrukcja pokazuje możliwości radia podpierając się przykładami ale nie ucząc podstaw użytkowania sprzętu audio.

Jeżeli nie znasz jakiegoś pojęcia -np. wspomniane czasówki czy powiedzmy balans to wpisujesz w Google i czytasz. I bawisz się radiem. Słuchając do daje zmiana o której właśnie czytałeś czym jest(google) i jak ją uruchomić(instrukcja).

Chyba nie oczekujesz, że obszerną skądinąd instrukcję będziemy Ci tłumaczyć funkcja po funkcji? 

A do tego ustawianie "wszystkiego" przez internet to jak pomoc w smażeniu kiełbasy na grillu przez internet -niby można o wszystkim pisać, a i tak bez podstaw palenia grilla i smakowania na miejscu kupa z tego będzie.

Własne uszy najlepszym doradcą....

No widzisz trochę wyjaśniłeś. Czyli te +100cm yonpoprostu gdy by było większe auto. A ja myślałem na początku ,że trzeba dopisać dodatkowe wartości po zmierzeniu odległości od głośników. Google także używałem, znalazłem info o jakimś kalkulatorze do tych odległości i dlatego myślałem ,że trzeba coś dopisać. A moja prośba o pomoc w ustawieniu , to bardziej chodziło które funkcję najlepidj jest ustawić. Ja wiem ,że każdy maj swój gust muzyczny i korektor itp,to nie problem. Tak z ciekawości jeśli ktoś wie. Po co jest funkcja wpisywania wielkości głośników? Ona ma jakiekolwiek znaczenie w odtwarzaniu dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to związek z parametrem Q, a ten parametr u innych producentów jest ustawiany ręcznie, nie automatycznie jak w Kenwood.

Czyli im większy rozmiar głośnika, tym szersze pasmo obejmuje system korekcji barwy dźwięku.

Czyli np. dla 62Hz korektora przy ustawieniu głośnika 13cm charakterystyka - szerokość obejmująca harmoniczne tych 62Hz - będzie mniejsza niż dla 16cm.

Inne rozmiary podobnie. Ma to na celu lepsze wykorzystanie możliwości głośników danego rozmiaru i dopasowaniu charakterystyki wzmacniacza i DSP do danego głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to związek z parametrem Q, a ten parametr u innych producentów jest ustawiany ręcznie, nie automatycznie jak w Kenwood.

Czyli im większy rozmiar głośnika, tym szersze pasmo obejmuje system korekcji barwy dźwięku.

Czyli np. dla 62Hz korektora przy ustawieniu głośnika 13cm charakterystyka - szerokość obejmująca harmoniczne tych 62Hz - będzie mniejsza niż dla 16cm.

Inne rozmiary podobnie. Ma to na celu lepsze wykorzystanie możliwości głośników danego rozmiaru i dopasowaniu charakterystyki wzmacniacza i DSP do danego głośnika

Dzięki . I to jest wyczerpująca odpowiedź. Teraz ma to sens. Co do czasówek to już wiem o co chodzi. Sprzedawca radyjka mi wyjaśnił tak samo jak te filtry. Poprostu filtr nazywa się HPF ale w radyjku taka nazwa nie istnieje i nie wiedziałem która opcja odpowiada za te ustawienia. Sprzedawca mi opisał która opcja do czego służy i już trochę sobie po ustawiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłem się z Alpine 92 czy jakoś tak. Znalaz)em taki opis do omawianego Kenwooda. Ale to chyba coś innego niż zwrotnica aktywna. To ten opis:

"System E's (wbudowana zwrotnica górnoprzepustowa, oddzielna dla głośników przednich i tylnych)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem w keniu nie spotkałem się ze zwrotnicą aktywną, chyba że jest taki model kenwoood'a a ja o tym nie wiem. Jeśli taki istnieje to prosił bym o podanie nazwy modelu, chętnie sobie takiego kupie.

Bez jaj, tak ciężko wysilić mózgownicę i zobaczyć w temacie o radiach z aktywką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie proszę o podpowiedź, który byście polecili i dla czego?

Wymagania dość proste:

- płytka zabudowa

- łączenie BT, zestaw głośnomówiący 

- nie zależy mi na cd

- lepszy dźwięk

- możliwość  dalszej rozbudowy 

 

JVC

http://pl.jvc.com/mobile-entertainment/radioodtwarzacze/KD-X351BT/

 

KENWOOD

http://www.kenwood-electronics.pl/car/receivers/less/KMM-BT305/?view=details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy spokrewnione, coś na wzór francuskie PSA.

Manual JVC KD-X351BT:

http://www33.jvckenwood.com/pdfs/B5A-2134-00.pdf

Luknij na pierwsze 32 strony, reszta ćwierkaniem...

JVC w 3-way tweeter'y zasilasz wzmacniaczem radia, więc nie masz kontroli większej jak pozwoli na to wzmacniacz radia. Wynika to z tego, że nie posiada wyjścia na RCA dające sygnał na  oddzielną sekcję wzmaka.

Kenwood ma taką możliwość i większe napięcie podawane z przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Aktualnie posiadam Pioneera MVH-170UB który pracuje z głośnikami AudioSystem M165 EVO2 (odseparowany mid + tweeter, drzwi wygłuszone) oraz tanimi dwurożnymi blaupunktami z tyłu + sub Blaupunkt gtb8200a. 

Jako że aktualne radio przekazuję siostrze potrzebuję zakupić coś nowego. Głośniki będą zasilane radiem, na razie nie mam zamiaru montować żadnego wzmacniacza (nie oczekuję cudów).

 

- KENWOOD KMM-BT305

- PIONEER DEH-S310BT

 

a może coś z 40w rms?

 

- PIONEER MVH-280FD

 

Co będzie lepszym wyborem w moim przypadku? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. Sam obecnie posiadam S310BT i zastanawiam się nad wymianą na BT305. Przeglądając instrukcję i porównując parametry to Kenwood zdecydowanie wygrywa. Ma po prostu więcej opcji konfiguracji dźwięku, do tego 3 pary RCA 4V (Pioneer 2 pary RCA 2V). Nie jestem też do końca przekonany co do brzmienia Pioneera. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że moje stare Sony CDX-GT25 brzmi lepiej... I tak myślę czy ten Kenwood jest wart uwagi. Podobno nowe Kenwoody, grają neutralnie, zachowawczo, ale ogólnie niewiele informacji jest o nich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie chce śmiecić i tworzyć nowego tematu. Więc tutaj piszę.

Potrzebuje zmienić oryginał kaseciak w Audi a4 na jakieś radyjko 1din do 400 zł.

Bluetooth NFC (może) aux usb cd raczej nie mam, z Tidala korzystam. Co byście polecili ?

Dodatkowo głośnik wymienię przedni może oba jakieś niedrogie propozycje, nie jestem audiofilem nie znam się. Trafiłem tu do was bo widzę że tu najlepsze info zasięgnę.

 

Trochę poszperałem i wpadły mi w oko dwie jednostki:

KENWOOD KMM-BT306 PIONEER MVH-S310BT

 

Pytanie nr dwa https://allegro.pl/oferta/pioneer-dwudrozne-glosniki-audi-a4-b5-drzwi-przod-9569047567 czy te głośniki były by dobre ?

Czy może Powerbass L6C na dystansach ?


Bardzo zależy mi na czasie, proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...