Skocz do zawartości

Dobór głośników do instalacji bez wzmacniacza, glośniki pod radio


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchasz MP 3 zazwyczaj ? Jeśli tak, to zmiana radia nic nie pomoże. FAQ nie udziela odpowiedzi, że załóż głośniki Alpine, bo są lepsze od Pioneera, tylko masz jak na tacy przepis, od czego zacząć, aby instalacja na koniec zagrała jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz MP 3 zazwyczaj ? Jeśli tak, to zmiana radia nic nie pomoże. FAQ nie udziela odpowiedzi, że załóż głośniki Alpine, bo są lepsze od Pioneera, tylko masz jak na tacy przepis, od czego zacząć, aby instalacja na koniec zagrała jak trzeba.

Bogus1984 tak zazwyczaj słucham mp3. Jak byś mógł wysłać mi link do tego był bym wdzięczny, bo nie mogę tego znaleźć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Będę wyposażał Leona II w mini system car audio i potrzebuję pomocy co do głośników. Wszystko będzie napędzane radiem pokroju JVC KW-R920BTE/Kenwood DPX-5000BT. Na początek bez wzmacniacza. Po przeczesaniu neta byłem już prawie zdecydowany na zakup Audio System M165 lub R165, ale odkryłem kanał tego Pana. Przetestował chyba wszystkie głośniki AS i włoskiej firmy Steg. Twierdzi, że Steg SQ650C (500 zł) grają lepiej niż seria M, R, X Audio Systemu. Miał ktoś do czynienia z tą marką w zakresie głośników? Dzięki.

 

 

25mm Tweeter z aluminiową membraną.

Moc: 80W RMS

Impedancja 4 Ohm

Pasmo przenoszenia: 60-22000Hz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym Twoim zmartwieniem jest nie system głośnikowy lecz  autko i bardzo nieprzyjazne miejsca montażowe woferków . Badałeś temat i wiesz co Cię czeka , czy zaczynasz od zakupu i potem dopiero jak zdejmiesz tapicerkę to złapiesz się za głowę ?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym Twoim zmartwieniem jest nie system głośnikowy lecz  autko i bardzo nieprzyjazne miejsca montażowe woferków . Badałeś temat i wiesz co Cię czeka , czy zaczynasz od zakupu i potem dopiero jak zdejmiesz tapicerkę to złapiesz się za głowę ?  :wink:

Wiem, że w Leonie jest dużo babrania i niełatwo wygłuszyć drzwi, dlatego firma od car audio się tym zajmie. Nie interesuje mnie za bardzo czy montaż jest przyjazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw im też dobór sprzętu i zaufaj im doświadczeniu.

Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Zadałem proste pytanie i na nie proszę o odpowiedź jeśli ktoś coś wie. Firma poleci często to co sprzedaje, a tutaj jest o wiele więcej ludzi, którzy mieli doświadczenia z różnymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

po kilku latach i zmianie samochodu powracam znowu  z prosbą o nieocenioną pomoc w wyborze zestawu do poprawy dźwięku w aucie :)

Pacjent to Leon III FR - w tej chwili fabryczne, standardowe radio z 8 głośnikami i radiem z ekranem 5"

 

Radia nie chcę/nie moge zmienić, ponieważ jest tam sterowanie wieloma rzeczami (chociażby tryby jazdy) i rozbudowane menu, które z wymianą radia byłoby niedostepne.

 

W tej chwili na fabrycznym zestawie nie ma tragedii, jest to najlepszy dźwięk jaki słyszałem w totalnie fabryczbych systemach w kompaktach, ale jednak brakuje dynamiki oraz czystości średnicy/góry i to chciałbym poprawić.

 

Na pewno chce wygłuszyć przednie drzwi oraz na początek wymienić przedni zestaw na cos lepszego - na początek podłączając pod samo radio.

Dalsze kroki będą w zalezności co wyjdzie z 1 punktu - albo dodatkowy wzmacniacz (wstepni AS 80.4) i mała skrzynka z małym subwooferem we wnękę nadkola w bagażniku lub tylko mały subwoofer (może aktywny?) np. pod fotel.Generalnie z tego co wiem takie wynalazki nie są specjalnie polecane, aczkolwiek wyczytałem, że taki Kenwood ksc-sw11 sprawuje się przyzwoicie.

 

Muzyka, która będzie słuchana to w dużej części pop/disco/rock lata 70-80-90 oraz instrumentalna muzyka filmowa.

 

 

Wracając do zestawu - wytypowałem wstepnie 3 propozycje i będę wdzięczny za podpowiedzi które z nich (a może całkiem inne) były by w moim przypadku optymalne. Budżet to 800 zł, ewentualnie jeśli bardzo warto mogę coś tam dorzucić ( no ale nie 2x :) )

1. Morel Tempo 6 - miałem w poprzednim aucie Maximo i byłe dość zadowolony jak grały pod samym radiem w Corolli, ale z modelem wyższym nie miałem do czynienia

2. Audio system X165EM - http://allegro.pl/audio-system-x165em-evo-audi-a4-b6-b7-i6570202350.html - według opisów potrafi bardzo dobrze zagrać właśnie na takim ograniczonym mocowo źródel - tylko ile tym prawdy i jak to wypada w porównaniu do konkurencji?

