Skocz do zawartości

2 way vs 3 way


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To daj sobie spokoj, moze wczesniej nie zwrociles uwagi po prostu.

 

Chyba nie dam rady odpuścić, jutro wyciągnę radio i tam odłącze sygnał idący do DSP, zobaczymy.

Kolejna sprawa (mam nadzieje że szum jest też z tym związany) to zbyt duży poziom głośności, da się jakoś bezstratnie na jakości zredukować siłę sygnału wchodzącą po Hi Input?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak precyzując to problem nie leży w zbyt dużej głośności szumów radia tylko zbyt dużej czułości wejścia GMSa. Podłączałem RT6 po konwerterze High Input i to radio nie szumi...

Bardziej dokuczliwa była cyfrowa regulacja głośności, która przy niższych poziomach wyraźnie degradowała dźwięk.

 

Sprawdź czy przypadkiem przy większej głośności sygnał nie łapie przesteru?

 

Jeśli GMS ma regulacje czułości w środku to super, a jak nie to użyłbym zewnetrznego konwertera High Input - wyregulował czułość tak, aby szumy obniżyć do akceptowalnego poziomu i podłączył pod wejścia RCA GMSa.

 

 

Co by nie było - niestety do testów i tak musisz rozbroić okablowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że tak to się pewnie skończy ale mam jeszcze jedna nadzieje, odpaliłem program w domu na „sucho” żeby poszukać dodatkowych ustawień gaina i w zakładce settings domyślnie są takie wartości jak na screenie - mam nadzieje ze po podłączeniu do auta też tak będzie, ponieważ +5dB to spore podbicie, niestety teraz nie mam jak tego sprawdzić.

post-19389-0-02303000-1525317675_thumb.png

No i nie wytrzymałem, cała Łódź spała a ja zapierdzielalem na parking

post-19389-0-00007800-1525323296_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale mam oficjalna informacje od GMSa, ze nie mogą udostępnić aplikacji w AppStore ponieważ Apple Polska nie wyraziło jeszcze pozytywnej opini na temat bezpieczeństwa tej aplikacji. Sama aplikacja jest prosta i przejrzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać, ale nie słyszę żadnej różnicy przy rozsuwaniu częstotliwości podziału, mam zapisane 5 ustawień, które przełączam jedno po drugim, w każdym wysokotonowka od 3600 i 18 dB a woofery od dołu na 60Hz i od góry 3600, 3400, 3200, 3000 i 2800...

O ile różnice ledowo słyszę przy wyłączeniu wysokotonowek to na grającym komplecie już nie... Umawiać się do laryngologa? Czy może to zbyt małe różnice żeby wychwycić na ucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krec "zboczem" a uslyszysz roznice :)

Tu słyszę różnice i to wyraźnie pomiędzy 6, 12 i 18dB ale cięcie na 3600 i na 3400 - różnica dla mnie nie zauważalna...

To albo coś jest skopane albo faktycznie laryngolog :-)

Słuchałem chwile i to na pierwszej lepszej piosence, pobawię się w weekend na spokojnie, ale w razie co zaklepę już wizytę, do laryngologa długo się czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Posłuchałem kilku dobrze grających samochodów i już wiem, że oprócz strojenia potrzebuje zmiany tweetera, słyszał ktoś wysokotonowca STEG SQ32? Nie spodziewam się hi-endu bo nowe kosztują 550zł ale może ma ktoś porównanie z Focalami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest na desce, wiem już, ze oś idzie zbyt wysoko ale to inna kwesta, podobał mi się pomimo swojej krzykliwością ale po odsłuchaniu kilku innych instalacji wiem ze jest zbyt ostry i męczący (pomimo tego ze jest ściszony o 5dB w stosunku do wooferow).

Zamontowany tak:

post-19389-0-79554900-1527507891_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już kiedyś chyba pytałem o to ale niemoge znaleźć tematu. Golf V GTI ori 3 way ale zdecydowałęm się na 2 way Excursiona SHX-6C i tak sie zastanawiam czy wywalać kompletnie ori mida czy może go wpiąć pod zwrotke Woofera ? Boje się w sumie że po 1 dniu grania ten mid sie wysra na amen pod wzmakiem i bd rwał tapicerkę żeby go wywalić. Pasywne 3 way rozumiem że jedynie sens ma zestaw Gladena z 20cm wooferami dedyk do Golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś chyba pytałem o to ale niemoge znaleźć tematu. Golf V GTI ori 3 way ale zdecydowałęm się na 2 way Excursiona SHX-6C i tak sie zastanawiam czy wywalać kompletnie ori mida czy może go wpiąć pod zwrotke Woofera ? Boje się w sumie że po 1 dniu grania ten mid sie wysra na amen pod wzmakiem i bd rwał tapicerkę żeby go wywalić. Pasywne 3 way rozumiem że jedynie sens ma zestaw Gladena z 20cm wooferami dedyk do Golfa.

Mozesz podpiac, pod warunkiem, ze masz na czym podzielic mid z wooferem, wzmak 4ch z odpowiednimi filtrami, i/lub radio z aktywka. Dasz sobie tweeter i sredniak na zwrotce pasywnej z zestawu, a mid z wooferem potniesz na aktywce.

Szalu nie bedzie, ale bedzie wszystko gralo bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chińskie radio z DSP ale nie widze tam funkcji cięcia pasma niestety. W takim wypadku chyba bezpieczeniej nie wpinać tego mida bo po 12 latach pewnie i tak sie ledwo trzyma a jak dostanie pod wzmakiem prądu to sie zaraz popsuje... Ciekawe jak reaguje radio bo mam wyjście RCA FRONT REAR I SUB i teraz jak podepnę pod front wzmaka pod którym bedzie 2 way excursiona a mid zostanie dalej w ori wiązce to jestem ciekaw czy będzie napędzany z radia czy jednak cały sygnał idzie wtedy po RCA i poprostu nie bedzie grać. Potestuje sobie jak rozbiore boczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się w system 3way bez procesora aby to dobrze pociąć i zestroić, lub bez pomiarów i tworzenia pasywnych zwrotnic jest totalnie bez sensu. Zagrać to może by zagrało, ale przyjemność z tego słuchania pewnie nie byłaby wielka. Przecież to będzie totalnie przypadkowe nakładanie się pasm, bez korekt czasowych, z kiepskim rozmieszczeniem głośników. Lepiej chyba pójść w prostszy system 2way, dwudrożny zestaw ze zwrotnicą z tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...