Skocz do zawartości

Wymiana altka na możliwie największy & granie na postoju


mayer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ktoś wie jaki wchodzi najmocniejszy altek do Golfa MK4 w benzynie? Było pisane o 180A czy nawet 220A ale to w dieslu i raczej chodziło o A3 lub Octavie. Fabrycznie do silnika 1.6 SR [AKL] jest tam 70A. Wymieniony był u mnie na używany 120A z ponoć małym przebiegiem (to był chyba największy błąd). Pojeździł  ze mną z 5lat. Sądząc po pomiarach napięcia - altek zaczyna powoli dogorywać. Zależy mi na jak największym altku, który wejdzie bez żadnych przeróbek mocowań czy koła pasowego. Ponoć 140A od Golfa VI wchodzi bez żadnych przeróbek. Jak z większymi – nie mam pojęcia. Coś Stochus chyba kiedyś walczył z tematem, tylko czy nie w przypadku MK2?

 

Osobna kwestia przy wymianie altka na mocniejszy. Wymieniać kabel prądowy idący od tego altka? W sensie na taki o większym przekroju, skoro zwiększamy moc altka. Do tego sam kabel też przecież już leciwy od nowości.

 

I jeszcze temat grania na postoju :D Granie na odpalonym silniku odpada. Niezbyt to ekologiczne to raz. Dwa, altek na wolnych obrotach to też za dużo mocy z siebie nie wypluje. Jak sobie z tym radzicie? =D Prostowniki się do tego nie nadają ze względu na swoją ograniczona moc. Pomijam tutaj jakieś wypasione profesjonalne konstrukcje. Zatem dodatkowy aku w buforze, połączony kablami rozruchowymi z aku w samochodzie? Tylko, że taki aku i tak będzie dostawał w dupę co jakiś czas rozładowywany a to mu się na pewno nie przysłuży. Pomijam fakt mobilności wożenia takiego kloca ze sobą.To może jednak jakiś mocarniejszy zasilacz serwerowy z jakiegoś Dell’a czy HP’ka z małą przeróbka terminali zasilających. Powiedzmy tak z minimum 80A =D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Osobna kwestia przy wymianie altka na mocniejszy. Wymieniać kabel prądowy idący od tego altka? W sensie na taki o większym przekroju, skoro zwiększamy moc altka. Do tego sam kabel też przecież już leciwy od nowości.

Powinieneś to zrobić od razu czytaj big 3

 

 


Granie na odpalonym silniku odpada. Niezbyt to ekologiczne to raz

Coś za coś, w tym sporcie ciężko o kompromis 

 

 


Jak sobie z tym radzicie?

Przy grubym graniu na zapalonym i tyle :)

 

 


połączony kablami rozruchowymi z aku w samochodzie?

Powiedz że żartujesz mówiąc "kable rozruchowe"

"


ylko, że taki aku i tak będzie dostawał w dupę co jakiś czas rozładowywany a to mu się na pewno nie przysłuży


Żeby kupić takie aku trzeba troszkę siana wydać, a grając bez ładowania to bezsens, bo szybko skończysz takie aku 

 

 


To może jednak jakiś mocarniejszy zasilacz serwerowy z jakiegoś Dell’a czy HP’ka z małą przeróbka terminali zasilających. Powiedzmy tak z minimum 80A =D

Na giełdzie były/są takowe zasilacze serwerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy grubym graniu na zapalonym i tyle

 

Nikt nie mówił o grubszym graniu. Poza tym jak pisałem... altek w danym zakresie obrotów też może oddać tyla a tyle prądu.

 

 

 


Powiedz że żartujesz mówiąc "kable rozruchowe"
"

 

Dlaczego? Nie mam na myśli super grubych kabli rozruchowych made in china, gdzie owa grubość definiuje przekrój izolacji.

Nie widzę problemu w zrobieniu własnych kabli, używając spawary czy nawet dedykowanych do ca. W końcu żyjemy w kraju, który jest miedziowym potentatem =D

 

 

 


Żeby kupić takie aku trzeba troszkę siana wydać, a grając bez ładowania to bezsens, bo szybko skończysz takie aku 

 

I o tym wspomniałem. Aku dostawałby w dupę. Trzeba by go cyklicznie podładowywać. Pojemność też musiałaby być sporawa. A jeszcze inwestycja w jakiegoś Holly Czy Kinetica swoje też z kieszeni pociągnie. 


 

 


Na giełdzie były/są takowe zasilacze serwerowe

 

Zgadza się. I to jest chyba najsłuszniejsze rozwiązanie mając do dyspozycji gniazdko w pobliżu  :hyhy:


 

 


Powinieneś to zrobić od razu czytaj big 3

 

Czyli z minimum 35mm2 czystej miedzki a najlepiej z zapasem 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...