Skocz do zawartości

Pobór prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie zapewne głupie pytanie, ale za bardzo się nie orientuje w temacie :) czy jak mam wzmacniacz który w mostku daje 1000W w 2ohm i do tego głośnik 1000W 2ohm, a drugi wzmacniacz który ma tak samo w mostku 1000W ale w 4ohm i zasila głośnik 1000W 4ohm to pobór prądu w przypadku obu wzmacniaczy jest ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Nie .

 

Nie ponieważ 1000W w 2om = 500 W w 4om

 

A drugi 1000 W w 4om =2000 W w 2 om

 

Czyli są to dwa różne wzmacniacze i posiadają różne parametry własne.

 

Kolejną sprawą jest sprawność teoretycznie podpiętych przetworników .

 

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam wzmacniacz który w mostku daje 1000W w 2ohm i do tego głośnik 1000W 2ohm, a drugi wzmacniacz który ma tak samo w mostku 1000W ale w 4ohm i zasila głośnik 1000W 4ohm to pobór prądu w przypadku obu wzmacniaczy jest ten sam?

 

Moc jest mocą , przy wydzielaniu tej samej mocy i tej samej sprawności wzmacniaczy pobór energii z zasilania powinien być zbliżony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Nie .

 

Nie ponieważ 1000W w 2om = 500 W w 4om

 

A drugi 1000 W w 4om =2000 W w 2 om

 

Czyli są to dwa różne wzmacniacze i posiadają różne parametry własne.

 

Kolejną sprawą jest sprawność teoretycznie podpiętych przetworników .

 

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :-)

Prąd pobrany z instalacji przetworzony jest na wygenerowaną moc, niezależnie od tego czy będzie podana na 2 czy na 4 ohm to moc jest taka sama, przy identycznej sprawności i parametrach pobór prądu będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie

 

Bo ?

 


Hello.

Nie .

Nie ponieważ 1000W w 2om = 500 W w 4om

A drugi 1000 W w 4om =2000 W w 2 om

Czyli są to dwa różne wzmacniacze i posiadają różne parametry własne.

Kolejną sprawą jest sprawność teoretycznie podpiętych przetworników .

 

W kablach można lepiej "czarować " , tu mogą zapytać o podstawy teoretyczne jakie stoją za taką wypowiedzią :wink2:

 


Myślę ,że jeżeli sprawność wzmacniaczy jest taka sama to pobór prądu będzie podobny.

Rady tego Pana , ceń sobie w przyszłości :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kablach można lepiej "czarować " , tu mogą zapytać o podstawy teoretyczne jakie stoją za taką wypowiedzią

 

 

Jeszcze lepiej można "czarować"  przy strojeniu i kolejnych wizytach odpowiednio opłacanych . Tu  miszcza nikt nie będzie pytać o podstawy teoretyczne i  spokojnie można jechać na  wypracowanej renomie ; -)

 

 

 

Edit :

Jeśli sie mylę to mnie poprawcie :-)

 

 

 

 

Ale  z tym się zgodzę :

 

" Moc jest mocą , przy wydzielaniu tej samej mocy i tej samej sprawności wzmacniaczy pobór energii z zasilania powinien być zbliżony ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze lepiej można "czarować" przy strojeniu i kolejnych wizytach odpowiednio opłacanych . Tu miszcza nikt nie będzie pytać o podstawy teoretyczne i spokojnie można jechać na wypracowanej renomie ; -)







Edit :

Jeśli sie mylę to mnie poprawcie :-)

 

Coś Ci sie myli, zatem podaj jeden konkretny przykład z ostatnich trzech lat , albo daj sobie spokój z wydumkami jakie tworzy Twoja

wyobraźnia :wink2: .

Natomiast faktem jest , ze czasami podejmuję się ( coraz rzadziej ) ingerencji w jakieś systemy , niektóre z nich były weryfikowane ( poddawane ocenie przez kwalifikowanych sędziów ) i raczej nie było powodów do wstydu .

Od plus minus takiego czasu systematycznie odmawiam stałej opieki czy tez prowadzenia auta przez np sezon i cyklicznych ingerencji w system .

A tak na marginesie , zanim zaczniesz coś pisać w podobnych  tematach  to zastanów sie trzy razy czy masz w nim coś sensownego do powiedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za emocje  i zaś offtop .

