Skocz do zawartości

Dobór głośników do instalacji bez wzmacniacza, glośniki pod radio


Rekomendowane odpowiedzi

JA osobiście wybrał bym Proa simplex 160 + simplex 25 ale z racji że ten zestaw nie ma na wyposażeniu zwrotnicy w Twoim przypadku łatwiej będzie ogarnąć coś co ją ma .

Ale dźwiękowo w moim odczuciu lepszy jest system proa , zapytaj może ogarną temat zwrotnicy a i czasy z czasem też się przydadzą a temat radia będzie wtredy otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli ewentualnie temat zwrotnicy do Proa mogą ogarnąć tam gdzie będę je montował. Ciekawe tylko jaki to może być koszt bo liczyłem że graniczny koszt za głośniki to 700zł.

A może jeszcze coś ze zwrotnicą w okolicach 500-700zł możecie polecić? Jestem kompletnym laikiem i nasuwa mi się pytanie czy zwrotnica przy tym budżecie jest niezbędna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


JA osobiście wybrał bym Proa simplex 160 + simplex 25 ale z racji że ten zestaw nie ma na wyposażeniu zwrotnicy

 

Ma  :)

 

 

 


Jestem kompletnym laikiem i nasuwa mi się pytanie czy zwrotnica przy tym budżecie jest niezbędna?


 

A co ma budżet do zwrotnicy  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma budżet do zwrotnicy :wink2:

 

Przecież pisałem, że jestem kompletnym laikiem :)

Co do obecności zwrotnic w Proa sprawdzałem kilka sklepów z tym zestawem i na żadnej stronie nie było informacji aby znajdowały się tam zwrotnice.

 

Nawet w przyszłości wymiana radia a tym bardziej dołożenie wzmacniacza nie wchodzi w grę, chciałbym na tym zakończyć inwestycję w CA w tym aucie ponieważ nie wiem jak długo będę nim jeździł. Dlatego na tą chwilę potrzebuję zestawu głośnikowego który optymalnie wykorzysta możliwości (pewnie bardzo skromne) fabrycznego radia. Nie chodzi mi aby było głośno tylko aby bas był ciepły, miękki a nie tak jak obecnie jak "z kartonowego pudełka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obecności zwrotnic w Proa sprawdzałem kilka sklepów z tym zestawem i na żadnej stronie nie było informacji aby znajdowały się tam zwrotnice.

Proa do w/w głośników dokłada kondek więc zwrotnica( filtr tweter'a) jest. Co innego jak montażysta zamawia poszczególne komponenty np. pod aktywkę lub własny projekt ( kondek zbędny).

 

Ps. przygotować drzwi pod głośniki, dołożyć procka GMS'a i zamontować tańsze głośniki. Otrzymasz 4x30 wat, czasówki i aktywną zwrotkę. Tańszy woofer zasilony ze wzmacniacza procka zagra znacznie lepiej jak droższy z nędznej końcówki ori radia. Koszty nieznacznie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. przygotować drzwi pod głośniki, dołożyć procka GMS'a i zamontować tańsze głośniki. Otrzymasz 4x30 wat, czasówki i aktywną zwrotkę. Tańszy woofer zasilony ze wzmacniacza procka zagra znacznie lepiej jak droższy z nędznej końcówki ori radia. Koszty nieznacznie wyższe.

Możesz podać jakieś przykłady procka i głośników bo wydaje mi się, że już sam procesor przekroczy budżet jaki chciałem przeznaczyć na głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najtańszy procek Plug&Play Gms z własnym wzmocnieniem 4x30W kosztuje koło 500-600zł, zaciekawił mnie nawet. Jest też mocniejsza wersja 4x70W kosztujaca juz jakieś 1500zl. On również jest Plug&Play. Zastanawia mnie jak to się ma do fabrycznych instalacji zasilania przy tej mocniejszej wersji, przyjmując, że takowej instalacji nic nie dolega, ale czy przewody w niej nie będą wąskim gardłem dla tych 4x70W ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomyślałem nad rozbudową fabrycznego audio do Citroena C4 II, które nie da się ukryć brzmi po prostu słabo. Zacznę od wygłuszenia drzwi przednich. Do tego zadania zamówiłem matę wygłuszającą butylową BITMAT 2,5 mm 25x50 cm oraz piankę kauczukowo- gumową wyciszającą - kauczuk 13mm z klejem. Mam tylko problem z doborem głośników. Niestety będą one póki co podłączone pod fabryczne radio. Nie ma ramki do mojej cytryny na inne radio a chować po schowkach nowego radia nie chce. Jakie głośniki byście polecili, które w miarę spiszą się pod samym radiem? Czy pojawiły się jakieś nowości na rynku ? Fabrycznie pewnie są montowane 165mm i takich też szukam .Biorę pod uwagę dołożenie wzmacniacza. 
Wpadły mi w oko takie oto 3 zestawy ale nie wiem o nich za bardzo czy są ok wady/zalety: 
HERTZ DSK-165.3, 
ALPINE SXE-1750S , 
AUDISON APK 165

 

Budżet 400-600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...