Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza pod wybrane już radio i głośniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprawiam serie w Bmw e38, jestem strasznym fanem oem look więc pozostaje seryjna jednostka 16:9 z navi. W domu leży konwerter hi-low od Hollywooda z 4rema wyjściami rca.

A więc planuje to wpiąć w seryjną wiązke, i wyprowadzić rca do bagażnika.

Jeszcze nic nie rozbrałem bo chcial bym uslyszeć wasze zdanie.

Przednie seryjnie głośniki 13cm Nokia zastąpią Morele maxima 16cm na wygłuszeniu i dystansie.

Na tył seryjne 13cm Nokie zastąpią Morele maximy 13cm. Oczywiście tweetery również od tego producenta.

Ok więc sprawe jednostki, głośników i wyprowadzenia mocy mamy "z głowy"

I teraz moje pytanie, jaki wzmacniacz do tego wszystkiego najlepiej bylo by dobrać ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Byłby w stanie ktoś mi doradzić jakie komponenty dobrać jeśli do seryjnej jednostki 16:9 alpinea w bmw dołożę konwerter hollywooda hlc-4  (4x rca),

Na przód wrzucę zestaw Morel Maximo Ultra 602 (16,5cm) z tweeterami

Na tył Morel maximo 5.2 (13 cm)

Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza pod te głośniki ale z zapasem gdybym chcial kiedys rozbudować scene o subwoofer?

Oraz istotne wydaje mi sie pytanie, podłączając to wszystko przez konwerter rca mogę zastosować zwrotnice z zestawu czy wystarcza mi same glosniki,tweetery podpiete pod wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zmieniajac na konwerter który Ty polecasz, jestes w stanie odpowiedziec na moje powyzsze pytania co do glosnikow czy potrzebuje zestawy ze zwrotnicami czy bez, i jaki wzmacniacz pod te komponenty dobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice muszą być, konwerter nie zapewni Ci podziału. Co do konwertera, jeśli jest już zakupiony i nie masz możliwości zwrotu to możesz podłączyć i przetestować. A wzmacniacz to już bardzo obszerny temat, najlepiej będzie poczytać na forum, dowiesz się dużo o różnicach a mozne napotkasz wątek który zmieni Twoja koncepcje na przód + sub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym rozbudować scene na 16stkach morele ultra przód + morele 13stki 5.2 tył bo sub w bagażniku bez dziury na narty to takie granie w bagazniku jak dla mnie, narazie chcial bym zgrać drzwi ze wzmacniaczem, ale przy takim wzmacniaczu który pozwoli mi w przyszlosci dołożenie suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobre glosniki pod wzmacniaczem juz budują fajne granie w samochodzie. A właśnie to chcę uzyskać, Audiofilem nie jestem ale wszyscy chwalą zestawy morela.

Dlatego chce się upewnić czy wsadzenie w wygłuszone drzwi zestawu morel 602 pod wzmacniaczem ( Eton PA 4506 ? ) będzie dobrym rozwiązaniem, a jak wiadomo bez sensu jest zostawiać tylne drzwi na seryjnych glosnikach noki z 1998 roku. Dlatego planuje je zastąpić jakimiś 13stkami, tylko w jakie celować aby zadowalający był stosunek jakości/ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobre glosniki pod wzmacniaczem juz budują fajne granie w samochodzie. A właśnie to chcę uzyskać...

...a jak wiadomo bez sensu jest zostawiać tylne drzwi na seryjnych glosnikach noki z 1998 roku. Dlatego planuje je zastąpić jakimiś 13stkami, tylko w jakie celować aby zadowalający był stosunek jakości/ceny ?

Fajne granie może i by było gdybyś miał jak wyrównać offsety między głośnikami, a nie masz. Budowanie fajnego grania i fajnej sceny i bezsens zostawienia tylnych głośników - tu się zgadzam, zrezygnuj z tylnych całkowicie.

Jeden problem rozwiązany.

Drugi się tak łatwo nie rozwiąże, bo 16cm woofer nie nadgoni ci pasma za suba, prędzej wyzionie ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffiodense

Okej, załóżmy że wstawię morele 602 pod wzmacniaczem na przód. Tył zostawie serie bądź nawet odłączoną serię.

Jaki wzmacniacz byś tutaj zastosował oraz jakiego suba który nie będzie kosztował bardzo dużo a jakościowo będzie zadowalający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył odłączyć całkiem, już napisałem wcześniej.

 

Co do wyboru suba i pieca, nie napisałeś nawet jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz, i budżet.

Słyszałeś kiedyś chociaż poprawnie zrobiony samochód?

 

Prawdę mówiąc, każdy poleci Ci coś innego, każdy ma swój gust.

Ja lubię stare amerykańskie wzmacniacze, mają w sobie to coś :D

Ale i prawdziwym szwedem serii Ra nie pogardzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka, naprawde przróżna, 80% jest to rap, ale jest też i hardstyle, rock, klasyka ;)

Słyszałem, ale to bardzo rozbudowane zestawy, ja nie mam aż takich wymagań.

Głośniki na przód będą kosztować 600-700 zł

Myślałem nad wzmacniaczem również do tego budżetu.

Mam możliwość kupna 6 kanałowego wzmacniacz etona PA 4506, ale nie wiem czy to dobry wybór czy lepiej celować w 4 kanałowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj mocniejszej 12 calówki, ale tu i napęd musi być mocniejszy. Napewno się przebije z bagaja ;)

Etony serii Pa to fajne piecyki, ale 4506 napewno nie wart 600/700zl.

Poza tym, potrzebujesz 3/4 kanałów, przy założeniu 2ch na przód i 2ch/mono będzie w czym wybierać, będzie łatwiej wybrać, ale i kwota nieznacznie się podniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Eton nie jest tego warto. To jaki 4 kanałowy do tej kwoty ? Nie chodzi mi o to by słyszała mnie cała okolica, ale jeśli wytne tunel na narty, aby przyjemny bas się przedostawał więc raczej nie potrzebuję bardzo mocnego suba i piecyka.

W tej kwocie znasz warte uwagi 4 kanałowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eton dobra marka raczej chłamu nie robi

Przeczytaj raz jeszcze uważnie dwa ostatnie posty i powiedz, czy ktoś napisał że to chłam? Napisane zostało że dany wzmacniacz nie jest wart 600/700zl, ale nikt nie napisał, że nie wart np 450/500zl, bo taką kwotę warto za niego zapłacić.

Autor zrezygnował z głośników z tyłu (chwała mu za to) i już nie potrzeba aż 6ch

 

Jako sub Helix P12, starsze Infinity, JLe, Re audio

a na napęd Hifonics VIII gen, Autotek mean machine, Precision Power Art, Soundstreamy serii Reference lub Rubicon, Etony Pa, Audisony Lrx bądź Vrx, Dls Reference, Sinfoni, itd itd

Sprawdzone konstrukty, można wymienić więcej, bo jest tego trochę ;)

Nie musi być 4ch, mogą być dwie sztuki po dwa kanały, lub 2ch i jeden mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak mamy dobrany zestaw na przód, tył odpuszczamy, teraz trzeba dobrać jakąś 4ro kanałówke i subwoofer w rozssądnych pieniądzach, jakieś propozycje ? Powyżej napisałem, kwoty i rodzaj muzyki (subwoofer jeśli będzie to pewnie w zabudowanie na tylną ściane tak aby seryjnie wyglądało w bagażniku i grać będzie przez otwarty tylny podłokietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...