 

 

@ nakamichi 

 

Zaczynasz pierwszy i się później awanturujesz .

Zastanowiłeś się wpierw  sam ,  zanim napisałeś  te wydumki  stworzone  przez wyobraźnie co do jakiegoś   "czarowania"  kablami ?  Jeszcze ktoś pomyśli że to o mnie  :rotfl: no tak pod zacytowanym moim wpisem to niby o kim? 

Jesteś już tak dużym chłopcem że tłumaczyć ani tym bardziej spowiadać się nikomu nie musisz ,prawda ? .A jak to na chlebek daje to wiadomo nie można byc w pełni charytatywnym .

Mi do Twego biznesu nic i życzę sobie vice versa .

 

Chwali Ci się że dzięki pasji i zdobytej wiedzy czasem  ingerujesz w systemy z  wynikami bez wstydu - brawo. 

 

Wiesz nie aspiruje do miana forumowej alfy i omegi i mogę się po prostu mylić w różnych kwestiach. Jednak  nie mam zamiaru się wstydzic że czegoś nie wiem lub bładząc szukam odpowiedzi na podstawy teoretyczne i praktyczne.  

 

 

Ale podoba mi się że w odpowiedziach do tematu zaczęto   pisać o sprawności wzmacniaczy  :wink:  Chociarz  ten parametr co do  pierwotnego   pytania  nie ma raczej  aż  takiego znaczenia .

 

Reasumując  pobór będzie zbliżony  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ponieważ 1000W w 2om = 500 W w 4om

 

A drugi 1000 W w 4om =2000 W w 2 om

Przypadkiem błędnie nie rozważasz?

Przecież nieważne czy to monoblok czy mostek - moc obu wzmacniaczy wynosi 1000W.

Wyróżnia je wartość impedancji obciążenia ich wyjścia, a nie mocy - tu będzie jedynie różnica natężenia prądu pobierana przez głośnik 2 ohm i 4 ohm.

To porównanie w pierwszym przypadku winno brzmieć:

500W x 2 przy 2 ohm = 1000W x 1 przy 4ohm... źle napisana kolejność przy mostkowaniu wyjścia wzmacniacza dwukanałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


@ nakamichi



Zaczynasz pierwszy i się później awanturujesz .

Znowu coś sie pomerdało , cały offtop jest jedynie o tym co jest konfabulacją a co realne i podparte teorią , czy tez faktami .

Nadal  nie posługujesz się żadnym ze wskazanych , nie potrafisz swoich wypowiedzi podbudować o istniejące podstawy ani wykazać że insynuowane zdarzenia miały miejsce . Nadal czekam na przykłady , a nie lanie wody do cudzego wiaderka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nieważne czy to monoblok czy mostek - moc obu wzmacniaczy wynosi 1000W

 

 

Według mnie moc pierwszego wzmacniacza to 500W @ 4om

moc drugiego to 1000 W @ 4om

 

 

 

 

 

 

Widzę że jakiś kamyk w bucie jednak uwiera.

 

Nie potrafisz ,nie posługujesz,insynuujesz .

Realnie konfobulujesz i na koniec niepoparte teorią i faktami

 

I to wszystko o mnie, fantastyczny koncert życzeń :-)

 

Dzięki.

 

Jak szanowny Pan woli.

 

Telenoweli z tego nie będzie niestety.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Widzę że jakiś kamyk w bucie jednak uwiera.

Nie potrafisz ,nie posługujesz,insynuujesz .
Realnie konfobulujesz i na koniec niepoparte teorią i faktami

I to wszystko o mnie, fantastyczny koncert życzeń :-)

 

Dla mnie może być i tak , skoro nie potrafisz podać nawet jednego przykładu , ma rzekomo stosowane u mnie praktyki .

Może pora dorosnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


@ROBSONBERCIK

Jak samochód A ciągnie przyczepę 2t o powierzchni 10m3 spalajac przy tym 8l,a samochód B ciągnie przyczepę 4t o powierzchni 10m3 spalajac 8l, to ja myślałem że one pala tyle samo.

 

Ale to juz wyjaśnione , nie ma sensu tego ciągnąć w cztery strony świata .

A wspomniany miał zapewne na myśli moc znamionową ( przy założeniu stabilności ) a nie pobieraną dla wygenerowania określonej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...