3. Focal 165AS 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie (nawet takie, żeby dac sobie spokój z wymianą pod same radio ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki za sugestie.

Chyba mnie namówiliście na wygłuszenie i dopiero zobaczenie co z tego bedzie :)

 

Mam wrażenie że właśnie jak na serię gra to całkiem nie najgorzej, no ale zawsze da się coś poprawić, szczególnie w kwestii klarwoności i czystości - pytanie czy jest sens pod samo radio.

 

Starałem się tu szukać na forum ale nie widzę takiego działu - polecacie jakieś zakłady audio w Warszawie albo okolicach (Marki,Ząbki, Zielonka) w których mógłbym zlecić dobre wygłuszenie drzwi (niestety coś tam dość mocno rezonuje)?

Kiedyś Corollę robiłem na Chłodnej i byłem nawet zadowolony, no ale to było 6 kat temu więc sporo się mogło zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zanim zostanę zjedzony - 
Przeczytałem poradniki, a to co chce zrobić jest niezgodne ze sztuką.
Tak, wiem, że powinienem kupić wzmacniacz, drzwi wyciszyć, wstawić sub itp, ale mój cel jest inny.

 

 

Potrzebuję 4 głośników, bo czasem mam potrzebę przerzucić 100% na tył


Szukam głośników pod samo radio.
Budżet na komplet ~450zł
Nowy sprzęt.

 

 

Opcja 1  4x głośnik współosiowy 

Opcja 2 2x głośnik współosiowy  + obreparowany przód

 

Przy opcji 2  trzeba pobawić się z montażem, a mi brak weny do tego, więc raczej będę się skłaniać ku opcji 1, sam raczej tego nie zrobię, a płacić dodatkowo za montaż też nie chcę. 

Chyba, że przy takich założeniach i budżecie różnica będzie kosmiczna.

 

 

 

typ wstępny: 

HERTZ DCX-165

HELIX DARK BLUE B6X2 

 

 

 

aktualne głośniki: seria 4szt, 20W

samochód:  Lancer 2004r sedan
wyciszenie:  brak (brak w planach zamiany)

wzmacniacz:   brak (brak w planach zamiany)
radio: kenwood kdc-170y (wg informacji znalezionej w sieci 4 x 50 W (MOSFET, 4 x 30 W RMS)

kable: seryjne (brak (brak w planach zamiany)

Subwoofer:  brak (brak w planach zamiany)

słuchana muzyka: rock, pop, rap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz na przód excursion sx-6c i wygłusz drzwi. Bez tego zabiegu głośniki mogą grać gorzej niż seria. Do tyłu jakieś współosiowe pioneery i jak nie będziesz potrzebował to fader na przód i tył nie będzie grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz na przód excursion sx-6c i wygłusz drzwi. Bez tego zabiegu głośniki mogą grać gorzej niż seria. Do tyłu jakieś współosiowe pioneery i jak nie będziesz potrzebował to fader na przód i tył nie będzie grać.

 

Wszystko razem przekroczy budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Z racji tego, że jestem kompletnym laikiem w kwestii CA chciałbym skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych użytkowników forum w kwestii wymiany fabrycznych głośników w Mazdzie 3 BL.

Obecnie w aucie znajduje się fabryczny zestaw Mazdy czyli radio oraz głośniki w drzwiach przednich oraz tylnych. Z informacji znalezionych na forum postanowiłem w ogóle odpuścić sobie inwestycję w głośniki w drzwiach tylnych i skupienie się jedynie na przodzie. Mam jednak dylemat przy wyborze głośników na przód ponieważ nie chcę wymieniać fabrycznego radia (nie wiem ile jest warte pod względem jakości dźwięku - nie jest to wersja Bose) ani dokładać wzmacniacza. Nie zależy mi na dużej głośności, jedynie aby ocieplić brzmienie (zmiękczyć) obecnego zestawu. Niestety fabryczny zestaw pod względem brzmienia pozostawia wiele do życzenia w tej kwestii.

Wiem, że przygodę należałoby  zacząć od wygłuszenia drzwi przednich i dopiero wymienić głośniki. Z informacji które udało mi się uzyskać wygłuszenie to koszt około 400zł. (niestety nie jestem w stanie zrobić tego samemu). Cena jaką mógłbym przeznaczyć na głośniki to około 500-700zł. I tu po prześledzeniu forum pomyślałem o dwóch zestawach:

- Morel maximo 6.2

- Proa simplex 160 + simplex 25

I teraz pytanie do Was,

1. Który z ww. zestawów będzie lepszym wyborem do fabrycznego radia bez montażu wzmacniacza? Może macie jakąś lepszą propozycję.

2. Czy w ogóle jest sens pchania się w wymianę głośników jeśli zostaje przy fabrycznym radiu, czy odczuję różnicę w brzmieniu zostając przy nim? Może wystarczy kupić jakieś tańsze głośniki.

Tak jak już wcześniej pisałem chciałbym aby uzyskany dźwięk był ciepły, miękki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...