Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem tw tempo i jak były na oryginalnej zwrotnicy było tak sobie. Po podpięciu aktywki, tweeter pod radiem było dużo lepiej. Ale potem doszedł wzmacniacz dla nich sony xm2020 i zaczęło to grać już bardzo fajnie. Według mnie powodem twoich odczuć jest ten wzmacniacz i radio. Szczególnie to pierwsze. Słuchałem maximo na oryginalnej zwrotce pod sony xm6020 i było na prawdę dobrze. I tweeter grał całkiem ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czaszunia1

Już nie mam praktycznie żadnych wątpliwości, że problemem jest oryginalna zwrotnica. Dlatego prawdopodobnie zakupię te głośniki, zmienię odtwarzacz na UTE-92BT ze względu na wbudowaną prostą aktywną zwrotnicę i podepnę je w bi-amp'ie przez jakąś starą czarną Alpinkę (przyciszając je nieco w/w zwrotnicą). Zakładam, że po wystrojeniu tweeter będzie prawidłowo odtwarzał dźwięki.

 

@adam91

Ten tweeter gra całkiem ładnie na tym zestawie, który opisałem. Nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń jeśli chodzi o charakterystykę - nawet mi się podoba. Do momentu, w którym musi sobie poradzić z "cięższym" graniem - wtedy jakbym słuchał innego głośnika...

 

I dlatego właśnie tak usilnie chciałem się dowiedzieć, czy pod cięciem aktywnym ten jego "problem" znika. I nie jest to tylko moje zdanie na jego temat - czytałem topic sprzed ośmiu lat, w którym "osłuchańsi" ode mnie wyraźnie o tym informowali. A testowany był na "lepszym" sprzęcie niż ten, który ja miałem do dyspozycji. Więc to chyba jednak nie wina radia/wzmacniacza? W tamtym też temacie powalla deklarował podpięcie je pod aktywkę, ale już nie napisał, czy w ogóle to zrobił i z jakimi skutkami. Stąd moje konkretne pytanie. Nie o wzmacniacz/radio, tylko jak zachowuje się tweeter przy cięciu aktywnym. Na to pytanie odpowiedziała mi jedna osoba - czaszunia1 (no i adam91, ale odnośnie tweetera z Tempo) za co dziękuję :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten tweeter tempo przez chwilę podpięty pod czarną alpine 3554 i grał dosyć ostro. Tym bardziej że radio to było też alpine. Pod sony według mnie zagrał dużo lepiej. Więc jak chcesz aktywnie, szukaj takiego sony xm2020 na tweeter. Ja swojego kupiłem za 50zł więc grosze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...