Skocz do zawartości

2 way vs 3 way


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nawiązań do różnic w poszczególnych tematach jest sporo, przetrzepałem wszystkie tematy z ostatnich 6 lat i zmieniłem swój pogląd na nową instalacje...

Główne założenia to:

1. Brak procka i pochodnych

2. Podział pasywny

3. Bi amp

4. Zestaw jak do tej pory tj. uniwersalny - muzyka r’n’b dance rock i hh. Jakościowo i dużym wykopem

5. Piecownia zostaje stara tj Sinfoni Amplitude (na chwila obecną 50.4x i 90.2x)

 

I teraz po zapoznaniu się ze strojeniem 3 dróg i problemami, mam wątpliwości czy nie zostać przy 2way.

 

Czy przy tych samych pieniądzach (niezależnie czy sprzęt nowy czy używany) warto kupić lepsze 2 czy gorsze 3 drogi?

Dla przykładu pozostając przy moich ukochanych focalach w tym samym przedziale cenowym (około 2500)

 

PS165F3 - znam i brzmieniowo super

https://www.focal.com/en/car-audio/car-audio-kits-solutions/performance/expert/component-kits/ps-165-f3

 

czy o półkę wyżej ale 2 way - jeszcze nie słyszałem

Focal 165 kx2

https://www.focal.com/en/car-audio/car-audio-kits-solutions/elite/k2-power/component-kits/es-165-kx2

 

I nie upieram się przy tych konkretnych przetwornikach (może być do porówniania Morel Virtus 603 vs Morel Elate 902), ale najważniejsze, czy przy pasywnych zwrotkach, bi ampie i braku procka jest sens pchać się w 3 drogi - zwrotki zostaną ori, tylko rozdzielone wejścia do bi ampu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na razie bedzie to grało w obecnej instalacj czyli radio fabryczne z konwerterem hi-low a po zmianie auta wyciągnięte RCA z radia fabrycznego lub mobridge, zobaczymy co przyniesie życie.

Do czasówek i tak zaawansowanego strojenia jeszcze nie dorosłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o DDA-435 DSP?

On „łapie” sygnał po hi input, to nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyprowadzenie optyka z radia i w bagażniku konwerter audio DAC

Lepsze czy gorsze rozwiązanie... nie wiem. Na pewno prostsze bez zbędnych kombinacji.

GMS ma dwa bliźniacze procki więc wielkiego wyboru nie ma.

Za parę groszy dostajesz komplet do podłączenia z seryjnym radiem. Zwrotka aktywna, czasówki... Nie szumi, nie pyka, gra dobrze, co więcej chcieć?

Można wykorzystać wbudowany wzmacniacz(4ch)+ mono na sub'a lub podłączyć zewnętrzny na cały system. Do regulacji jest prosta i łatwa aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem to w Kia ceed z b. dobrym systemem przednim i zagrało super. Mocno się zdziwiłem bo liczyłem, że będzie kicha.

Wyjście przód/tył/ sub, które możesz dowolnie ciąć/konfigurować (również 2-way aktywnie+ subwoofer) Zbocza 6/12/18db, regulacja poziomu poszczególnych kanałów i oczywiście ładnie działające czasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to jak bym się w to bawił to pójdę w 3 drogi, tylko co z subem? gms na aktywne cięcie przodu a suba przez konwerter hi-low?

GMS ma 3 wyjścia liniowe sterowane z procesora między innymi na zewnętrzny wzmacniacz np. obsługujący subwoofer.  Nie wiem jaki masz dokładnie samochód, ale w DS-ach często oryginalne radio posiada zaszytą korekcje czasu i wystarczy procesorem "dojechać" do prawidłowej pozycji/skupienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jestem zaskoczony, DS5 2012 rok, radio RT6. Jak zweryfikować co siedzi w tym radyjku, w ustawieniach radia i dźwięku nie ma nic zaawansowanego.

 

To zaawansowanie nie zawsze musi przybierać formę skomplikowanych algorytmów .

Wystarczy wybór pozycji w polu odsłuchowym , lub uprzywilejowanie dźwięku dla kierowcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam troche z innej beczki - wyprowadzone światło z fabrycznego radia przekazuje informacje o głośności, balansie czy ustawieniach bass/treble?

Jak się przespałem z tematem to nie przemawia do mnie czasowka i aktywne cięcia po hi input, jak już pójdę w tym kierunku to na pewno po optyku a jak po optyku to w kolejnym aucie bo z tym prawdopodobnie będę musiał się rozstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nawiązań do różnic w poszczególnych tematach jest sporo, przetrzepałem wszystkie tematy z ostatnich 6 lat i zmieniłem swój pogląd na nową instalacje...

Główne założenia to:

1. Brak procka i pochodnych

2. Podział pasywny

3. Bi amp

 

Na razie bedzie to grało w obecnej instalacj czyli radio fabryczne z konwerterem hi-low a po zmianie auta wyciągnięte RCA z radia fabrycznego lub mobridge, zobaczymy co przyniesie życie.

Do czasówek i tak zaawansowanego strojenia jeszcze nie dorosłem...

 

No właśnie chciałbym pozostawić oryginalne zwrotnice...

 

Mówisz o DDA-435 DSP?

On „łapie” sygnał po hi input, to nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyprowadzenie optyka z radia i w bagażniku konwerter audio DAC

 

Czytam i oglam i znowu...

Moja asertywność jest na poziomie -10

No nie wyglada to na kiepskie rozwiązanie. Jak z jakością dźwięku po zaaplikowaniu sygnału hi omput? No i 3 wyjścia RCA mogą posłużyć na aktywny podział przodu, dobrze rozumie?

 

 

Zapytam troche z innej beczki - wyprowadzone światło z fabrycznego radia przekazuje informacje o głośności, balansie czy ustawieniach bass/treble?

Jak się przespałem z tematem to nie przemawia do mnie czasowka i aktywne cięcia po hi input, jak już pójdę w tym kierunku to na pewno po optyku a jak po optyku to w kolejnym aucie bo z tym prawdopodobnie będę musiał się rozstać.

 

Zdaje sie, ze mało do Ciebie przemawia i jeszcze mniej argumentów za tym stoi .

Ale napisz , jak z tak ubogą wiedza w tym temacie negujesz doświadczenia i rady innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...