Skocz do zawartości

Jaki zestaw odseparowany 16cm do 800 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, że takie tematy już są, ale nie ma nic aktualnego, wszystko sprzed kilku lat.

Do rzeczy, szukam głośników na przód, aktualnych hertz-ów DSK mam już dość, totalny brak kick-a i za ostra góra. Wolałbym kupić coś do 550-600 zł, ale jestem w stanie dołożyć. Na oku mam Morele, maximo 6 lub tempo 6, nie wiem co wybrać. Radio Alpine CDA-137bti, na przód na razie brak pieca, kupię zaraz po głośnikach. Sub Helix w12 + SD-500. Całe auto wygłuszone, maty+pianki. Samochód 3D, duże furtki. Gra tu przeważnie Dance, pop, Rock i trochę metalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Maximo jest omawiane na tym Forum w 2010 roku.

Bite 8 lat temu...

I co z tego

Jeżeli nastąpiły by jakieś znaczące zmiany w konstrukcji lub/i brzmieniu zostało by to opisane.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wrzuć wzmacniacz i posłuchaj jak to gra. Potrzebujesz go tak czy inaczej a głośniki zawsze możesz zmienić jak nadal nie będzie Ci granie pasować.

 

Nie kupiłem do nich wzmaka, miały być tylko na chwilę, a grały 2 lata. Teraz muszę zmienić, gdyż jeden woofer ma dość. Nie chce kupować takich samych, bo mnie drażnią te tweetery.

 

 

Morel Maximo jest omawiane na tym Forum w 2010 roku.

Bite 8 lat temu...

:)

Moje słowa są nawiązaniem do stwierdzenia autora:

 

Nic Morelom Maximo nie uchybiam - autor rozważa ich wybranie pomimo, że istnieją już tyle lat na rynku.

Czytałem cały wątek, ale od tego czasu pojawiło się wiele nowych zestawów, także z Morela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to giełda, nie forum :) nie mam nic przeciwko, jestem otwarty na propozycje ;) co powiecie jeszcze, na audio system r 165 evo?

 

Nie działa mi opcja edytuj, stąd post pod postem.

Dobrze kumam, maximo ultra 602, to taki następca maximo 6? A Tempo ultra 602, następca tempo 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro na pewno nie jest. Choć wcześniej grały dsk-i, także pewnie wszystko inne byłoby dobre :) ogólnie jest przepaść, każdy utwór jest jakiś inny, lepszy. Coś jeszcze napisze, ale na razie mam mały problem. 3544  sieje delikatne zakłócenia, w tweeter-ach słychać wtryskiwacze itp. Po podłączeniu tymi samymi kablami pod sd-500 problem nie występuje. Da radę jakoś temu zaradzić, czy skopany wzmacniacz?

 

Dodam, że problem występuje tylko na włączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero w tym tygodniu udało mi się ogarnąć trochę sprzęt, zamocować wzmacniacz itp. Zakłucenia zredukowałem do minimum, przeniesienie pieca trochę dało, inne poprowadzenie kabli oraz skręcenie gain-a.

 

Co mogę powiedzieć, na temat brzmienia. Albo za dużo wymagam, albo coś jest nie tak. Ewentualnie się czepiam, co z resztą mi kilka osób powiedziało. Mam wrażenie, że tweety trochę sypią piachem, woofery mają dość, gdy za nisko schodzą (cięcie przy 60Hz pomaga). Ogólnie gdy dostają stresujące kawałki (rock itp.), jakby nie ogarniały. Wszystko się trochę zlewa.

 

Może jest ktoś z okolic Krakowa z dobrym uchem, kto wie, jak sprzęt tej klasy ma grać, chciałby posłuchać, ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale trochę za daleko. Gdyby było bliżej, byłbym w tym tygodniu :) nie wybierasz się do Krakowa na urlop, weekend? :)

 

Często bywam,

śledź temat spotów Krakowskich - jak cos to tam też znajdziesz kilku doświadczonych mniej lub bardziej, którzy pewnie bezinteresownie pomogą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Podepnę się pod temat przy okazji.

Również szukam czegoś dobrego do max. 800 PLN.

 

Biorę pod uwagę:

 

Rainbow SL-C6.2

Audio System Radion R165 EVO

 

Może coś innego?

Jak wypada na tle reszty Morel Maximo?

Jakieś propozycje?

 

Muzyka wszystko, więc głośniki raczej uniwersalne.. tak wiem takie nie istnieją :)

Byleby syki były łagodne dla uszu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...