Skocz do zawartości

Panel sterowania do wzmacniacza


Gereid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie budowania car audio, i brakuje mi jeszcze jednego elementu. Chciałbym mieć w desce rozdzielczej przedwzmacniacz z wyjściem RCA preamp i wejściem aux, tak aby wpiąć jakieś źródło dźwięku, np z mp3. Chciałbym aby ten przedwzmacniacz oferował regulacje tonów (jakiś korektor) i głośności - najlepiej gdyby na panelu miał same pokrętła lub suwaki, nie chcę żadnej dyskoteki na desce rozdzielczej. Szukałem czegoś takiego na allegro, ale niestety pustka. Jak narazie jedyne co udało mi się znaleźć to taki stary wzmacniacz z korektorem. niestety bez regulacji głośności - jedynie fade. RCA wlutowałem pod wyjście na głośniki, i było by całkiem ok, gdyby nie to że to urządzenie strasznie szumi, nawet bez wzmacniacza (wzmacniacz potęguje to do dźwięku niewystrojonego radia FM). 

Czekam na wasze pomysły.

 

Pozdrawiam :) 

post-22968-0-04142900-1529653460_thumb.jpg

post-22968-0-28592300-1529653463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat, i wydaje mi się że najlepszym wyjściem w mojej sytuacji będzie zbudowanie czegośz modułów z gotronic, myślałem nad taką konfiguracją: 
 
przedwzmacniacz LM1036N
 
2 końcówki mocy TDA7266 2x7W
dwa wskaźniki wysterowania na lewy i prawy kanał
 
jedną końcówkę mocy chciałbym spiąć z przedwzmacniaczem, drugą natomiast podłaczyć niezależnie, jako źródło dźwięku pod kanał subwoofera.
 
Sygnał wyjściowy 2.1 puszczę kablami ekranowanymi do bagażnika i podepne pod czterokanałowy wzmacniacz 600W gdzie 1+2 kanał zasili głośniki przednie i tylne. a 3+4 zmostokwany subwoofer.
 
 
Czy ta końcówka mocy pozwoli w bezpieczny sposób na zwarcie sygnału L+R przed doprowadzeniem do wzmacniacza?
 
 
Całość zamknę w obudowie z minimalistycznym panelem. Pokrętła, diody od wysterowania, i centralnie podświetln y napis z nazwą modelu auta.
 
     

chyba coś edytor się skaszanił i nie wyswietla treści posta.. 

 

 

Przemyślałem temat, i wydaje mi się że najlepszym wyjściem w mojej sytuacji będzie zbudowanie czegośz modułów z gotronic, myślałem nad taką konfiguracją: 

 
 
 
przedwzmacniacz LM1036N
 
2 końcówki mocy TDA7266 2x7W
dwa wskaźniki wysterowania na lewy i prawy kanał
 
jedną końcówkę mocy chciałbym spiąć z przedwzmacniaczem, drugą natomiast podłaczyć niezależnie, jako źródło dźwięku pod kanał subwoofera.
 
Sygnał wyjściowy 2.1 puszczę kablami ekranowanymi do bagażnika i podepne pod czterokanałowy wzmacniacz 600W gdzie 1+2 kanał zasili głośniki przednie i tylne. a 3+4 zmostokwany subwoofer.
 
 
Czy ta końcówka mocy pozwoli w bezpieczny sposób na zwarcie sygnału L+R przed doprowadzeniem do wzmacniacza?
 
 
Całość zamknę w obudowie z minimalistycznym panelem. Pokrętła, diody od wysterowania, i centralnie podświetln y napis z nazwą modelu auta.
 

Jeszcze spytam, czy ta końcówka mocy za przedwzmacniaczem ma sens? Trochę mam obawy że sygnał źródłowy będzie za słaby i nie dotrze do głównego wzmacniacza w dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...