Skocz do zawartości

Dobór głośników pod wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas żeby zmodyfikować audio w mojej asterce GTC. Posiadam dość fajny wzmacniacz jakim jest hifonics zxi 6404 i chciałbym go chociaż trochę wykorzystać. Posiadam również radio ALPINE CDE-133BT. Chciałbym przede wszystkim wygłuszyć drzwi i włożyć tam jakieś fajne głośniki. Wiem że subwoofer w bagażniku byłby tańszy i dałby lepszy efekt ale potrzebuję całość bagażnika. Moje pytanie brzmi: czym najlepiej będzie wygłuszyć drzwi i w jakie głośniki niskotonowe byście mogli mi polecić? Na to wszystko mam tylko około 600 zł. Z góry bardzo dziękuję za pomoc icon_e_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, posiadam wzmacniacz hifonics zxi 6404 i chciałbym go wykorzystać w moim autku. Mam zamiar wygłuszyć drzwi i wstawić głośniki nowe oraz subwoofer jakiś. Mam pytanie jaki sprzęcik mógłbym sobie pod tego wzmaka podpiąć? Interesuje mnie sprzęt w granicach 700zl. Myślałem nad herzami DSK 165.3 oraz do tego EXCURSION SHX-12S4. Czy to będzie dobre połączenie i podstawowe pytanie czy mój wzmacniacz uciągniwle to wszystko? Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie ma deklarowanych 400 w mostku a 310... co do Excursion SHX to miałem/mam wersie dwucewkową, bardzo fajny głośnik ale trzeba go zasilić, u mnie w skrzyni zamkniętej zasilany był 700W RMS i było mu z tym dobrze :) jak dostanie 310 to raczej nie zagra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to chyba nie ma sensu kupować takiego sprzętu jak ma mi słabo grać. Jaki sub byście polecili żeby mi w miarę dobrze pograł przy tym wzmaku ? Ewentualnie jakieś inne głośniki które by zastąpiły suba.  Jestem zielony w tym temacie a zapoznanie się ze wszystkim zajęłoby mi dość dużo czasu. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze będzie słabo grało, ale stosując głośnik o mniejszym zapotrzebowaniu na prąd uda się uzyskać lepszy efekt. Co do samych przetworników to poczekaj na opinie innych, ja mam PRO FOCALowe skrzywienie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w suba jednak. Taki excursion shx-10s4 co polecałem zagra w skrzyni 15l closed więc bardzo małej. Można nawet zabudować w boczku. Możesz też kupić teraz te morele a za miesiąc albo dwa dokupić suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w excursion sx-6c na przód i suba na excursion shx-10s4 i będzie spoko. Koniecznie wygłusz drzwi.

W sumie chyba tak zrobię. Czy konieczne będzie założenie kondensatora do wzmacniacza czy obejdzie się bez niego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to podłącz i się przekonasz. Jak chcesz kupić to weź sinuslive cx50 i spawalniczy 20mm. Rca potrzebujesz dwie pary żeby podłączyć wszystko jak należy i mieć sterowanie subem z poziomu radia, o ile radio ma 2 pary rca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...